Sayfa 735/1002 İlkİlk ... 235635685725733734735736737745785835 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 5,873 - 5,880 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IX

1. Merkez bankasi dovize vuracagi samari hazirladi.. Onceden haber alanlar dolari satti..

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Hala da düşüyor dolar 7,79 ları gördüm enson.
    Faiz arttırmaları için çok saf olmaları lazım.
    Ben olsam artırmazdım hatta düşürürdüm.
    Böyle miyop piyasa oyuncularına herşey müstehak çünkü
    faiz artirmalari icin saf olmalari ifadesi ilginc !

mevcut politika faizi ile piyasanin fonlanma oranina bakarsaniz zaten ortada ciddi bir tutarsizlik oldugu ortada

MB zaten politika faizini kullanmadigi gibi piyasadaki finansallarda bu orani kullanmiyor.

su an ortalama fonlama maliyeti %14.5 ! politika faiz orani ise malum

3.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Doların bu seviyelere düşmesinden sonra faizleri yükseltmesinin bir anlamı kalmadı zaten.
    Paul ; piyasa bunu test etmek isteyecektir biliyorsun...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku

mevcut politika faizi ile piyasanin fonlanma oranina bakarsaniz zaten ortada ciddi bir tutarsizlik oldugu ortada

MB zaten politika faizini kullanmadigi gibi piyasadaki finansallarda bu orani kullanmiyor.

Normal bir ülkede dediğinize katılırım. Ama fonlama maliyetine değil de sadece TUİK'in çakma enflasyon oranına bakan (11.89) ve bu oranın düşürüleceğini söyleyen bir CB var. Politika faizi 10.25, enflasyon ise 11.89. Bu durumda ne bekleyebiliriz?

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Bugün anladığım artış sözü verildi... seçenekler kısıtlı... yeterince dövizde kalmadı ... umarım Arjantin senaryosuna maruz kalmayız.. umutlandırmak için bir geri cekilme, sonrası malum ... beklenti bu yönde https://www.dunya.com/kose-yazisi/me...artirir/488456

6.  Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Normal bir ülkede dediğinize katılırım. Ama fonlama maliyetine değil de sadece TUİK'in çakma enflasyon oranına bakan (11.89) ve bu oranın düşürüleceğini söyleyen bir CB var. Politika faizi 10.25, enflasyon ise 11.89. Bu durumda ne bekleyebiliriz?

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    bu yabancı fon yöneticileri yüzbinlerce dolar maaş alıp
    tüik rakamlarına güvenerek milyarlarca tl.lik devlet tahvili alıyorsa
    her türlü kumpasa gelebilirler bence, sonra çıkabilmek için birbirlerini eziyorlar..

7.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku

Doğru matematik bu

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. doç dr. Ata Özkaya/galatasaray üni. öğretim üyesi) bir tv programında ,merkez bankasının 19 kasım toplantısında %4 veya % 5 faiz artırımında bulunacağı söyleniyor. faiz artırım yapılmazsa ; dolar , euro tekrar önceki seviyesine yükselir.

Sayfa 735/1002 İlkİlk ... 235635685725733734735736737745785835 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •