Sayfa 984/1002 İlkİlk ... 484884934974982983984985986994 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 7,865 - 7,872 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IX

Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    komutan logar nickli kişi , genelleme yaparak öğretmenlerin pandemide işe gitmemeyi işlerine geldiği gibi kullanarak sosyal medyada kullandıklarını belirtti. Bir süre ek iş yaparak , pandemide de işe gitmeyerek , oluşan maddi kayıplarını karşıladığını , buna çanak tuttuğunu anlattı. dimitris , genelleme yapmasan babında yazdı , o da aslında genelleme yapmadığını ama verdiği cevapta hala genellemeye devam etti , bunu desteklemek için de sağlıkçılar , polisler in pandemi şartlarında nasıl çalıştıklarını anlatarak öğretmenlere bi anlamda ne zırvalıyorsunuz , sözüm ona işe de gitmeyerek maaş alıyorsunuz dedi. mrfatih nickli arkadaş ta , hocam maaş yetmiyor mu diyerek , ne diye hem evde oturuyorsunuz hem de ekiş yaparak gelir elde ediyorsunuz diyerek ve genelleme yaparak öğretmenleri hor gördü.
    Ne şartlarda ders verdiğiniher gün gördüğüm öğretmen eşimden dolayı bu olay beni yaraladı. Yanlışlarını yüzüne vurdum.

uzatmak istemem hiç bir konuyu , ama bizim hanım mesela , hergün 8,30 dan 13,00 e kadar ders veriyor zoom dan. Çünkü çocuklar 13 - 16 arası dışarı çıkma izini var. Daha önceden 09-15,30 arası non stop verirdi.
    Bütün öğretmenler bu işten muzdarip. Öğretmenin işi okuldur , öğrencileridir. Her gün gece 1 lere kadar ertesi güne hazırlık yapar. Okula giderken hiç ama hiç böyle değildi. İlk başlarda öğrencileri ile dersin ilk 5 dakikasında karşılıklı hüngür hüngür ağladıklarına şahidim , o küçücük çocukların hıçkırıklarını yan odadan her gün duyuyorum. Eğitim sadece dersi anlatıp geçmek değil ki , belki anne-babası kadar o çocuğa sevgi ve şefkati de vermektir. Ders den sonra akşama kadar cep telefonu inanın abartmıyorum durmuyor , bir veli kapıyor diğeri açıyor. Çok hassas günlerden geçiyoruz. Akşam 9 ile gece 1 arası da ertesi güne hazırlık. 8,30 dan gece 1 e kadar bir mesaisi var hanımın.

Ondan sonra komutan logar diye biri çıkıyor , pandemide ev de kalmanın öğretmenlerin ne kadar işine geldiğini , gözleriyle gördüğünü iddia ettiği bir sürü örnekler vererek ve tamamen genelleyerek anlatıyor da anlatıyor. mrfatih diye biri de çıkıyor , maaş mı yetmiyor hocam diye maddi olarak aşağılıyor ,üstelik bunu diyen yıllık 500 K civarı yıllık faizi beğenmeyen birisi.

İnsan delleniyor. Bilmiyorlar ki , zoom a giremeyen , bilgisayarı , cep telefonu olmayan öğrencilerine , bırak aldığı 26 yıldan sonra 5300 tl maaşı , cebinden üstüne para da vererek her ay bir-iki öğrencisinin bu ihtiyaçlarını karşılayan nice öğretmenler var (yazmak istemezdim bunları ama toplum bunları da bilmeli)
    Konuyu kişiselleştiriyorsunuz. Pandemi dönemi hassas bir dönem.

Kimi insanlar zorunlu olduğu için işyerinden çalışıyor, kimisi evinden çalışıyor. Evinden çalışabileceği halde işyerine getirilen insanlar var. İnsanlar tedirgin ve gergin

Herhangi bir meslek grubunu belirtmeden söyleyim. Yazlık yerden sosyal medya paylaşımı yapan, uff evde çalışmak çok zormuş diyen, işler çok yoğun diye şikayet eden insanlar var.

Bunu gören kurye, sağlık çalışanı, bankacı, market personeli, fabrika işçisi, adliye personeli, işsiz vs vs ne hissediyor sizce.

Zor bir dönemden geçiyoruz. Herkesin kendinden daha kötü şartlarda olanlarla empati kurması gerekiyor. Dayanışma içinde olması gerekiyor.

Eşiniz işini hakkıyla yaptıktan sonra, insanların ne düşündüğüne takılmayın. Size hak ettiğiniz değeri öğrencileriniz verecektir. Ben yıllar geçmesine rağmen hala saygı ile anıyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

2.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    ülen şurada 100 doalra 101 doalr yapalım diye kıçımızı yırtıryoruz birileri 500.000 faiz mi eğenmiyor
    la gidin zenginler kulübü diye topik açın yazın bizde burada 100 doalr aldık 100 euro sattık az bişe kraliçeye dayandık muhabbeti yapalım
    Halk tabiriyle bir box mi oluyor başkanım bu .

Bir box 100 deste 1 deste 10000 dolardır .

Yani basite indirgesek 1 milyon dolarlık adam olmuş oluyor

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Halk tabiriyle bir box mi oluyor başkanım bu .

Bir box 100 deste 1 deste 10000 dolardır .

Yani basite indirgesek 1 milyon dolarlık adam olmuş oluyor
    Yok yahu 100 tane 1 dolar 200 tane 50 cent
    Yada 10 tane 10 dolar
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku

lonliyğ şapırt ... fausto dayı zıngırdatıyor.... sezen cumhur önal sunuyor ... fecri ebcioğlu falan hey gidi ne günlerdi be o günler. ...
    Güzeldi. Teşekkürler.

Ufuk çizgisinin bölünmediği bir manzaraya karşı oturulup, bir viski açılır yanına kağıt , kalem konur. ...

5.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Yok yahu 100 tane 1 dolar 200 tane 50 cent
    Yada 10 tane 10 dolar
    Anladım bende argo zannettin .

Mesele ufak bir parça 1 kilo orta boy parça 5 kilo gibi

Bir kilo altın ise bir tona tekabül ediyor bir benzeri gibi .

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Anladım bende argo zannettin .

Mesele ufak bir parça 1 kilo orta boy parça 5 kilo gibi

Bir kilo altın ise bir tona tekabül ediyor bir benzeri gibi .
    O kadar para olsa ne işim var züğürt ağalar arasında. İşim gücüm yok burada yazacam. 100 dolarla yıllardur şurada zaman geçiriyoruz.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    Komutan logar da genelleme yapmadan tanıdığım bazı öğretmenler dese , siz de genelleme yapmasanız bu kadar yazışma olmazdı. Yanlış yaptığını bilmekten çekinmeyin. Yanlış yazmışım , düzelteyim demek insanı küçültmez , büyütür.
    Sn roxette tartıştığınız forumdaş emlak topiğinde faizler düşünce şeref yoksunu ev sahipleri evlere zam yapıyorlar diye yazmış biridir.Ya ne alaka şeref yoksunu falan denmez denince baya bir şey yazdı da özür dilemedi.Yani klavyesinin ayarı bence yok o yüzden boşverin,bazı tartışmalar gereksizdir ,anlamsızdır.Ha bu arada satılık evim falan yok,konuya kategorik olarak itiraz etmiştim yanlış anlaşılmasın.

8. Bir sayın üyemizin de dediği gibi maalesef ne uçuyoruz nede kaçıyoruz,ülkemizde çalışan maaşları her geçen gün reel olarak düşmekte bunda tabi ki pandemi ve ''mükemmel'' yönetilmemizin payı var...

Benim eşim 26 yıllık devlet memuru eline geçen rakam burada bahsedilenden az ancak bu demek değil ki fazla alan sussun..hayır! tam aksine herkes hak ettiği insan gibi maaş ve olanaklara sahip olsun...

Bizim gibi çook ileri ülkelerde insanlar yapılan devasa hırsızlıkları görmek yerine ulaşabildikleri insanlar hakkında atıp tutmayı tercih eder,böylece debelenir durur biz niye bir adım ileri gidemiyoruz diye kafa patlatırız...

Sayfa 984/1002 İlkİlk ... 484884934974982983984985986994 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •