Sayfa 210/1002 İlkİlk ... 110160200208209210211212220260310710 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 1,673 - 1,680 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IX

1. Dolarizasyon azaltılacak dedi. nasıl azaltılacakmış?

Orasını kaçırdım.

Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

3.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Dolarizasyon azaltılacak dedi. nasıl azaltılacakmış?

Orasını kaçırdım.
    Doları pahalılandıracaklar demek ki. Kimse dolar alamayacak. Nolacak ? Dolarizasyon azalacak otomatikman. Mesela dolar 10 lira olsa herkes dolar alabilir mi? Alamaz. Ama geçen hafta 8.50 ye millet mal bulmuş gibi atladı. Ne oldu dolarizasyon oldu. Oysa şimdi akılcı davranıp doları alınamayacak fiyata getirirse şak dolarizasyon azalır. beyin bu..

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Dublin/Manchester/Sofia/Galway
    Gönderi
    1,551
     Alıntı Originally Posted by Jakob!Jersen Yazıyı Oku
    Doları pahalılandıracaklar demek ki. Kimse dolar alamayacak. Nolacak ? Dolarizasyon azalacak otomatikman. Mesela dolar 10 lira olsa herkes dolar alabilir mi? Alamaz. Ama geçen hafta 8.50 ye millet mal bulmuş gibi atladı. Ne oldu dolarizasyon oldu. Oysa şimdi akılcı davranıp doları alınamayacak fiyata getirirse şak dolarizasyon azalır. beyin bu..
    Doların 8 veya 15 olmasının alım gücüne etkisi yok(!etkilenen kesim büyüklüğü açısından). Bir noktadan sonra etkilenen kısım çok azalıyor. Şu anda zaten çok büyük bir kesim hiçbirşeye erişemez halde. 15 olsa geliri daha yüksek olanlar etkilenecek ama geliri çok olanların sayısı az olduğu için topluma yansıması sınırlı. Yavaş yavaş pişirdiler, zıplayacak can kalmadı bence.
    Ytd

Yapabilirlermi??
    Ellerinde yetki var mı?
    VAR...!!!!
    Bir imzalık saniyelik olay.!!!
    Arjantin örneği ortada.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

6. Biliyorum teknik işlemez diyeceksiniz ama ben gene sattım..

Affet beni topik!

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Dublin/Manchester/Sofia/Galway
    Gönderi
    1,551
     Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku

Biliyorum teknik işlemez diyeceksiniz ama ben gene sattım..

Affet beni topik!
    Trade için tepe 8.06-8.18 arası. Bu banttan dönecek şimdiden satış yazılsa ordan gider mallar zamanı gelince. Benim alakam yok maaşım döviz tl hiç tutmuyorum. Ytd
    Ytd

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,303
     Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku

Yapabilirlermi??
    Ellerinde yetki var mı?
    VAR...!!!!
    Bir imzalık saniyelik olay.!!!
    Arjantin örneği ortada.!!!
    Önce alıştırmaları lazım,bizim gibiler herşeyi biliyouz,ama bilmeyen ahmaklara biraz daha aydınlatmaları lazım,öyleya bir kulaklarının arkası kaldı

Sayfa 210/1002 İlkİlk ... 110160200208209210211212220260310710 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •