Sayfa 927/1002 İlkİlk ... 427827877917925926927928929937977 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 7,409 - 7,416 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IX

Padişah kulu olarak çok uzun süre yaşayınca elbet bu kulluk bilinci insanların hücrelerine kadar yerleşiyor.Toplum olarak her yapımızda bu kulluk geleneğinin izlerini görürsünüz,devletin kutsanması ,devletin sanki bize hizmet etmesi gereken bir mekanizma değil de kutsal bir şey gibi algılanması,her toplumsal ilişkimizde bize ne yapacağımızı söyleyen bir lider aramamız,,itirazın yeniliğin sevilmemesi cezalandırılması falan hep kulluk geleneğinin devamı.Atatürk e borçlu olduğumuz o kulluktan kurtuluş dönemini kendi hayat süremizde görmediğimiz için bize garip geliyor,aslında garip değil,halkımız bu işte, çok da şeetmemek lazım,koy başına bir lider,o ne derse o oldu bitti işte.Dikkat edin,işyerinde patron,futbol kulubünde ve siyasi partilerde başkan ,evde baba hep ama hep doğruları bilen bize dikte eden birilerini ararız,olay bilinçaltında.Hala kuluz zannediyoruz,belki de hala öyleyiz.

2. Somali'de, Damad'a liman ihalesi alacagim, diye, Somali'nin IMF'ye borcunu odeyenlerin hic aklina geliyormu acaba, bu parayla, Ogretmenlerimizin kredi kart borclarini silmek.

Insaatciya ver, esnafa ver, taxi dolmuscudan vergi alma.

Hic aklina geliyor mu, diger uşaklar.

Ogretmenler, saglikcilar, emekliler ?

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Somali'de, Damad'a liman ihalesi alacagim, diye, Somali'nin IMF'ye borcunu odeyenlerin hic aklina geliyormu acaba, bu parayla, Ogretmenlerimizin kredi kart borclarini silmek.

Insaatciya ver, esnafa ver, taxi dolmuscudan vergi alma.

Hic aklina geliyor mu, diger uşaklar.

Ogretmenler, saglikcilar, emekliler ?
    Damada Liman 'ı nerde abi , işlek bir liman ellam?

4.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Damada Liman 'ı nerde abi , işlek bir liman ellam?
    Somali'nin başkenti Mogadişu'daki limanı işleten Albayrak Grubu, hükümetle 14 yıllık yeni bir imtiyaz anlaşmasına imza attı.

https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/som...-atti-/2000236

Hep uşak degilmiydik.

Bu dunya uzerinde bizim insanimiza vize koymayan ulke var mi ?

Eger uşak degilsek, neden genc vatandaslar iltica derdinde.

Neden egemen sermaye, AB tam uyeligine surekli engel oluyor.

Uşaklara, kazlara ozgurluk verelim diyen bir doktrin duydunuzmu ?

Burada uşak, Almanya'da, tuvalet temizleyici.

Bakmayin Necip Turk Milleti diye gort gort gezinenlere.

Turk milleti sozunu agzindan dusurmeyenlerin, Suriyeli siginmacilar icin neler yaptigini hergun izliyoruz.
    Hep uşak değildik Sn Tınaz,
    İyi kötü üretim araçlarımız vardı. Gıdada kendimize yetiyorduk, tekstil ürünlerimiz yeterli idi. Fabrikalarımız vardı. Ormanlarımız, topraklarımız suyumuz bize aitti. Lüksümüz yoktu ama borcumuz da azdı. Eğer 2000-2008 arası iyi değerlendirilip üretim ekonomisine kaynaklar aktarılsa, ARGE ye aktarılsa çok farklı bir konumda olabilirdik. 1990 öncesi Çin ne durumdaydı, şimdi ne durumda. Kore'nin önceki ve sonraki durumu arasında dağlar kadar fark var. 20 yıl önce daha iyiye gitme şansımız çok fazlaydı, şimdi ise çok çok daha az.
    Yani 1950 lerden sonra her gelen bu şansı daha da azalttı. Menderes, Özal ve şahsım sağolsun.

Lenovo P1a41 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Somali'nin başkenti Mogadişu'daki limanı işleten Albayrak Grubu, hükümetle 14 yıllık yeni bir imtiyaz anlaşmasına imza attı.

Gerci sen bunu KK yapmistir dersin, ya neyse..

7. Dr. M. Murat Kubilay
    @mmkubilay
    ·
    18d
    4 büyük Merkez Bankası'nın bilançosu 5 trilyon dolardan 27 trilyon dolara çıkarak tarihte benzeri görüşmemiş para bolluğu yaşandı. Türkiye'deyse dolar kuru 5'e katlansa da cari denge sağlanamadı, ihracat patlaması yaşanmadı ve dış borç 421 milyar dolara ulaştı. Yıkımın boyutu bu!

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299

Ama yardım benim cebimden çıkıyor, hayaldi gerçek oldu ama hayal benim hayalim değil başkasının hayali.

Sayfa 927/1002 İlkİlk ... 427827877917925926927928929937977 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •