Sayfa 997/1002 İlkİlk ... 497897947987995996997998999 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 7,969 - 7,976 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IX

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Aslında 2 defa vurulduğu için 2 milyon doz nufusun neredeyse 4 te 1 i 1 mşlyon kişi bence iyi rakam
    3 sağlık görevlisi vardiyalı olarak 24 saat çalışsa ve aşı yapmak 1 dakika sürse 3 ayda 129. 600 kişi yapıyor.

Aşı 1 dakika sürer mi?

1 görevli hiç durmadan 8 saat aşı yapabilir mi ? Yapamaz diyelim 1 kişi daha eklesek 4. Görevli joker olsa dinlenme için.

Her 4 kişi 129 bin kişi.

Hesabı çok mu zorladım, olmaz mı sizce?

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    3 sağlık görevlisi vardiyalı olarak 24 saat çalışsa ve aşı yapmak 1 dakika sürse 3 ayda 129. 600 kişi yapıyor.

Aşı 1 dakika sürer mi?

1 görevli hiç durmadan 8 saat aşı yapabilir mi ? Yapamaz diyelim 1 kişi daha eklesek 4. Görevli joker olsa dinlenme için.

Her 4 kişi 129 bin kişi.

Hesabı çok mu zorladım, olmaz mı sizce?
    60 kişilik bir ekip 1 milyon kişiyi 2 defa aşılayabiliyor 3 ayda .

İnsan ve süreyi zorlamış olsam dahi 60 kişilik ekip de bir o kadar az bir sayı.

Ya bilmediğim bir şey var ya da Yılmaz sallıyor.

3.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    60 kişilik bir ekip 1 milyon kişiyi 2 defa aşılayabiliyor 3 ayda .

İnsan ve süreyi zorlamış olsam dahi 60 kişilik ekip de bir o kadar az bir sayı.

Ya bilmediğim bir şey var ya da Yılmaz sallıyor.
    Senin şu hesabından bir an korkunç ütopya gelecek filmlerinden bir sahne geldi aklıma..
    Bir kapından insanlar giriyor..
    Çevrelerinde askerler bekliyor falan..
    Diğer kapıdan çıkıyorlar..
    Askeriye de olduk idi aşı..
    Dediğin gibi sağlı sollu..İki masa vardı en başta bi asker dezenfektan ile siliyor bölgeyi
    sonra 2 hemşire biri sağa biri sola saplıyor
    yine bi asker yine dezenfektan
    sonra yine asker yara bandı..
    işlem temem..

sivilde böyle bişi olamaz..

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Ama -70 derece işi zor hemi de çok zor. İmkansız demeye dilim varmadı zor deyip geçiyorum.

Para işini gelince, Suriyelilerden dolayı 3 milyar euro alacağımız yok muydu Alamanya 'dan. Yoksa onu da mı alıp müteahhitlere kaptırdık.

5. defeatle yazdım bugünkü şartlarda ayda 500 bin kişiyi aşılarlarsa büyük başarı
    hala 60 kişinin 1 milyon kişiyi 3 ay içinde 2 kere aşılayabileceğine inanan var..!!

unu
     Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Benim de umudum bitti okuyunca. 3 ayda kendi ürettiğimiz bez parçası bile ulaşamadı ki aşı ulaşsın.

Ama 3 ayda 1 milyon kişi az değil mi , yahut bu aşının farklı bir uygulama prosedürü mü var acaba ?
    Yılmaz özdil in yazısında kraliçe elizabeth ve prens charles bile ayrıcalıklı olmayacak kısmını okuyunca çok güldüm o yüzden konunun özüne çok vakıf olamadım ama aşı işinde bence vaziyet o kadar karanlık değil neden derseniz salgın işlevini hemen hemen gördü,aşı zaten baştan hazırdı,onun dağıtım işi de planlanmıştır.Aksi olsaydı her aşı haberi ile yükselen borsaları aşağı çekerlerdi,bence o konu hallolur da aşı ve salgın sonrası asıl bela geliyor,büyük buhrana hazır olmak lazım,bu ekonomiler düzelmez.Hey allahım yılmaz özdilin aklına bak kraliçe elizabeth ve prens charles kriterlere uygun olmadığından sıra bekleyeceklermiş,bizde öyle adaletli bir düzen olmadığından falan filan hey allahım hala gülüyorum,ama az bişi kıllanmadım dersem yalan olur,acaba inceden kafa mı buldu.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Senin şu hesabından bir an korkunç ütopya gelecek filmlerinden bir sahne geldi aklıma..
    Bir kapından insanlar giriyor..
    Çevrelerinde askerler bekliyor falan..
    Diğer kapıdan çıkıyorlar..
    Askeriye de olduk idi aşı..
    Dediğin gibi sağlı sollu..İki masa vardı en başta bi asker dezenfektan ile siliyor bölgeyi
    sonra 2 hemşire biri sağa biri sola saplıyor
    yine bi asker yine dezenfektan
    sonra yine asker yara bandı..
    işlem temem..

sivilde böyle bişi olamaz..
    Neden olmasın ki , durumun ne kadar nazik olduğu bilinen bir şey. Okuldayken de sıraya geçerdik arkadaşlarla hemşireler tak tak aşı yapıp giderdi

Benm aşıyı versinler ben kendim yaparım yav zahmet olmasın kimseye . Maskem hala gelmedi ama aşımı versinler.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    unu

Yılmaz özdil in yazısında kraliçe elizabeth ve prens charles bile ayrıcalıklı olmayacak kısmını okuyunca çok güldüm o yüzden konunun özüne çok vakıf olamadım ama aşı işinde bence vaziyet o kadar karanlık değil neden derseniz salgın işlevini hemen hemen gördü,aşı zaten baştan hazırdı,onun dağıtım işi de planlanmıştır.Aksi olsaydı her aşı haberi ile yükselen borsaları aşağı çekerlerdi,bence o konu hallolur da aşı ve salgın sonrası asıl bela geliyor,büyük buhrana hazır olmak lazım,bu ekonomiler düzelmez.Hey allahım yılmaz özdilin aklına bak kraliçe elizabeth ve prens charles kriterlere uygun olmadığından sıra bekleyeceklermiş,bizde öyle adaletli bir düzen olmadığından falan filan hey allahım hala gülüyorum,ama az bişi kıllanmadım dersem yalan olur,acaba inceden kafa mı buldu.
    Orası da ayrı bir konu abi . Tamam hak hukukta bizden ileridiler, hiç bir şey diyemem adamlara helal olsun . Ama o kadar değil bence de .

Sayfa 997/1002 İlkİlk ... 497897947987995996997998999 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •