Sayfa 44/1002 İlkİlk ... 3442434445465494144544 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 345 - 352 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IX

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bence dusunceniz yerinde Hocam,

Ama guc en ahlaksizin, yani ABD'nin elinde olunca, insan iki defa dusunuyor.

Gecen bir soru sordum.

IsBank'tan 280 gr. altin aldiniz, baktiniz, karsiligindan gram altin TL. fiyati yaziyor.

Bu hesapta altin nerde ?

Ekonomide para baslica ikiye ayrilir, ayni para, nakdi para.

Piyasadaki nakit miktarini, cek yazdiginizda artirirsiniz, bankalar elektronik ortamda para arzini artirabilir, ayni olarak.

Simdi bu islemin tamamen aynisini, 280 gram altin aldiginizda, yapmiyormusunuz.

Piyasada dolasan nakit artiyor ve dolayisiyle, nakit degersizlesiyor da, altin neden degersizlesmiyor.

Ralliler, ABD isterse yasanir, tam tersi de oyle.
    Sn tınaz olay orda koptu zaten.Ponzi olayının patlamasının nedeni antep kasalarında))))) Millet tüm dünyada hafiften galiba ortalık karışacak ,üç beş altın alalım kasaya koyalım ne olur ne olmaz demeye başladı.İşte buna sistem dayanamıyor,çünkü bu kadar fiziki altın yok,az bişi talep artımında bile sistem sarsıllıyor.Öyle olmasa bizim hükümet habire altınızı bana emanet edin ben saklıyayım der mi.Millet altın alıyor kasaya koyuyor,bizden fiziki dolar çıkışı oluyor gelen altın da sistem dışına çıkıyor,işte bu olay oyunu bozuyor.Ben tüm dünyada böyle bir eğilimin başladığını düşünüyorum.

Is'te bu sizin subjective dusunceniz Doktor Bey,

Gumus yatirimcisinin almaya basladigi fiziki gumus degil, hesaptaki gumus.

20 Kilo gumus aliyorsunuz, bankada, 20 kilo gumus ile TL. degerini goruyorsunuz, bu hesapta gumus nerde ?
    Sn tınaz ben sizi anlıyorum,siz her şey sanal oyun sürer diye düşünüyorsunuz.Her şey altında bitiyor.Altın gümüş rasyosu martda 120 ye çıktı.Tarihte görülen max değer 97 falan o da 1929 da gözlenmiş.Bu kontratlarla belirlenen rakamlarla gümüş madenciliği artık yapılamıyor.Madendeki üretici 12 dolara düşmüş gümüşü çıkarıp da ne yapacağım diyor.E sonar panellerde şurda burda endüstriyel kullanım var,sanal fiyatlarla reel dünya arasında inanılmaz bir kopukluk başladı.Apple ın amazonun,teslanın bu fiyatlarda olduğu bir dünyada gümüş 15 dolar olamaz olmayacak da zaten.

Aynen oyle.

TRT Belgesel yayin yapiyor, Zanzibar adasi. ( Tanzanya )

Balikcilikla geciniyorlar, inanilmaz bir fakirlik var.

Yine Islam propagandasi, bir yurttasla sohbet ediyorlar, tek umudum cocuklar diyor adam, okuyorlar. 6 cocuk var.

Sonra okulu gosteriyor, Medrese diyorlar, sadece din egitimi.

"iterim böyle ülkeyi len, cemaatinizle tarikatınızla torpilinizle ne haliniz varsa görün" demesin de ne desin.
    Tv’de izlediğim kadarıyla kuzey ülkelerinde çocuklara merak etmeyi öğretiyorlar. Zira merakın devamında sorgulama , araştırma geliyor.

Bizde ise tam tersi biz her şeyin cevabını bulup çocuklara aktarıyoruz. Okullar dersten geçilmiyor.

Ancak mezunlar bir teorinin matematiksel olarak kanıtlanması veya bir kaynağa dayanarak bilgi üretme kavramlarına uzak olarak mezun oluyorlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Is'te bu sizin subjective dusunceniz Doktor Bey,

Gumus yatirimcisinin almaya basladigi fiziki gumus degil, hesaptaki gumus.

20 Kilo gumus aliyorsunuz, bankada, 20 kilo gumus ile TL. degerini goruyorsunuz, bu hesapta gumus nerde ?
    Olay benim o fiyatdan almam değil sn tınaz,gümüş madencisi de oluşan bu sanal fiyatlardan gümüş çıkarıp satmak zorunda kalıyor,olay orda kopuyor.

5.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Açıköğretim mezununun kurumlara amir olarak atandığını, ilkokul mezunlarının patron olduğunu gören işsiz Boğaziçi, ODTÜ mezunu ne yapsın, ne düşünsün.

Sizin hiç sizden daha donanımlı olduğuna inandığınız bir patronunuz yahut amiriniz oldu mu ?
    Keki,keki,bu internetçi arkadaş kim yahu diyen vasıfsızların,semirdiği,makam,mülk sahibi oldukları,üstelik utanmaları gereken cahilliklerine rağmen,eğitimle dalga geçme cüretini gösterebildikleri bu düzende evet net kesin pc de oyun oynayanlar suçlu...

Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Keki,keki,bu internetçi arkadaş kim yahu diyen vasıfsızların,semirdiği,makam,mülk sahibi oldukları,üstelik utanmaları gereken cahilliklerine rağmen,eğitimle dalga geçme cüretini gösterebildikleri bu düzende evet net kesin pc de oyun oynayanlar suçlu...
    standford üniversitesinden doktoram var dediğinde acayip g.t oldu.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Gençlikten kopmuşlar, hala hizmeti bina yapıp, asfalt dökmek sanıyorlar.

Ben uzaktan kumanda ile patlayıcı patlatmamak için yasak diye biliyorum. Ama bu meclis üyesinin internetçi çocuk açıklaması daha doyurucu oldu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

8.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Yok başkanım bence onu steyşın-ford anladı;ne diyo lan bu garip bende mersedes slk makam aracı var deyip ona şaştı bence...

Sayfa 44/1002 İlkİlk ... 3442434445465494144544 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •