Sayfa 249/1002 İlkİlk ... 149199239247248249250251259299349749 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 1,985 - 1,992 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IX

1. Petrol altın ve kriptolar düşüşte. Hayırdır?

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    O da idare eder emme Helin daha taze, yolundan dönme başkanım.
    9 yaş var araalrında ama helin çökmüş
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Dublin/Manchester/Sofia/Galway
    Gönderi
    1,551
     Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Dünyada kişi başı et tüketimi en yüksek Ülke Arjantin. Hem de en lezzetlisinden...

Biz nasıl ki ekmek-makarna tüketiminde birinciysek onlar da et tüketiminde birinci

Arjantinliler evde pek yemek yemiyor hepsi restoranlarda yemek yiyor. Kanımca Arjantin halkının alım gücü bizden daha yüksek.
    Bizdeki büyükbaş(!) yetişme oranı kadar büyükbaş yetiştiriyor adamlar. Tek fark bizdekiler vatandaşlık alıyor :D
    LSEC'e rağmen halen nominal gdpleri bizden 1000 usd civarı yüksek zaten. Gelir adaletsizliği bizde daha belirgin. Şurdan ülke ülke karşılaştırabilirsiniz.
    https://wid.world/country/turkey/
     Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    İtalyadakine makarna demek yürek ister.. İtalyadaki makarnalarda kanun gereği yüksek oranda yumurta katılmak zorunda. Bizdekiler direk saf gluten... En zararlısından..
    Gluten zararlı değil ve fakat toplumsal olarak o kadar çok paketlenmiş alerjen tüketiyoruz ki %50 üzeri bir kesimde az derecede de olsa gluten intoleransı var. (malesef)

Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Petrol altın ve kriptolar düşüşte. Hayırdır?
    Petrol için ilk kritik eşik 40 usd idi. Birçok finansal kuruluş altın ve kriptoları DXY'ye karşı paralel ama farklı oranlarda hedge ettiği için işlem geldikçe birlikte hareket etmiş oluyorlar. Petrolde ikinci kritik eşik 36-33 bandı sonrası 30.5 ve şelale.

Tüm bunlar mart krizinden öncede olmuştu aslında. Korona, aşıların yalan olması, trumpun essah yalan hastalığı ve ABD seçimi derken çok kırmızılı bir iki ay bekliyor olabiliriz. Bu sefer yedire yedire olacak sanırım.
    Ytd

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Dublin/Manchester/Sofia/Galway
    Gönderi
    1,551
    Şaka maka ekonomi bakanı ben dolara bakmıyorum diyor.
    Sağlık bakanı ben vaka sayısına bakmıyorum hasta önemli diyor.
    Cumhurbaşkanı enflasyona bakmıyorum faiz önemli diyor.
    Aile bakanı ben İstanbul sözleşmesine bakmıyorum diyor.
    Dışişleri bakanı ben anlaşmaya bakmıyorum adalar kiminse kimin size ne diyor.
    Enerji bakanı gazın fiyatına bakmıyorum yeterki olsun diyor.
    İçişleri bakanı sağlık bakanına sormadan sokağa çıkma yasağı koyuyor.
    Milli eğitim bakanı ağır aksak bile zor çalışan sisteme, iyi iyi diyor.
    Cidden çivisi çıkmış, haber takip etmediğim için diğerlerinin benzer minvalde skandal sözlerini hatırlamıyorum ama kendi alanında dikkat kesilmesi gereken şeylere "önemsiz abi yaaa" dememiş bakan yok heralde.
    Ytd

5.  Alıntı Originally Posted by doctor Yazıyı Oku
    Cidden çivisi çıkmış, haber takip etmediğim için diğerlerinin benzer minvalde skandal sözlerini hatırlamıyorum ama kendi alanında dikkat kesilmesi gereken şeylere "önemsiz abi yaaa" dememiş bakan yok heralde.
    Sayıştay denetim raporları çürümeyi belgeledi: Tepeden tırnağa çöküş.

https://www.birgun.net/haber/sayista...a-cokus-317778

6. Durun ya, 3.ceyrekte V tipi sey edecek..

7. Ziyaretçilere küfreden papağanlar birbirinden ayrıldı. Resmen bundan zevk alıyorlardı.

https://www.birgun.net/haber/ziyaret...orlardi-317484

Itoglu itler..

Sayfa 249/1002 İlkİlk ... 149199239247248249250251259299349749 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •