Sayfa 956/1002 İlkİlk ... 456856906946954955956957958966 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 7,641 - 7,648 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IX

1.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    "Almanların çoğu ırkcı düzeyde milliyetcidir" olarak cok daha dogru bir tanim yapmissiniz. Tesekkürler.
    Asil demek istedigim böyle bir sey di.
    Evet dostum bu benim Almanyada bulunurken ki gözlemimdi.Bir markette aradığım bir şeyi bulamadım kadın çalışana ingilizce sordum. Kadın çok anlaşılır ingilizcesiyle -Burası Almanya burada Almanca konuşulur dedi kıçını döndü gitti bunu hiç unutmam.

Boş sandık, dolu sandık!

Padişahlık dönemi Vilayet halkı valinin rüşvetinden perişan olmuş, sonunda her şeyi göze alıp padişaha mektup yazmışlar:

Padişahım, bizi bu adamın elinden kurtar!
    Daha mektup yoldayken, durumu haber alan vali vilayetin bütün zenginlerini konağına çağırmış, onlara mükellef bir ziyafet verirken lâfı açmış:
    Ağalar, beyler, efendiler Duyduğuma göre beni şikâyet etmişsiniz.
    Herkes susmuş, başlarına ne geleceğini bilmiyorlar. Vali adamlarına emretmiş:Şu sandığı getirin!

"Uşaklar sandığı yüklenip gelmişler.
    Vali, sandığın kapağını açmış, içi altın ve mücevherle dolu Vali:
    Bakın efendiler demiş Bu sandığın dolmasına sadece bir karış kaldı. Sandık silme dolunca benden yana rahat edersiniz. Ama benden sonra gelen boş sandığı dolduracak, ona göre ha!

Çok dedik hırsız deye bunu beğenmediniz, hiç değilse bunun sandığı doluydu, cıbılın sandığı dolar mı hiç.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Varus Savaşı, MS 9'da Almanya'nın kuzeyindeki Bramsche bölgesinde Roma İmparatorluğu'na bağlı güçler ile Germenler arasında meydana gelen savaş.

Romalılardan bu savaşta sağ çıkan olmamıştır, Germenler ölüleri Teutoburg Ormanında olduğu gibi bırakmışlardır.

Daha sonra rezil oluyoruz deye Romalılar ölüleri gömmeye gelmişler, felaketi gören Roma imparatoru, bir daha buralara geleni sitsinler demiştir ve bir daha Germenlere savaş açmamışlardır.

Ama hangi imparator, hatırlayamadım.
    Germen adını romalılar takmış bu arada, tarihte ilginç olan roma imparatorluğu çöktükten sonra bir daha onun gibi imparatorluk kurulmadı. İnsanlık karanlık bir dönem yaşadı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by naar Yazıyı Oku
    Evet dostum bu benim Almanyada bulunurken ki gözlemimdi.Bir markette aradığım bir şeyi bulamadım kadın çalışana ingilizce sordum. Kadın çok anlaşılır ingilizcesiyle -Burası Almanya burada Almanca konuşulur dedi kıçını döndü gitti bunu hiç unutmam.
    Kolay değil iki dünya savaşında bileğini büken ülkenin dilini öğrenmek zorunda kalmak.

O egeli ben değilim

Bizdeki milliyetçilik anlayışı (yada anlamayış mı desek) şöyle , günün şartlarında kiminle papaz olduysak (yakın tarih fransa) protestomsu bir tuhaf söylemler , sonra üç vakte kadar unutulup gidiyor , sonra bir daha çok tarjikomik işler sadece Bursada bulunan fabrika kapansa acımıza ölürüz. İsraile kızıp cocacolaları sokaklarada parçalamalar , abd ye kızıp iphone parçalamalar , ne tuhaf yerli ve milli deye hönkürceksin şansölyenin mersosundan inmiyceksin vs...

6. japonyada sadece ekim ayı içinde intihar edenlerin sayısı 2020 başından bu yana covidten ölenlerin toplamından fazlaymış

biz de millet olarak dertliyiz zannerdik kendimizi, memleketin mutluluk endeksi boşuna kazık girdikçe yükselmiyor..!!

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Kolay değil iki dünya savaşında bileğini büken ülkenin dilini öğrenmek zorunda kalmak.

Fransızlar yurt dışındayken, kırık dökük fransızca konuşanlara, ne güzel fransızca konuşuyorsunuz dermiş.

Emme iş Fransaya gelince, olay ne biçim fransızca konuşuyorsunuza dönermiş.

Ikinci olarak konu ingilizceyse haklısınız ama Ingiltereyse, her iki savaşta da ABD olmasa bir halt edemezlerdi.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

8.  Alıntı Originally Posted by YSFKRM Yazıyı Oku
    Bizdeki milliyetçilik anlayışı (yada anlamayış mı desek) şöyle , günün şartlarında kiminle papaz olduysak (yakın tarih fransa) protestomsu bir tuhaf söylemler , sonra üç vakte kadar unutulup gidiyor , sonra bir daha çok tarjikomik işler sadece Bursada bulunan fabrika kapansa acımıza ölürüz. İsraile kızıp cocacolaları sokaklarada parçalamalar , abd ye kızıp iphone parçalamalar , ne tuhaf yerli ve milli deye hönkürceksin şansölyenin mersosundan inmiyceksin vs...
    Milliyetcilik veya ulusalcılık bir insan topluluğunun kollektif zekasının en üst seviyesi olarak söylersek sanırım yanlış olmaz. Bu durumun oluşması çok güçlü bir alt yapı gerektirir yani tarihten gelen olgunlaşmışlık. Bunu büyük lider gördü ve hayata geçirdi ama 100 senede bir insan topluluğu bir millete dönüşemiyor. Bizdeki sonuçta bu zaten.

Sayfa 956/1002 İlkİlk ... 456856906946954955956957958966 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •