Sayfa 785/999 İlkİlk ... 285685735775783784785786787795835885 ... SonSon
Arama sonucu : 7986 madde; 6,273 - 6,280 arası.

Konu: Viop - XXV

Alıntı Originally Posted by İnternational Yazıyı Oku
    4.7 milyon kamu çalışanının yaklaşık 2.5 milyonu 2002 sonrası işe alındı. Bunları aileleriyle birlikte en az 3 kişi olduğunu varsayarsak 7.5 milyon oy toplamına ulaşılıyor. Sarayda CB alkışlamak için bekleyen heyecandan içleri kıpır kıpır olan bir de 50 bin muhtar var, bunları da ekleyelim hesaba. Yine şu an 250 bin kişi olan ve en az 100 bini 2002'den önce Diyanet görevlisi olanlar da CHP'ye oy atacak değiller. Kırılmaz bir oy-iktidar döngüsü oluşmuş durumda.
    16 milyon kişi sosyal yardım alıyor bu ülkede, hani kim veriyor oyları diyorlar ya..
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

Alıntı Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    16 milyon kişi sosyal yardım alıyor bu ülkede, hani kim veriyor oyları diyorlar ya..
    O sosyal yardım paralarıyla pazar ve marketten bir şey alamayacak duruma gelinceye kadar A.K.Partisi iktidarına ve fakirleşmeye devam.

Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    kur değişimleri ayrı bir arguman..

fiyatı dolar olarak düşündüğünde daha rahat konuşulur.. o focus tarzı araçların hepsinin bir dolar muadili fiyatı var..mesela 20 bin dolar civarı.. onun üzerine %100 koyarsak aşağı yukarı TR de satılan fiyatını buluruz..40 bin * 8 = 320 bin
    daha komik bir şey söyleyeyim renault megan Icon 1.5 Blue dCi EDC 115 bgine geçen sene 189.000 tl ye focus alırken pazarlık yaptım 264.000 civarına bıraktılar
    şimdi focus 323.000 iken megane 331.000 tl olmuş
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    ataldığınız şey ötv nin araba fiyatına etkisi c segmentte %15 falan.
    oysa c segmenti 1 arabay son 1 yılda %65-70 zam geldi.
    ve bunun içerisind edaha dövizden gelen artışın tamamı eklenmemiş durumda
    dolayısı ile ocak ayında raba fiyatlarında ki rakamları görünce şok olacaksınız
    hep aynı örneği veriyorum
    ford focus 2019 model titanium tam otomatik dizel kış paketli arabanın geçen yıl ekim fiyatı 189.000 tl bu sene şu anda 321.000 civarı
    ocak ayında fiyatına bakalım kaç olacak
    geçen yıl adam ekimde 210.000 tl lik kugayı 193.000 e verecekti eşim yüksek ve bbüyük kullanamam dedi almadım arabanın bugün tavsiye edilen anahtar teslim fiyatı 404.000 tl
    Başkanım %30 kur artmış. Epeydir zam yapamayan arkadaşlar haziran temmuz ayındaki faizleri fırsat bilip birazda o bindirmiş fiyatlara. Vakıfbankta mudur bir arkadaş var 750 bine satamadığım evi 1milyon 250 bine haziranda sattım diyor. Ev bankadaymış.

5. Başkan çok haklısın
    Bu formülasyonla ve kur artışı ile beraber fiyatların süper uçuk noktalara geleceğini tahmin etmek zor değil
    Bakalım o zaman ne yapacaklar.

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    ataldığınız şey ötv nin araba fiyatına etkisi c segmentte %15 falan.
    oysa c segmenti 1 arabay son 1 yılda %65-70 zam geldi.
    ve bunun içerisind edaha dövizden gelen artışın tamamı eklenmemiş durumda
    dolayısı ile ocak ayında raba fiyatlarında ki rakamları görünce şok olacaksınız
    hep aynı örneği veriyorum
    ford focus 2019 model titanium tam otomatik dizel kış paketli arabanın geçen yıl ekim fiyatı 189.000 tl bu sene şu anda 321.000 civarı
    ocak ayında fiyatına bakalım kaç olacak
    geçen yıl adam ekimde 210.000 tl lik kugayı 193.000 e verecekti eşim yüksek ve bbüyük kullanamam dedi almadım arabanın bugün tavsiye edilen anahtar teslim fiyatı 404.000 tl

6. O veya 0-2 yaş arası bir arabaysa bunların etkisi 0.

YTD
     Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    sizce araba almak için uygun zaman mı?

-ben uygun olmadığını düşünüyorum.

araba fiyatlarını 2 unsur tetikledi.

coronadan dolayı üretimde azalma ve coronadan dolayı toplu taşımanın tercih edilmemesi ve özel araca rağbet.ARZ AZALDI-TALEP ARTTI..

bu 2 unsur araba fiyatlarının reel olarak çok artmasına sebep oldu.

salgınların 18 ayda bittiğini göze alırsak, şu zamanlarda bu fiyatlardan araba alan acaba zirveden mi almış olur?

ATLADIĞIM BİR KONU VAR MI?

Alıntı Originally Posted by Karax Yazıyı Oku
    Başkanım %30 kur artmış. Epeydir zam yapamayan arkadaşlar haziran temmuz ayındaki faizleri fırsat bilip birazda o bindirmiş fiyatlara. Vakıfbankta mudur bir arkadaş var 750 bine satamadığım evi 1milyon 250 bine haziranda sattım diyor. Ev bankadaymış.
    o tarihte 0.64 den 74 den faiz kullandıkalrını sananlar evlere yapılan zamlar nedeniyle yaklaşık %1.10 luk faizden ev aldılar
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

8. Reklam facebook'tan geldi. Alman isimli bir firmanın reklamı.
    Yani 150bin dolara vatandaşlık satıyoruz. 4 yıl kiranın %10unu da bonus ödüyoruz. Aracıya da komisyon ödüyorlardır.
    Her yıl onbinlerce gencimizin dışarıya kaçtığı ülkeye vatandaş satın alıyoruz.
    Ben bunları gördüm içlerinde yaşadım. Başakşehirdeki sitelerde lise- üniversite çağındaki ve diğer çocuklarıyla gelmiş arap, afrikalı, asyalı aileler.
    Hem çocukları mükemmel okullarda okuyor, hem de bir sorun olursa memleketinde bir yurdu daha var.
    Yazık...
    Bizden gidenler bir daha gelmez. Onların boşluğunu da bizden sonraki nesil hissedecek. Acıyla, cehaletle, yoklukla...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 785/999 İlkİlk ... 285685735775783784785786787795835885 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •