Sayfa 112/999 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212612 ... SonSon
Arama sonucu : 7986 madde; 889 - 896 arası.

Konu: Viop - XXV

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzey Ege - İstanbul
    Gönderi
    14,184
    İşcepten bakınca garan ve xbank günlük macd sat yönüne dönmüş görünüyor. Yukarıya doğru coşku gelmezde fiyatlar buralarda kalırsa kapanış sıkıntılı olabilir. Ytd
    Dünyada en zor şey kırılan bir kalbi onarmaktır...

maşallah bakalım nerde durcek
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

3. 2haftadır Garanın kademelerine milyon lotlar koyup dar alanda 15 milyon lot mal sattılar çaktırmadan..Şimdi kademelerde 100'er bin lot var pıt pıt düşürüyorlar..
    Gerçekten zeki adamlar.

4.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    merkezin direkt viopta dolar pozisyonu açması, varlık fonu ve borsa işlemleri görece yeni şeyler Türk pyasasında.. bunların olduğu piyasada hele hele borsanın yukselişinin ekonominin "mükemmelliği" ile ilgisi kurulması nedeniyle oyun artık eskisi gibi değil...

bu hiç düşmez demek değil ama düşürmemek için ellerinden geleni yapacaklardır.. zaten görüyoruz.. bizler için artık piyasada sürdürülemezlikleri takip etmek çok önemli..

geçen seneki bir habere göre varlık fonunun viop'ta tüm pozisyonların %25-30 civarında sahibi olduğu hesaplanmış..
    Bold yaptığım kısma katılmıyorum. Çünkü hedef kitlelerinin kalabalık olan bölümü borsayla değil daha çok dolarla ekonominin gücünü tespit etmeye çalışan bir kitle. Hedef kitlenin sayıca azınlık olan bölümü de dolara borsaya değil kendi cebine bakar. O bölüm için faizlerin gayrimenkul alınacak düzeylerde seyretmesi yeterli. Bu nedenle borsaya değil döviz ve faize müdahale etmek isterler diye düşünüyorum. Borsaya müdahil olmalarının sebebi ekonomiyi iyi göstermek değil para kazanmak olabilir (ağırlıklı insider trading yoluyla)

herkesin bildiği bir şeyden kim ( fırsatçılar ) ne kazanabilir.

önümüzdeki dönemde

virüs patlayacak
    işsizlik artacak
    tüm sektörler etkilenecek
    ekonomik kriz olacak
    altın fırlayacak
    rezerv paralar fırlayacak
    vs.

ve

bundan herkes nemalanacak ( para - mutluluk )

buna inananlar hayatın bu kadar kolay olduğunu mu sanıyor.

böyle bir şey olacağını herkes biliyor ise muhakkak bunun tersini yapmak zorundalar ki fırsatçılar para kazansın.

yaşayacağımız maddi manevi krizler ortada bunu ne kadar şiddetli yaşar ve ve atlatabiliriz bu bizim elimizde.

dikkatli olmak olacak bir şey üzerinde çok kafa yormamak ( zaten olacak neden düşüneyim )
    ters reaksiyonlar karşısında ne yapabileceğimize kafa yormak daha doğru olur.

sonuç itibariyle önümüzde çokta bir seçenek bulunmamakta sadece tedbirli olup bu süreçte hayatımızı idame ettirmemiz için daha çok dikkatli olmalıyız.
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Alıntı Originally Posted by mertus Yazıyı Oku
    Bold yaptığım kısma katılmıyorum. Çünkü hedef kitlelerinin kalabalık olan bölümü borsayla değil daha çok dolarla ekonominin gücünü tespit etmeye çalışan bir kitle. Hedef kitlenin sayıca azınlık olan bölümü de dolara borsaya değil kendi cebine bakar. O bölüm için faizlerin gayrimenkul alınacak düzeylerde seyretmesi yeterli. Bu nedenle borsaya değil döviz ve faize müdahale etmek isterler diye düşünüyorum. Borsaya müdahil olmalarının sebebi ekonomiyi iyi göstermek değil para kazanmak olabilir (ağırlıklı insider trading yoluyla)
    halk katılmıyor olabilir ama mr erdoğan & Co. "borsa yukseldi ekonomi süper gidiyor" mealindeki açıklamaları yapıyorlar sürekli..

neticede bu işlemleri yapanlar (merkez ve varlık fonu) mr erdoğan ın mutlu olmasını istiyorlar.. değil mi?
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,572
    SAFER ayını bu sıralar analizlerde görüyorum.safer ayı ; uğursuzlukmuş vs...uğursuzluk işlerine inanmayan biri olarak bakayım dedim.

batıl inanç olarak geçiyor.safer ayı ile ilgili yorumları da ilk defa burada görmüş oldum.
    Az ciddiyet, Çok geyik...

8. Pala alışkanlık haline geldi. Vur kırbacı, vur kırbacı aslanım. Ohhhh rahatladım. Bu haldeyim. Dayağı yemeyince gidişik başlıyor

Sayfa 112/999 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212612 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •