Sayfa 606/999 İlkİlk ... 106506556596604605606607608616656706 ... SonSon
Arama sonucu : 7986 madde; 4,841 - 4,848 arası.

Konu: Viop - XXV

1.  Alıntı Originally Posted by şahit Yazıyı Oku
    Şöyle düşün,
    o kağıt parçasını aldığında,
    aslında 1 cantimetre kare daire, 10 cantimetrekare tarla, 10 gram buğday, 1 miligram altın, 1 adet soğanın cücüğü, 1 adet fındık, 15 gram çimento, 30 gram yıkanmış deniz kumu, arabanın plastik cantını, gömleğin bir düğmesini, şortun lastiğini .......
    almış olacaksın.
    yani karşılığı olacak.
    elindekilerden oluşan bir sepet.
    Parayı gıdaya bağlamak riskli.

Para 1 KW elektriğe bağlansa ilginç olur, herkes daha ucuz elektrik üretmeye çalışır. Üretilen elektrik enflasyonu aşağı çekebileceği gibi yeni elektrik kullanım alanları doğabilir.

Ankara'da doğalgaz ön yüklemeli galiba bir ara millet ön yüklemeyi artırınca limit getirdiler veya bir şeyler yaptılar haber olmuştu.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    öyle düşündüm diyelim. abd de yıllık enflasyon %200 olduğunda nasıl düşüneceğim peki
    Milli servetin ile amerikanın bir alakası yok.
    Enflasyon ile de alakası yok.
    Belki enflasyonun yerini amortisman alır.
    dediğim gibi tam kurgulamadım.
    hele bir 3-4 trilyon dolar daha pompalasınlar, iş kontrolden çıksın bakarız.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Parayı gıdaya bağlamak riskli.

Para 1 KW elektriğe bağlansa ilginç olur, herkes daha ucuz elektrik üretmeye çalışır. Üretilen elektrik enflasyonu aşağı çekebileceği gibi yeni elektrik kullanım alanları doğabilir.

Ankara'da doğalgaz ön yüklemeli galiba bir ara millet ön yüklemeyi artırınca limit getirdiler veya bir şeyler yaptılar haber olmuştu.
    sepette enerji de olmalı.
    öylesine yazdım.
    dediğim gibi para yapan herşeyi temsil eden bir sepet.

4.  Alıntı Originally Posted by şahit Yazıyı Oku
    sepette enerji de olmalı.
    öylesine yazdım.
    dediğim gibi para yapan herşeyi temsil eden bir sepet.
    Gıda birikim aracı olmamalı, spekulatörler girer piyasaya millet ayaklanır.

Spekülasyon olunca işe yarar bir şey olmalı.
    >>>>>>>>

Temel vatani görevini yapmak üzere askere gider.
    Fadime Temel'in arkasından mektup yazar.
    "Temel sen askere gittin bizim tarla kazılacak ben ne yapacam şimdi?"

Tabi ki askerin mektubunu komutan okuyor.

Temel de peşinden bir mektup yazar.
    "Fadime sakın tarlaya bir kazma bile vurma kaçırdığım bütün kaçak silahlar orda!"

Komutan Temel'e "Şimdi yaktım çıranı!" der. Bir manga dolusu asker Temel'in köyüne gider tarlayı kazar.

Temel peşinden Fadime'ye bir mektup daha yazar. "Fadime nasıl tarla güzel kazıldı mı?"

5.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Gıda birikim aracı olmamalı, spekulatörler girer piyasaya millet ayaklanır.

Spekülasyon olunca işe yarar bir şey olmalı.
    >>>>>>>>

Temel vatani görevini yapmak üzere askere gider.
    Fadime Temel'in arkasından mektup yazar.
    "Temel sen askere gittin bizim tarla kazılacak ben ne yapacam şimdi?"

Tabi ki askerin mektubunu komutan okuyor.

Temel de peşinden bir mektup yazar.
    "Fadime sakın tarlaya bir kazma bile vurma kaçırdığım bütün kaçak silahlar orda!"

Komutan Temel'e "Şimdi yaktım çıranı!" der. Bir manga dolusu asker Temel'in köyüne gider tarlayı kazar.

Temel peşinden Fadime'ye bir mektup daha yazar. "Fadime nasıl tarla güzel kazıldı mı?"
    Bu komple bir proce.
    yapılacak ilk işlerden biri de,
    gıda güvenliği,
    su güvenliği,
    enerji güvenliği,
    sağlanacak.
    enaz 1 sene idare edilebilecek bir yapı oluşturulacak, temel ihtiyaçlarda.
    devlet elindeki stoğu sürküle edecek duruma göre azaltıp çoğaltacak,
    ortalama fiyatı ve miktarı koruyacak.
    gibi.

6. Bir ara her yerde 1 milyoncu vardı. Çinlilerin gaza basması onunla oldu. 777 Tırnak makası Çin malıymış çok eski bir marka olabilir.
    http://www.threesevencorp.com/company/history

Avrupa'da da Türk marketleri zinciri kurulması gerekir. BIM Fas, Mısır'da kurmuş çok iş yapıyorlar mı bilmiyorum. Avrupa'da her ülkede yeterince alt gelir grubu insan var, ucuz mallar ile başlayıp kademe kademe ilerletilmesi de alternatif strateji.

BIM de Lava demir döküm tencere 159 TL diye TV de reklam dönüyor orijinali 1000 hatta 2000 TL. Bunu tüm Avrupadaki evlere kapı kapı dolaşıp satmak mümkün. Nevresim takımı, havlu vs de her evin ihtiyacı. Böyle çok ürün bulunur.

Anadolu Efes'in sahipleri zamanında Çekoslovak Java motorsiklet Skoda araç satıyorlarmış. Yine bir temsilcilik için gittiklerinde karşıdaki iş adamı, araba işi zordur herkes de alamaz, cebimde şu kadar kron var her zaman gidip bira alabiliyorum sen bira işine gir demiş. Pilsener Çekoslavak bira olabilir.

İçeriye ne satabilirimden çok artık dışarı ne ve nasıl satabilirim ona yönlendirilmeli.

7. Bu sene TUS'da en yüksek puanlara sahip olanlar Dermotoloji seçmiş.

Zamanında birisi Radyoloji seçiliyor en rahat o demişti gerçi anlamadığım bir şey. Cerrahlık genelde düşükmüş, dizilerde o taraf öne çıkarılmaya çalışılıyor gibi.

Estetik ameliyatı geleceğin sektörü olabilir mi acaba diye de düşünmeden edemiyorum.

https://www.medimagazin.com.tr/gunce...681-91600.html

MEDİMAGAZİN-TUS 2020 1.Dönem yerleştirme sonuçları açılandı. ÖSYM’nin yayınladığı puan listesinde, ilk 100’e girenlerin tercih ettiği branşlar merak konusuydu. Listeye göre, ilk 100 arasında en çok tercih edilen branş Deri ve Zührevi Hastalıklar oldu. Onu, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi izledi. İlk 100 arasında 40 kişi Deri ve Zührevi Hastalıkları alanını, 16 kişi ise Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanını tercih etti.

8. Kapitalizmin en kötü tarafı en çok tercih edilen şeyin fiyatı artıyor, para etmeyen şeylerin de değeri düşüyor.

Devlet para etmeyen şeyleri desteklese de bir yere kadar, sonuçda dünyada çok devlet var.

Sayfa 606/999 İlkİlk ... 106506556596604605606607608616656706 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •