Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456
Arama sonucu : 45 madde; 41 - 45 arası.

Konu: Tarım Haberleri

1. dikey tarım en ıyısı bılgısı olan varmı
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

2. Bu denli iklim bozukluğu olmadan önce üç aşağı beş yukarı tutuyordu bu takvim .
    Ama son 3 4 yıldır kış yaz gibi geçip Nisan ortasında lapa lapa kar görüyoruz..

3. ÇOK ÖNEMLİ BİLGİ. LÜTFEN bu bilgiyi küçümsemeyin..

BU BİLGİ BUĞDAY, ARPA, KAYISI, ZEYTİN BADEM, ŞEFTALİ ve TURUNÇGİL DAHİL İLAÇLANAN TÜM BİTKİLER İÇİN GEÇERLİDİR.

İlaçlama suyu en iyi etkisini pH 6.0'da iken gösterir. pH'ı muhakkak 6.0'a düşürmeniz gerekir.
    Benim favorim Limon tuzu da denilen ve asla limonla hiçbir alakası olmayan Sitrik Asit kullanmaktır.
    Sitrik asit bazı elementkerde şelatlama görevi de yapar.

Ben kendi bahçemde ilaçlama suyunu pH'ını 7.5'tan 6.0'a düşürmek için 300 gram Sitrik asit kullanıyorum.
    Sitrik asit kolay erimez onun için ayrı kapta ve önceden iyice eritmeniz lazım.

Not: İlaçlar ve gübrelerin büyük çoğunluğu pH aşırı yüksek ve aşırı düşük ise olduğunda işe yaramaz, etkisini göstermez.

4. Arşivlik Bilgi **** BEDAVA AZOT GÜBRESİ YAPMA YÖNTEMİ ....

22.000₺ ye eş değer bu bidonda azot gübresi var. Üstelik bedava ve 1 saat emek verilerek. 14 Şubat 2022 tarihinde 1.000kg azot gübresi 9.200₺. 120 kg lik çözelti kabaca 1/20 yani 1 kg çözelti 20kg suya eklenirse 2.400 kg sıvı azot gübresi elde edersiniz.

Bu yöntemi deneyen bir arkadaşımız 20 yıldır yapraktan kullanıyormuş.

1-) Isırgan otunu eldiven ile dip kismindan kesip toplayin.

2-) Isırgan otlarını bıçakla 4-5 parçaya ayırın. Ne kadar küçük parça olursa o kadar kısa zamanda fermante olur.

3-) Bir bidon veya kova içine koyup üzerini kapatacak kadar klorsuz su ile doldurun

4-) Gölge ve açik alanda her gün karıştırın. Fermente olma esnasında kötü koktuğu için mutlaka havadar bir yer olmalı

5-) 10-15 gün sonra hava ısısına bağlı olarak hava kabarcıkları oluşumu bittiğinde ve açık çay rengi aldığında yüksek değerli bir azot gübresi elde etmiş olursunuz.

6-) Karışımı süzgeçle süzün.

7-) Karisimi 1/20 oraninda 1 karisim 20 su oraninda sebzeve ağaçlara püskürtme yöntemi ile uygulayin.

8- ) Ağaç bitlerine karşı da etkilidir. Karışım oranı bit mücadelesinde 1/15' dir.

9-) Kimyasal gübre kullanarak toprakta ki organik yapiyi bozarsınız.
    Piyasada bulunan Amontum Sülfat (%21) Amonyum Nitrat (%33),Amonyum Nitrat -Can (%26), Üre (%46) kimyasal gübrekerinin tamaminin ham maddesi amonyaktiÅ•.
    Toprağa karışmazsa uçup yok olur.Karışsa bile amonyum veya nitrata dönüşür ve bitki veya ağaç tercihine göre bunu kullanır. Yer alti sularina karışma riski vardır

10- Kullanım esnasında ziraatçilerde satilan doğal bitkisel yapiştırıcı (10-15 ₺) kullanırsanız yeşil yaprak üzerinde karışımının daha uzun süreli kalmasını ve yağmurlarla yıkanmamasını sağlamiş olursunuz.

11-) Püskürtme ile uygulama yaparken mutlaka sabah çiğ kalktiğında veya benim tercihim akşam serinliğinde maske ve gözlük kullanarak , rüzgar varsa rüzgarı arkanıza alarak ve şapka ve uzun kullu giysi giyerek uygulama yapınız.

Yayıcı yapıştırıcı yerine 1 ton suya 0.5 kg toz şeker ve 0.5 kg arap sabunu kullanabilirsiniz. Arap sabunu yerine deterjan, normal sabun vs olmaz. Suyun yüzey gerilimini kırfığı için iyi bir yayıcıdır. Aynı zamanda yaprak zararlılarına karşı da organik bir çözümdür.
    Kesinlikle etkili , doğal ve faydalı bir yöntem. Test ettik onayladık.

50 60 C dereceye ısıtılmış su ile yaparsanız ve bir akvaryum hava pompası ile gün içinde bir iki saat hava verirseniz fermantasyonu hizlandirirsiniz.

Sırtımda mucize taşıyorum 2 gün beklemiş ısırgan suyu. Eşşek yüküyle para verip satın aldığınız kimyasal zehirlerden daha çok etki sağlıyor. Her her şeyin doğal bir çözümü var boşuna ölmeyelim.
    Ata tohumları kazanacak insanlık kazanacak

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •