Sayfa 145/165 İlkİlk ... 4595135143144145146147155 ... SonSon
Arama sonucu : 1320 madde; 1,153 - 1,160 arası.

Konu: ESEN - Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş

1. Tabiii yaaa esen almam satmam ama sırf sizin iyiliğiniz için bak bilançoda okumayı biliyorum haaaa bak cınınız yanar haaaa
    Ya forumlar rysas 2 TL iken manyakmısınız rysas alınırmı , hubvc 3 TL deyken bak bu balon diyenlerle doluydu rysas 12 oldu 8 e düşünce bak düştü denildi, hubvc 3 den 50 gördü düşünce düştü denildi şimdi hepsi bitti esenemi sardınız bi bitmediniz be.

Hayatta hiçbirşey kaçan fırsattan daha değerli değildir , o işler öyle bilanço okumakla olsaydı gariban muhasebeciler zengin olurdu adamlar bırakın zenginliği üç kuruş için resmen sürünüyorlar.

Borsa 2+2 nin 4 olduğu yer değildir 2+2 = -4 de olur 400 de olur burada öyle kıçıkırık bir bilanço okumakla falan anca elinizdekinden olursunuz adamı hiç eder bu piyasa üzerler sizi gülümmmmm incitirlerrrr
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

2. BENIM TECRUBELERIM BANA SUNU OGRETTI..hisseler sirket sahibinin aynasidir karakterini tasir ve yansitir.... degrleme yapmadan once dip notlar iyi analiz edilmeli sadece bilanco okunarak o sirket uzerinde kesin bi karara varilamaz.... bu yuzden faaliyet raporlari cok onemlidir...gelecege isik tutar vizyonlari nedir gormemizi saglar....ve bu tecrubeye sahip piyasa yapicalrla birlikte sirketler yolculuga cikarlar.... bu sirkette cok guzel bi buyume hikayesi var...satin alinan bu... margun enerji bence halka arz edilmek icin hazirlandi...benim kisisel beklentim esen in margunu halka arz edebilecegi yonunde ...bedelsiz beklentiside var....finansal olarak elektrik satisini dolarla yapacagini hepimiz biliyoruz...bunlar onemli avantajlar....ben bunlari satin aldim ve bekliyorum....ve sirketide tahta yapicisinida begeniyorum tatli tatli duzeltmelerle gayet sureci iyi yonetiyolar...global olarak bi bozulma olmadigi surece ben ortaklarin mutlu olacagina inaniyorum...

3. Çokmu bilanço okumayı biliyorsun git şişe al, petkim al, garan al işc al hele bankalar iştirakler çıktımı eksiden işlem görüyor ama alda gör küskünün bir tarafını bak bakalım sermayen nasıl eriyor aklın başına gelsin sonra imi biyli ilmimiliiiii bi piyisi çif sipikilitifff der durursunuz.
    Neyse uzatmayayım bu piyasada kimse kimsenin iyiliğini istemez çünkü herkes elindekini bir diğerine daha yüksekten satmak sattığınıda daha düşükten almak ister. Öyle ben sizin iyiliğinizi düşünüyorum diyenler senin içine cin kaçmış deyip 3 harfliyi çıkarıp 5 harfliyi saplayıp çıkarmadan beş giden cinci hocalar gibidir, sonra zütülünce bilanço okumasını bilen hocalarda suç aramayın beyler.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

4. Uzatmanın anlamı yok bence. Biri birini öpmezse para kazanamaz. Hepsi bu borsanın özetinin. Kimse de babasının hayrına kendine çıkarı olmadan ne hisseyi över ne de hisseyi yerer. Beleş peynir fare kapanında bulunur. Diyeyim en son.

5. kar payı temettü verecek bu şirket karlılığı yüksek ..bilen varmı acaba ?

6. Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş. güneş
    enerjisi alanındaki yatırımlarını artırma hedefi ve halka arz taahhütleri
    doğrultusunda, şirketimizin %100 bağlı ortaklığı Margün Enerji Üretim
    Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin
    bağlı ortaklıkları Angora Elektrik Üretim A.Ş. ve Bosphorus Yenilenebilir
    Enerji A.Ş., Lisanslı ve Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği çatısı altında
    geliştirilmiş ve kurulmuş olan, toplam 39 adet güneş elektrik santralini satın
    almak üzere, Kinesis Enerji Yatırımları A.Ş. ve Hasan İnaloğlu
    ile 01.01.2021 tarihinden itibaren tüm gelirler tarafımıza ait olacak
    şekilde 12.03.2021 tarihinde hisse devir sözleşmesi imzalamıştır.

Söz konusu satın alma işlemine
    istinaden, 3.000.000 Euro (Üç Milyon Euro) peşinat, Kinesis Enerji
    Yatırımları A.Ş.'ye ödenmiştir.

Satışa konu güneş elektrik santralleri
    Konya, Antalya, Ankara, Eskişehir, Adana ve Muğla illerinde işletmede olup,
    toplam kurulu güçleri 61,68 MWp'dir.

Bu santraller, ürettikleri
    elektriği, geçici kabul tarihinden itibaren 10 yıl süre ile 13,3
    USDcent/kWh fiyatla 5346 ve 6094 sayılı kanunlar gereğince devlet alım
    garantisi altında satacaklardır. 2021 yılında bu santrallerden yaklaşık
    102.150.000 kWh üretim ve 13.585.950 USD satış geliri ile yaklaşık 12.760.000
    USD net gelir beklenmektedir.

Bu satın alma ile
    birlikte, şirketimizin toplam kurulu güneş elektrik santrali gücü %110
    artarak 118,03 MWp'ye ulaşacaktır. Toplam yıllık elektrik üretim miktarının
    yaklaşık 190.096.750 kW/h olması beklenmektedir. Yenilenebilir enerji
    sektöründe faaliyet gösteren şirketimizin; yurt içi ve yurt dışı güneş elektrik
    santrali proje geliştirme ve müteahhitlik hizmetleri haricinde, yalnızca güneş elektrik
    santrali yatırımlarından yaklaşık 25.282.868 USD yıllık toplam satış geliri ve 23.580.000
    USD net gelir elde etmesi öngörülmektedir.

Devir işlemlerinin
    tamamlanmasının ardından satın alma işlemleri tamamlanacaktır.

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza
    saygı ile duyurulur.

7. eski göz ağrım.. şeytan dürtüyor soldan soldan..

makyajlı-hormonlu bilançolar...nasıl da dökülüyor...

Sayfa 145/165 İlkİlk ... 4595135143144145146147155 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •