Sayfa 152/165 İlkİlk ... 52102142150151152153154162 ... SonSon
Arama sonucu : 1320 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: ESEN - Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    Esenboğada karlılığı görünce inceleyeyim dedim. 2019 başında yani 18 ay önce bilançoda Gayrimenkul, Tesis ve Ekipman, Toplamı 105 milyon gözüküyor. Adam borsaya açılacağını bildiği için bilançoyu şişirmiş de şişirmiş ben bu hisseyi 10 katına kakalarım demiş aracı kurumlarla da işbirliği yapmış pazarlamışlar kağıdı. Bu 105 milyonluk Gayrimenkul, Tesis ve Ekipman değerlerini yüksek fiyattan göstererek karlılığını artırmış göstermişler. Kaç para göstermişler biliyormusunuz? 967 milyon 100 bin. yani 10 katı. hangi tesis ekipmanın değeri 18 ayda 10 kat yukselir? bu şirketin faaliyet karı yok ki tam aksine zarar yazmış. Naten de aynı şekilde 12 ay önceki bilançoda 502 milyonluk malvarlığı işletme gayrimenkul ekipman filan değerini bir yılda 1 milyara çıkartmışlar ama faaliyetten hiç kar etmemiş. 35 yıllık borsacıyım bilanço oyunları yapıyorlardı ama bu kadar saçmalamıyorlardı aynısını gözde ve vertuda da yaptılar. hisseler yarı fiyatta şu an. ama buradan yarıya düşerek asla kurtulamazsınız buna yemin ederim. tahminen dolar bazında paranızın %80 ini kaybedeceksiniz. 5 sene süründürecekler. ya insan bir tarak alırken bile sağına soluna bakıyor sizin hiç mi muhasebeci bir tanıdığınız yok? Bir gösterin yahu bu kar nereden gelmiş deyin. ne kadar meraklısınız paranızı sokağa atmaya. Bakın şu andan itibaren söylediklerim yatırım tavsiyesidir: bist 30 dışına çıkmayın hemen hepsi dolandırıcı bunların. şirket güzel olsa sahibi 5 liradan halka açıp sonra da 40 liraya gitmesini izler mi? şirketin değerini sahibinden daha iyi mi bileceksiniz siz? Yahu ben cahillik gördüm ama bu borsadaki kadarını yemin ediyorum görmedim. Şu bilançoyu bir muhasebeci arkadaşınıza götürürn gösterin ya da 50 lira verin 10 dk yardım edebilirmisiniz deyin. arkadaş finansallara gelir tablosu ve bilançoya girdiğinde görecek zaten ya da siz inceleyin. https://tr.investing.com/equities/es...come-statement
    vertuda çok iyi bilanço açıkladı bilmeyen 37.5 sonrakinde 31.5 liradan atladı şimdi 25 lira .. 25 lira onun ederi olabilir belki 20 ama ama esen bana göre 6 lira olmalı. birileri kağıda aşıksa inanmaz elbet muhasebeciye sormayacak kadar gerzekse yapacak bir şey yok zaten ama şundan eminim, hemen satan bist 30 dolar ya da altına yatıran daha kazançlı çıkacak.
    Çok komik gerçekten, bist 30 şirketleri sanki ABD'de Avrupa'da işlem görüyor da sadece diğerleri dolandırıcı Türk borsasının elinde.

Okullu'nun bist 30'da yaptığı dümenleri görmesek inanırdık belki dediğinize, tskb'ye hiç baktınız mı kaç mağdur var? Yahut yıllardır ama yıllardır yerinde sayan ve liranın değersizleşmesi sonucu eriyen portföylerden haberiniz var mı acaba, çok bilip yatırım tavsiyesi veriyorsunuz ya?

Peki ardyz'ye hiç baktınız mı, şubat 2020'de 6 liradan arz edilip 50 liralara gelmiş, peki bu hisse dediğiniz gibi spekülatif midir değil midir? O hissenin patronu bilmiyor muydu şirketinin potansiyelini? Genelleme yapıp yatırım tavsiyesi verip tüm hisseleri yaftalamışsınız ya?

Esen'den bağımsız olarak yazıyorum bunları.

2. gün..

3. gün.. takibe devam.. elbet bir gün çıkacaksın deliğinden..

4. güncel..

5. margün enerji arz işi ne oldu arkadaşlar..

6.  Alıntı Originally Posted by muhteberu Yazıyı Oku
    margün enerji arz işi ne oldu arkadaşlar..
    Halka arz başvurusu yapıldı onayı bekleniyor.

7. 30.80 üstü kalsınki devamı gelsin..

8. kısalar biraz fazla şişik, gidiyor atlayayım diyenler için..

Sayfa 152/165 İlkİlk ... 52102142150151152153154162 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •