Sayfa 4/165 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon
Arama sonucu : 1320 madde; 25 - 32 arası.

Konu: ESEN - Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş

hem çoklı hesap açılamıyor hemde fiyatta yukarı yönlü fiyat girişi de mümkün diye anladım.yani 8.5 fiyat varken 9 girilebilir. bakalım nasıl olacak
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

2. Olan gene garibanın cebine girecek 3-5 kuruşa oldu.

3. Borsa İstanbul'un üyelere gönderdiği duyuruya göre, payları borsada ilk defa işlem görecek ortaklıkların borsada halka arzında sabit ve değişken fiyatla olmak üzere iki talep toplama yöntemi bulunduğu anımsatılarak, dağıtım aşamasına girecek emirlere ve dağıtım zamanına ilişkin bazı yeni kurallar getirildiği kaydedildi.

Yatırım kuruluşları tarafından birden fazla hesabı bulunan yatırımcıların taleplerinin yatırımcı bazında konsolide edilerek tek hesaptan iletilmesi gerektiği ifade edilen duyuruda, şunlar kaydedildi:

"Talep toplama aşamasında iletilen tüm emirler, borsa tarafında Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) sicil numarası kullanılarak yatırımcı bazında tekleştirilip dağıtıma konu edilecektir. Aynı ve/veya farklı aracı kurumlardan iletilen, ancak aynı MKK sicil numarasına sahip yatırımcı emirlerinden sadece fiyat ve zaman önceliği kuralına göre önceliğe sahip ilk emre dağıtım yapılacaktır. Aynı MKK sicil numarasına sahip mükerrer girilen diğer emirler dağıtıma konu edilmeyecektir."

Duyuruda, talep toplamanın sona erdiği an itibarıyla MKK sicil numarası bulunmayan hesaplardan iletilen emirlerin dağıtıma konu edilmeyeceği vurgulandı.

Emirlerin MKK sicil numarası bulunan hesaplar aracılığıyla iletilmesinin sorumluluğunun emri ileten aracı kuruma ait olduğu bilgisi verilen duyuruda, "Birden fazla MKK sicil numarasına bağlı bulunan aracı kurum hesaplarından (müşterek hesap) iletilen emirler dağıtıma konu edilmeyecektir. Emirlerin tek MKK sicil numarasına bağlı yatırımcı hesabından girilmesi gerekmektedir." ifadeleri kullanıldı.

Duyuruda, dağıtım sürecinin talep toplamanın bittiği gün saat 18.15 sonrası başlayacağı, dağıtım yapılabileceği tespit edilen her bir emre, mevcut durumda olduğu gibi fiyat ve zaman önceliği kuralına göre sırayla birer lot dağıtım yapılacağı aktarılarak, işlemlerin dağıtım tamamen bittikten sonra gerçekleşeceği bildirildi.

4. Özet Bilgi
    %100 Bağlı Ortaklığımız Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş.'nin Halka Arz Tarihleri Hk
    İlgili Şirketler
    []
    İlgili Fonlar
    []
    Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
    Evet (Yes)

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Hayır (No)

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    11.06.2020 - 03.07.2020 - 27.07.2020 - 24.09.2020

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
    Hayır (No)

Bildirim İçeriği

Açıklamalar
    Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş.'nin %100 bağlı ortaklığı olan Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş.'nin sermaye artırım ile halka açılma başvurusu; SPK tarafından 24.09.2020 tarih ve 2020/59 sayılı bülteninde yer aldığı üzere olumlu karşılanmış olup 1 TL nominal değerdeki 24.000.000 adet paylar 8,50 TL'den olmak üzere 01.10.2020 – 02.10.2020 tarihleri arasında Borsada Satış – Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış yöntemiyle halka arz edilecektir.

Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş.'nin halka arzına ilişkin ayrıntılı bilgileri içeren dokümanları www.kap.org.tr ve www.esenbogaelektrik.com.tr adreslerinden ulaşmak mümkündür.

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygılarımızla bildiririz.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/876830

5.  Alıntı Originally Posted by zor Yazıyı Oku
    Düzeltme :
    Dnisi da 175bin bireysel yatırımcı katılmıştı ben buna göre hesapladım ama kişi başı düşen lota bölünce arz edilen sermayeyi 272bin falan çıkıyor bu durumda 80-90 lot anca düşer.
    Yeni gelen halka arz düzenlemesi ile kişi başı 200 lot gelir mi?

6. 500 lot gelir bunda fiyat pahali olduğu için girmeyen çok olur.

7. burda tarismamiz gerekn nokta sirket nasil.Yatirim yapılabilir mi.

8. 100-120 lot arasi gelir

MI 8 SE cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

Sayfa 4/165 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •