Sayfa 162/165 İlkİlk ... 62112152160161162163164 ... SonSon
Arama sonucu : 1320 madde; 1,289 - 1,296 arası.

Konu: ESEN - Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş

1. Zamanında bir yıl içinde bu 40 TL Natende 40 Tl imiş şimdi Naten 183 bu 80 TL burda Esenboğa yatırımcısı mağdur edilmiş çünkü Şirket sahibi borsadan 1Milyon 800 bin lot naten ,Magendede 2 Milyon lot borsadan halka arz da aldı , bu şirket yok hükmünde sayılmış bir garibana Magen hisse aldırıyolar bir de görüntüden bu gün 1350 lot geri almış kendi hissesini , yöneticiler aynı kararları alan aynı yöneticiler ama İş Esenboğa ya gelince üvey muamelesi görmüş , Esenboğa hisse geri alınan paylar diğer abi ve kardeş şirket de ne yapıldıysa bunda da yapılmalı şirketin üstünde yük alınmalı , Holdıng bu payları almalı , para sı ile yatırım yapmalı , yatırım tavsiyesi deildir..
    Yaptigim yorumlar kesinlikle al sat tavsiye niteligi olmayip , yatirim tavsiyesi deidir.

2.  Alıntı Originally Posted by Bay Tomi Yazıyı Oku
    Zamanında bir yıl içinde bu 40 TL Natende 40 Tl imiş şimdi Naten 183 bu 80 TL burda Esenboğa yatırımcısı mağdur edilmiş çünkü Şirket sahibi borsadan 1Milyon 800 bin lot naten ,Magendede 2 Milyon lot borsadan halka arz da aldı , bu şirket yok hükmünde sayılmış bir garibana Magen hisse aldırıyolar bir de görüntüden bu gün 1350 lot geri almış kendi hissesini , yöneticiler aynı kararları alan aynı yöneticiler ama İş Esenboğa ya gelince üvey muamelesi görmüş , Esenboğa hisse geri alınan paylar diğer abi ve kardeş şirket de ne yapıldıysa bunda da yapılmalı şirketin üstünde yük alınmalı , Holdıng bu payları almalı , para sı ile yatırım yapmalı , yatırım tavsiyesi deildir..
    sermayesi 64 milyon 318 mil. 9 aylık kar var, mercedes ten iş aldığını da biliyoruz. sene sonu kar 500 bulursa burada ne kadar tutacaklar?

Esen aldığı paylaı patron şirkete yarın satmış.81TL den.

Gelen parayı ne yapacak acaba?

Yeni alım programımı geliyor acaba YTD.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

Ankara lı hemşerim ne bu yahu kıytırık kıytırık geri alımlar.

Elini korkak alıştırma en az 50 bin lot alınız her işlem günü.YTD.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş yenilebilir enerji alanındaki yatırımlarını artırma hedefi ve halka arz taahhütleri doğrultusunda, Lisanslı Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği çatısı altında geliştirilmiş ve kurulmuş olan, 4 hidro (109,13 MWm), 5 rüzgar (73,00 MWm) ve 1 jeotermal (7,5 MWm) toplam 189,63 MWm elektrik üretim santrali bulunan Enda Enerji Holding A.Ş.'nin % 30,39 oranındaki payını satın almak üzere, Investco Holding A.Ş, Verusa Holding A.Ş ve Pamukova Elektrik Üretim A.Ş ile 20.01.2023 tarihinde hisse devir sözleşmeleri imzalamıştır.

Söz konusu satın alma işlemine istinaden %10 peşin, %15 10 Şubat 2023 vadeli, %75 20 Nisan 2023 vadeli çek ile Investco Holding A.Ş, Verusa Holding A.Ş ve Pamukova Elektrik Üretim A.Ş'ye ödenecektir. Toplam satın alma bedeli 1.000.125.000 TL'dir.

Satışa konu yenilenebilir enerjiden elektrik üreten santraller İzmir, Adana, Balıkesir, Aydın ve Çanakkale illerinde işletmede olup, toplam kurulu güçleri 189,63 MWm'dir.

Bu santrallerin toplam 145,55 MWm'si ürettikleri elektriği YEKDEM kapsamında devlet alım garantisiyle 7,3 USDcent/kWh fiyatla satma hakkına sahiptir. Kalan santraller ürettikleri elektriği serbest piyasada satmaktadırlar. 2022 yılında bu santrallerden yaklaşık 503.042.000 kWh üretim ve 48.770.000 USD satış geliri elde edilmesi beklenmektedir.

189,63 MWm kurulu güce sahip santrallerin bu güçlerine ek olarak; mevcut santrallerin kapasite artışı ve hibrit yatırımları ile depolamalı güneş ve rüzgar santrali projeleri kapsamında toplam 140,47 MWm ek kurulu güç yaratılması beklenmektedir. Bu yatırımların tamamlanması ile birlikte toplam kurulu gücün 330 MWm'ye çıkması beklenmektedir.

Bu satın alma işlemi neticesinde Şirketimiz yenilenebilir enerji alanında güneş enerjisine ek olarak hidro, rüzgar ve jeotermal alanlarına yatırım yapmıştır.

Devir işlemlerinin tamamlanmasının ardından satın alma işlemleri tamamlanacaktır.

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygı ile duyurulur.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1103572
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

6. 26.08.2022 tarihli Yönetim Kurulu kararıyla başlatılan ve 15.02.2023 tarihli Yönetim Kurulu kararıyla revize edilen pay geri alım işlemleri kapsamında, 15.02.2023 tarihinde yapılan alımlar tabloya eklenmiştir.

15.02.2023 tarihinde 59,25 - 65,10 TL fiyat aralığından (Ortalama 64,4512) 80.000 adet pay geri alınmış ve Şirketimizin sahip olduğu ESEN Payları 374.892 adete ulaşmıştır. (Şirket sermayesine oranı %0,5858)

15.02.2023 tarihi itibariyle pay geri alım işlemleri kapsamında toplam geri alınan pay miktarı 1.310.870 adete ulaşmıştır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu‘nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.
    Yaptigim yorumlar kesinlikle al sat tavsiye niteligi olmayip , yatirim tavsiyesi deidir.

7. https://www.kap.org.tr/Bildirim/1116790
    1 milyon 400 bin lotu geçmiş şirketin topladığı hisse. 64 milyon lotun %29,66 piyasada. Bunun da % 7 sini çekmiş oluyor piyasadan ��
    Ne çıkacak acaba şapkadan ��

8. bilanco yorumları alsak
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 162/165 İlkİlk ... 62112152160161162163164 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •