Sayfa 24/165 İlkİlk ... 1422232425263474124 ... SonSon
Arama sonucu : 1320 madde; 185 - 192 arası.

Konu: ESEN - Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by xhalukx Yazıyı Oku
    Yanlis biliyorsunuz. 24milyon lot icin 100bin yatirimci basvuru yapti diyelim. Yatirimci basina 240 lot dagitilir.
    200bin yatirimci basvuru yaparsa 120lot dagitilir. Onemli olan kimin ne kadar basvuru yaptigi degil. Kac yatirimcinin basvuru yaptigidir!!!

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Katılıyorum.doğrudur.

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by lynx2696 Yazıyı Oku

iş bankasında işlem başlangıcı bu şekilde arkadaşlar. şimdiden herkese hayırlı olsun.
    Rehberliğin için sağol sayın lynx2696.Ben de 620 adet yazdım.(param kadar).Bakalım kaç adet verecekler.Tüm alan arkadaşlarla birlikte hepimize hayırlı olur inşallah .

3.  Alıntı Originally Posted by vahira Yazıyı Oku
    Emir sayısı önemli değil talep önemli. Yani dünle bugün toplam 240 milyon talep olursa %10 verir. 1000 e 100. bugün fazla talep gelmezde 120 milyon civarında kalırsa %20 verir. 1000 e 200
     Alıntı Originally Posted by xhalukx Yazıyı Oku
    Yanlis biliyorsunuz. 24milyon lot icin 100bin yatirimci basvuru yapti diyelim. Yatirimci basina 240 lot dagitilir.
    200bin yatirimci basvuru yaparsa 120lot dagitilir. Onemli olan kimin ne kadar basvuru yaptigi degil. Kac yatirimcinin basvuru yaptigidir!!!

Orantısal olarak dağıtım yapması gerekir bence, 10 bin adet talep giren yatırımcıyla, bin adet talep giren yatırımcıya eşit verilmesi mantıksız.

Alıntı Originally Posted by meegi Yazıyı Oku
    Orantısal olarak dağıtım yapması gerekir bence, 10 bin adet talep giren yatırımcıyla, bin adet talep giren yatırımcıya eşit verilmesi mantıksız.
    Siz bennce biraz mantikli dusunurseniz cozersiniz.
    O zaman benn size bir ornek vereyim kendi tezinizi kendiniz curutun.

Ben ciddi yatirim yapacam ve 50milyon lot alim talimati veriyorum. ( her ne kadar sistem tek kalemde bu talimati kabul etmesede, ettigini dusunelim) benim verdigim oranla sizin verdiginiz orani karsilastirdigimizda size hisse senedinin verilmemesi lazim.

Yazdığım hiçbir şeyi önemseyip dikkate almayın. Kafam iyidir

Hatta kimseye bisey kalmamasi lazim
    Halka arzda sizin dediginiz yontem cok fazla talep olmamasinda olur. O zaman kim be kadar talep yazdiysa o kadar alir. Ama talep mevcut halka arz senet sayisindan fazla ise oncelik sirasina gore tum katilimcilara 1er lot dagitilir, sonra 2. Lotlar, 3. Lotlar derken tum lotlar bitene kadar bu sekilde dagitilir.
    Fade de hatirlarsaniz kimilerine 32 kimilerine 31 lot geldi. İste bi anlattigim dagitim sistemine goredir. Bipmediginiz seyler icin kesin yorumlar yapmayin. İnsanlarin vebalini alirsiniz. Allah korusun.

Yazdığım hiçbir şeyi önemseyip dikkate almayın. Kafam iyidir

6. KAP açıklamasında "Sabit fiyat yönteminde tek fiyat girilebileceği için Borsa İstanbul Uygulama Usul ve Esasları çerçevesinde dağıtımda fiyat önceliği söz konusu olmayıp, zaman önceliği kuralı geçerlidir." ibaresi bulunmaktadır.

Kaynak: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/877111

7.  Alıntı Originally Posted by vahira Yazıyı Oku
    Emir sayısı önemli değil talep önemli. Yani dünle bugün toplam 240 milyon talep olursa %10 verir. 1000 e 100. bugün fazla talep gelmezde 120 milyon civarında kalırsa %20 verir. 1000 e 200
     Alıntı Originally Posted by xhalukx Yazıyı Oku
    Siz bennce biraz mantikli dusunurseniz cozersiniz.
    O zaman benn size bir ornek vereyim kendi tezinizi kendiniz curutun.

Ben ciddi yatirim yapacam ve 50milyon lot alim talimati veriyorum. ( her ne kadar sistem tek kalemde bu talimati kabul etmesede, ettigini dusunelim) benim verdigim oranla sizin verdiginiz orani karsilastirdigimizda size hisse senedinin verilmemesi lazim.

Orantısal olarak dağıtım yapılır dediğim konu Sn.VAHİRA nın söylediğine katılıyorum demek istedim. üstte alıntıladığım mesaj.
    Yani senin yapmaya çalıştığın hesabı anlamadım 50milyon lot talep eden le benim talep ettiğim lot miktarı felan )

Ayrıca burda konuştuğumuz konu vebal alacak bi konu değil, kimseye al veya alma demiyoruz.

Duhul
    Apr 2018
    İkamet
    İstanbul - Ankara
    Gönderi
    46
     Alıntı Originally Posted by mimas Yazıyı Oku
    Rehberliğin için sağol sayın lynx2696.Ben de 620 adet yazdım.(param kadar).Bakalım kaç adet verecekler.Tüm alan arkadaşlarla birlikte hepimize hayırlı olur inşallah .
    rica ederim. kulaktan dolma bilgiyle hareket etmeyi hiç sevmem. başlıktaki bir 2 kişi işbankası hakkında bir kaç olumsuz görüş belirtince bende bu yanlışa kanmak yerine insanları belge ve bilgiyle doğru yönlendirme yapmayı tercih ettim. bilgi paylaştıkça çoğalır.

Sayfa 24/165 İlkİlk ... 1422232425263474124 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •