Sayfa 25/165 İlkİlk ... 1523242526273575125 ... SonSon
Arama sonucu : 1320 madde; 193 - 200 arası.

Konu: ESEN - Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş

1. yanlışınız var iyi araştırın. 1 milyon lot isteyenle 10 bin lot isteyene aynı lot verilmez. orantılıdır. yatırımcı sayısı önemli değildir. Ha birde talep tarihi ve saati önemlidir. İlk önce talep edenler her zaman 5-10 lot fazla alırlar. Zamanın önemli olmadığı alımlarda da fiyat önemlidir. Verdiğin fiyata göre daha çok lot verilir. Bunda zaman önceliği, sabit fiyat var.

Alıntı Originally Posted by xhalukx Yazıyı Oku
    Yanlis biliyorsunuz. 24milyon lot icin 100bin yatirimci basvuru yapti diyelim. Yatirimci basina 240 lot dagitilir.
    200bin yatirimci basvuru yaparsa 120lot dagitilir. Onemli olan kimin ne kadar basvuru yaptigi degil. Kac yatirimcinin basvuru yaptigidir!!!

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Bazı arkadaşlar amatör ama kendilerini çok bilgili zannediyorlar.

Talep kaç çıkarsa hisse sayısını ona bölüp herkese eşit verecekler. Neyin tartışmasını yapıyorlarsa anlamıyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by vahira Yazıyı Oku
    yanlışınız var iyi araştırın. 1 milyon lot isteyenle 10 bin lot isteyene aynı lot verilmez. oratılıdır. yatırımcı sayısı önemli değildir. Ha birde talep tarihi ve saati önemlidir. İlk önce talep edenler her zaman 5-10 lot fazla alırlar.
    5 lot mu fazla alır 10 lot mu. Neye göre belirleniyor bu. 1 dk arayla girince once girene 5 lot fazla mı veriliyor. 10 dk sonra girene de 50 lot az mı. Nasıl oluyor anlayamadım.

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. arkadaş lar net konularda kendinizce fikir yürütüp gereksiz yazmayalım,
    bu halka arzda orantısal dağıtım yok, tolan hisse sayısını mkk bazında toplam talebe bölüp her mkk sahibine aynı tutarda lot verecekler( kusurattan dolayı 1 lot fark edebilir)
    bu arada diğer halka arz olan kontrolmatik te ise orantısal dağılım olacak

SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. bir dakikanın 1 saniyenin bile istatistiliği yapılır. ancak çok lot farketmediği için önemli değildir.

Alıntı Originally Posted by alper82 Yazıyı Oku
    5 lot mu fazla alır 10 lot mu. Neye göre belirleniyor bu. 1 dk arayla girince once girene 5 lot fazla mı veriliyor. 10 dk sonra girene de 50 lot az mı. Nasıl oluyor anlayamadım.

6.  Alıntı Originally Posted by vahira Yazıyı Oku
    bir dakikanın 1 saniyenin bile istatistiliği yapılır.
    Neyse aksama göreceğiz inşallah hepimiz kaç lot almıs diye. Ben okuduklarımdan herkesin eşit lot alacağı sonucunu çıkarıyorum. Bol kazançlar.

7. dün itibarı ile talep sayısı 208.371 deniyor kuşlu sitede,
    değişikliği bilmeden yine birden fazla hesaptan başvuran yada bildiği halde şansını zorlayanlar olabilir kusurati atip 200.000 mkk talep desek
    24.000.000 lot : 200.000 mkk = 120 lot civarı olur

SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Vahira milletin aklını karıştırma. Esen de oransal dağıtım söz konusu değil, aynı ardyz papil bayrak dnisi fade arzlarinda kullanılan yöntemle arz edilecek. Zaman önceligi miktar önceliği yok.

MI 8 SE cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

Sayfa 25/165 İlkİlk ... 1523242526273575125 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •