Sayfa 11/165 İlkİlk ... 9101112132161111 ... SonSon
Arama sonucu : 1320 madde; 81 - 88 arası.

Konu: ESEN - Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş

1. sergen boş konuşuyorsun.
    dnısı da 175 bin kişi değil 175 bin hesaptan başvuru yapıldı. ortalama her kişinin 2 hesabı olduğu varsayımı ile bakarsak bu arzdan 275 civarı düşmesi lazım. ama son dönemde bütün arzların kazandırması sebebiyle yatırımcıların ilgisi daha da arttı. arkadaşların da bahsettiği gibi farklı hesaplardan başvuramayacak olanlar kardeşinin eşinin dostunun hesabından girecek. bu yüzden 200-250 arası bir şey bekliyorum. öyle 1000-2000 lotlar hayalden başka bir şey değil.

SM-A705FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by yhekinoks Yazıyı Oku
    Bence bir şeyi göz adı ediyorsunuz o zamanki açılan heab sayısı ile bu günki açılan hesab sayısı arasında çok fark var öyleki birde insanlarımız bu arz ların tadına vardiki talebin yine fazla olacagı kanısındayım. benim tahminimle dalgıtılacak lot sayısı 100 geçmez.
    Arkadaşım o zamandan bu zamana yeni yeni hesapların açıldığı konusunda çok doğru söylüyorsunuz bunu göz ardı etmiyorum ama siz bir şeyin farkına varamadınız bir kişi açtığı bütün hesaplardan bu (1-2-3-4-5......1000 ) hesapta olabilir Dinamik ısı ve daha öncekilerin de olduğu gibi düşen paydan daha fazla yararlanabilmek için başvuru yapabiliyordu fakat şimdi öncekilerin de olmayan bir durum devreye girecek MKK Numarası bir kişinin 100 hesabı olsa da hepsinin MKK Numarası aynı ve doğal olara her kesin bir hesabı kabul edilecek. 2 gündür okuduğum formlarda daha önce halka arza katılanların 10 lu 15 li hesaplardan bahsettiklerini hiçbirinin 1 hesapla katıldığını okumadım siz kaç hesapla katılmıştınız.Forumdaki daha önceki halka arzlara katılan arkadaşların kaçar hesapla katıldığını buraya yazarlarsa aşağı yukaru sonuca varzbiliriz.
    YTD

3. Mükerrer taleplerin yok sayılacağıyla ilgili duyuru neden Borsa İstanbul'un sitesinde yok.

4. Dinamik Isı'da 8 700 000 lot arz edildi. 175 971 "kişi" başvurdu. Lot sayısını 31'e 32'ye bölersek yaklaşık 275 000 hesap sayısı yapıyor. https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/872779
    DNISI'da olduğu gibi Esenboğa da 2 gün boyunca arz edilecek. Benim tahminim kişi başına 130 - 140 lot düşer.

5. Naten'in geldiği yeri, bilançosunu düşünürsek talep sayısının düşeceğıni sanmıyorum. Fade gibi talebi toplayınca bitirmeyecekler. Onda 85 000 kişiydi.

6.  Alıntı Originally Posted by SOrRrOS Yazıyı Oku
    Arkadaşım o zamandan bu zamana yeni yeni hesapların açıldığı konusunda çok doğru söylüyorsunuz bunu göz ardı etmiyorum ama siz bir şeyin farkına varamadınız bir kişi açtığı bütün hesaplardan bu (1-2-3-4-5......1000 ) hesapta olabilir Dinamik ısı ve daha öncekilerin de olduğu gibi düşen paydan daha fazla yararlanabilmek için başvuru yapabiliyordu fakat şimdi öncekilerin de olmayan bir durum devreye girecek MKK Numarası bir kişinin 100 hesabı olsa da hepsinin MKK Numarası aynı ve doğal olara her kesin bir hesabı kabul edilecek. 2 gündür okuduğum formlarda daha önce halka arza katılanların 10 lu 15 li hesaplardan bahsettiklerini hiçbirinin 1 hesapla katıldığını okumadım siz kaç hesapla katılmıştınız.Forumdaki daha önceki halka arzlara katılan arkadaşların kaçar hesapla katıldığını buraya yazarlarsa aşağı yukaru sonuca varzbiliriz.
    YTD
    Toplamda 60 hesap.

7.  Alıntı Originally Posted by ontix Yazıyı Oku
    Toplamda 60 hesap.
    Sayın ontix o zamanki halka arzda kaç hesap var ise herbirinden ayrı arı alabilmeniz serbest idi siz 60 hesaptan aldınız başkaları 5-10.15.20 gibi sayıdaki hesaplardan aldılar ortalama kişi başı 10 hesaptan desek ozamanki gelen lotlar ×10 olacak ozamanki Dnisi 3.5 TL idi bu 8.5Tl 2.5kat ×2.5 Dnisi toplam 8.500.000 lot idi bu 24.000.000 lot yani yaklaşık ×3 velhasıl 10×2.5×3=75. Dnisi hesap bası 30 civarında gelmiş ise 30×75=2250 bakkal hesabı böyle çıkıyor.Ben kimin kaç hesaptan katıldığını bilmiyorum siz 60 dediniz diğer topikte 10 diyen var 15 diyen var sonuçta bu halka arzda bir kişinin bir hesabına mal verilecek ise bunun başkaca izahı görünmüyor ha o zamandan sonra daha çok yeni hesaplar açıldı diyorsanız zati yetkililerde o hesapların daha önceki hesap sahiplerine ait olup fazladan mal alabilmek için açıldığını bildiklerinde bu çözümü bulmuşlardır
    YTD

8. Nasıl 10 farklı hesaptan hisse alıyorsunuz? Bana da açıklar mısınız

MI 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 11/165 İlkİlk ... 9101112132161111 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •