Sayfa 148/165 İlkİlk ... 4898138146147148149150158 ... SonSon
Arama sonucu : 1320 madde; 1,177 - 1,184 arası.

Konu: ESEN - Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş

1. Kimse yok mu burada?

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Gizlendim

Kesinlikle YTD.
    Güvenme insanların samimiyetine menfaatleri uğruna gelirler vecd'e Cenneti vaad etmeseydi şayet rabbine bile etmezlerdi secde !!!

3. KAP *** ESENBOĞA ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş. *** NATEN,ESEN *** Maddi Duran Varlık Alımı

Güneş Enerji Santrali Alınması Hk. Güncelleme

Maddi Duran Varlık Alımı
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Evet (Yes)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi : 13.03.2021
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır (No)
    Bildirim İçeriği
    Alıma Konu Maddi Duran Varlığın Niteliği : Güneş Enerjisi Santrali
    Alıma Konu Maddi Duran Varlığın Mevkii, Yüzölçümü : Antalya - Konya - Ankara - Eskişehir - Adana - Muğla
    Alıma İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 12.03.2021
    Alıma İlişkin Yönetim Kurulu Kararında Bağımsız Üyelerin Çoğunluğunun Onayı Var mı? : Evet
    Toplam Alım Bedeli : İşlemler tamamlandığında açıklanacaktır
    İşlem Bedelinin Ortaklığın Yönetim Kurulu Karar Tarihinden Önceki Altı Aylık Günlük Düzeltilmiş Ağır
    lıklı Ortalama Fiyatların Aritmetik Ortalaması Baz Alınarak Hesaplanacak Şirket Değerine Olan Oranı
    (%) : İşlemler tamamlandığında açıklanacaktır
    Alım Bedelinin Ortaklık Ödenmiş Sermayesine Oranı (%) : İşlemler tamamlandığında açıklanacaktır
    Alım Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Finansal Tablosundaki Aktif Toplamına Oranı (%) : İşlemler tamamlandığında açıklanacaktır
    Alım Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Finansal Tablosundaki Maddi Duran Varlıkların Net Değerine Oranı (%) : İşlemler tamamlandığında açıklanacaktır
    İşlem Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Yıllık Finansal Tablolara Göre Oluşan Hasılat Tutarına Oranı (%) : İşlemler tamamlandığında açıklanacaktır
    Alım Koşulları : İşlemler tamamlandığında açıklanacaktır
    İşlemin Tamamlandığı/Tamamlanacağı Tarih : -
    Alımın Amacı ve Ortaklığın Faaliyetlerine Etkileri : Olumlu etkilemesi beklenmektedir
    Karşı Taraf : Kinesis Enerji Yatırımları A.Ş. ve Hasan İnaloğlu
    Karşı Taraf SPK Düzenlemelerine Göre İlişkili Taraf mıdır? : Hayır (No)
    Karşı Taraf İle Olan İlişkinin Niteliği : Ticari
    Varsa İşleme İlişkin Sözleşme Tarihi : 2021-03-12
    Önemli Niteliklteki İşlem Kapsamında Kullandırılacak Ayrılma Hakkı Fiyatı : Kullandırılmayacaktır.
    Maddi Duran Varlığın Değerinin Belirlenme Yöntemi : Pazarlık Yöntemi
    Değerleme Raporu Düzenlendi mi? : Düzenlenmedi (Not Prepared)
    Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni : Düzenlenmektedir
    Değerleme Raporu Düzenlendiyse Tarih ve Numarası : -
    Değerleme Raporunu Hazırlayan Değerleme Kuruluşunun Unvanı : -
    Değerleme Raporu Sonucu Bulunan Tutar : -
    İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi : -
    Açıklamalar
    Açıklama
    Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş. güneşenerjisi alanındaki yatırımlarını artırma hedefi ve halka arz
    taahhütleridoğrultusunda,şirketimizin%100 bağlı ortaklığı Margün Enerji ÜretimSanayi ve Ticaret A.Ş. ile Margün
    EnerjiÜretimSanayi ve Ticaret A.Ş.'ninbağlı ortaklıkları Angora Elektrik Üretim A.Ş. ve Bosphorus YenilenebilirEnerji
    A.Ş.,Lisanslı ve Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği çatısı altındageliştirilmiş ve kurulmuş olan, toplam 39 adet
    güneşelektrik santralini satınalmak üzere, Kinesis EnerjiYatırımlarıA.Ş.ve Hasan İnaloğluile 01.01.2021 tarihinden
    itibarentüm gelirler tarafımıza ait olacakşekilde 12.03.2021 tarihinde hisse devir sözleşmesi imzalanmıştıSöz konusu
    satınalma işlemineistinaden, 3.000.000 Euro (Üç Milyon Euro) peşinat,Kinesis EnerjiYatırımlarıA.Ş.'yeödenmişti.Satışa
    konugüneş elektrik santralleriKonya, Antalya, Ankara, Eskişehir, Adana ve Muğla illerinde işletmede olup,toplamkurulu
    güçleri61,68 MWp'di.Bu santraller, ürettiklerielektriği, geçici kabul tarihinden itibaren 10yıl süre ile
    13,3USDcent/kWhfiyatla 5346 ve 6094 sayılı kanunlar gereğincedevlet alımgarantisi altında satacaklardır. 2021 yılında
    busantrallerdenyaklaşık102.150.000 kWh üretim ve 13.585.950 USD satış geliri ile yaklaşık 12.760.000USD net gelir
    beklenmektedir.Satışakonu güneş elektrik santralleri Konya, Antalya, Ankara, Eskişehir, Adana illerinde işletmede
    bulunan,toplam kurulu güçleri 41,51 MWp olan 38 adet santrallerin hisse devir işlemleri bugün itibarıyla
    tamamlanmıştır.Muğlada yer alan 20.17 MWp 1 adet lisanslı santralin hisse devir işlemleri devam etmekte olup devir
    işlemlerinintamamlanması ile KAP’ta açıklama yapılacaktır.Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygı ile duyurulur.

-KAP-

4. Güzel haberlerin momentumu ile şirket büyümesine devam ediyor. Gelecek yenilenebilir enerjide....

Yatırım tavsiyesi değildir.

5. Dostlar Naten ve Esen haberleri kol kola geliyor, ayirt etmek zor oluyor. Gelecege donelik gunes yatirimlari Naten mi Esen üzerinden mi olacak? Yani Naten mi Esen mi biriktirilmeli

Sent from my SM-N770F using Tapatalk

6. Esenciler nerede? Yoksa çalı arkasında mı gizleniyorlar? Ya da satıp gittiler de 50 liradan mı kapış kapış alacaklar?

7.  Alıntı Originally Posted by emikoteli Yazıyı Oku
    Esenciler nerede? Yoksa çalı arkasında mı gizleniyorlar? Ya da satıp gittiler de 50 liradan mı kapış kapış alacaklar?

Sessizlik her zaman iyidir.

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by emikoteli Yazıyı Oku
    Esenciler nerede? Yoksa çalı arkasında mı gizleniyorlar? Ya da satıp gittiler de 50 liradan mı kapış kapış alacaklar?

Dünkü düşüşte eklemeye devam

Kesinlikle YTD.
    Güvenme insanların samimiyetine menfaatleri uğruna gelirler vecd'e Cenneti vaad etmeseydi şayet rabbine bile etmezlerdi secde !!!

Sayfa 148/165 İlkİlk ... 4898138146147148149150158 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •