Sayfa 14/165 İlkİlk ... 412131415162464114 ... SonSon
Arama sonucu : 1320 madde; 105 - 112 arası.

Konu: ESEN - Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş

Duhul
    Apr 2018
    İkamet
    İstanbul - Ankara
    Gönderi
    46
    bir de merak ettiğim bir soru var. 3.300 adet almak istesem talep girebilir miyim bu adeti yoksa piyasaya girdikten sonra mı alabilirim? tek hesaptan işlem yapacağım.

2.  Alıntı Originally Posted by lynx2696 Yazıyı Oku
    bir de merak ettiğim bir soru var. 3.300 adet almak istesem talep girebilir miyim bu adeti yoksa piyasaya girdikten sonra mı alabilirim? tek hesaptan işlem yapacağım.
    talep girebilirsinde o kadar hisse verir mi asıl soru bu.

Duhul
    Apr 2018
    İkamet
    İstanbul - Ankara
    Gönderi
    46
     Alıntı Originally Posted by Timsah Yazıyı Oku
    talep girebilirsinde o kadar hisse verir mi asıl soru bu.
    anladım hocam ne alırsak kâr yani!
    cevap için sağolun.

Duhul
    Apr 2018
    İkamet
    İstanbul - Ankara
    Gönderi
    46
     Alıntı Originally Posted by sezar Yazıyı Oku
    Emir girerken hissenin adını ne olarak yazacağız
    Bilen biri var mı
    Emir gönderilecek hisse kodu ESEN.HE'dir ve emir türü "iptale kadar geçerli" (İKG) olarak seçilmelidir.

Naturel Enerji, Esenboğa Elektrik Üretim halka arzı ile ilgili bilgilendirme yaptı
    29/09/2020 06:22:55

Naturel Enerji, Esenboğa Elektrik Üretim halka arzı ile ilgili bilgilendirme yaptı.
    Şirket'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:
    "Şirketimizin halka arz izahnamesi sermaye piyasası kurulunca
    24.09.2020 tarihinde onaylanmıştır. Borsa istanbul 25. 09.2020 tarihinde payların satışına ilişki yönetmelikte değişikliğe gitmiştir.
    Yeni yönetmeliğe istinaden halka arza katılmak isteyen yatırımcıların dikkat etmesi gereken hususlar:
    Satış Metro Yatırım tarafından "Borsa'da Satış – Sabit Fiyatla
    Talep Toplama ve Satış Yöntemi" ile Borsa İstanbul Birincil Piyasa'da gerçekleştirilecektir. Sabit fiyatla yapılacak talep toplamanın süresi
    2 iş günü olacaktır. Talep toplamanın ikinci günü sonunda satış yapılıp, dağıtım gerçekleştirilmek suretiyle halka arz sona erdirilecektir.
    Borsa'da satış aşamasında, yatırımcılar alış emirlerini, birincil piyasa işlem saatleri olan 10:30-13:00 saatleri içerisinde, taleplerini kendi aracı kurumlarındaki hesaplarından belirlenen ve duyurulan tek fiyat seviyesi 8,50 TL den, BİAŞ Sistemine gönderirler.
    Emir gönderilecek hisse kodu ESEN.HE'dir ve emir türü "iptale kadar geçerli" (İKG) olarak seçilmelidir.
    Payların ihracına ilişkin söz konusu fiyat sistemde tanımlıdır, başka bir fiyattan sisteme emir girilemez.
    Halka arzda kredi kartı ile ödeme yoluyla talepte bulunulamayacaktır.
    Halka arzdan pay almak isteyen yatırımcıların, Borsada işlem yapmaya yetkili yatırım kuruluşlarına başvuruda bulunması gerekmektedir.
    Borsa İstanbul Birincil Piyasa'da talep toplama saatleri 10:30 –
    13:00'dir. Ancak hisselerin dağıtımı halka arzın son günü olan 2
    Ekim'de saat 18:15'den sonra BİST yönetimi tarafından gerçekleştirilecektir.
    Sabit fiyat yönteminde tek fiyat girilebileceği için Borsa
    İstanbul Uygulama Usul ve Esasları çerçevesinde dağıtımda fiyat önceliği söz konusu olmayıp, zaman önceliği kuralı geçerlidir."

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/877111

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey

Duhul
    Apr 2018
    İkamet
    İstanbul - Ankara
    Gönderi
    46
     Alıntı Originally Posted by vigamox Yazıyı Oku
    Merhaba, bir sey soracam cevap veren olursa sevinirim. Lot almak icin basvuruda nakit degilde diyelim ki baska hisse sattim ama t+2 sebebiyle para halen gelmedi. O para ile alabiliyor muyuz? Tesekkurler, saygilar

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     Alıntı Originally Posted by muratzngnl Yazıyı Oku
    Olur alabilirsin tecrübeyle denenmistir

SM-A307FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Az önce işbankta yatırım ile ilgilenen müşteri temsilcisi ile görüştüm ve 1 Ekimdeki talep için hesapta nakit bulunması gerektiğini çünkü bloke konulacağını söyledi ve bu yüzden elinizdeki hisseyi 2 gün önceden satmalısınız dedi. Takas alacağındaki paraya bloke konulamadığı için bugün hisseden çıkış yapmalısınız dedi.
    Bilmiyorum belki başka firma ve bankalar farklı uygulama izliyordur ancak İş Bankasından gelen cevap böyle.

6. 18 yaşından küçüklere de yatırım hesabı açılabiliyorsa lot sayısı 100 120 civarına düşebilir.

Alıntı Originally Posted by lynx2696 Yazıyı Oku
    Az önce işbankta yatırım ile ilgilenen müşteri temsilcisi ile görüştüm ve 1 Ekimdeki talep için hesapta nakit bulunması gerektiğini çünkü bloke konulacağını söyledi ve bu yüzden elinizdeki hisseyi 2 gün önceden satmalısınız dedi. Takas alacağındaki paraya bloke konulamadığı için bugün hisseden çıkış yapmalısınız dedi.
    Bilmiyorum belki başka firma ve bankalar farklı uygulama izliyordur ancak İş Bankasından gelen cevap böyle.
    İs bankasi ??? İllallah !!!
    Sorsaydin hala yazdigimiz dilekceyi guvercin egitip ayagina baglayip subeye mi yollamamiz gerekiyor diye?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdığım hiçbir şeyi önemseyip dikkate almayın. Kafam iyidir

Duhul
    Apr 2018
    İkamet
    İstanbul - Ankara
    Gönderi
    46
     Alıntı Originally Posted by xhalukx Yazıyı Oku
    İs bankasi ??? İllallah !!!
    Sorsaydin hala yazdigimiz dilekceyi guvercin egitip ayagina baglayip subeye mi yollamamiz gerekiyor diye?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Valla hocam bir çok insan şikayetçi ama ben gayet memnunum neden şikayet edilir gerçekten bilmiyorum (samimiyetle bilmiyorum). Dilekçeden kastınız ne onu da anlamadım ama ben yatırım hesabı dahil her şeyi internet bankacılığından açtım. Ama dediğim gibi insanların neden bu kadar şikayet ettiğini bir türlü anlayamadım.

Sayfa 14/165 İlkİlk ... 412131415162464114 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •