Sayfa 143/165 İlkİlk ... 4393133141142143144145153 ... SonSon
Arama sonucu : 1320 madde; 1,137 - 1,144 arası.

Konu: ESEN - Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş

Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Bu hisseyi alanlar acaba bilanço okumayı biliyorlar mi? Yoksa zaten son 1 yilda küçük dandik sirketler daha fazla gidiyor diye mi aliyorlar ?

Redmi 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Esen dandik bir firmami sen hisseyi almadiysan bu yorumu niye yapiyorsun

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Yoo Esen dandik demedim ben. Bilanço iyi diyenler neye göre diyor acaba ben onu merak ettim. Yani firma iki senedir duran varlik alirken bu varlik alimindan 80-90 mn TL kar ekliyor(tabi aslinda nakit kar degil bu. 33. Kalem) ve diger sirketler bu tür alimlari bilancolarinda kar olarak gostermezken neden bu gosteriyor. Belki bilen veya merak edip soran vardir ben de bu birinden ögrenirim diye yazdim. Zira bu kalem olmasa 10 mn zarar yazacakti, gecen sene de 18 mn zarar olurdu. Zira 66 mn brüt kar yapip 92 mn TL finansal gider yazilan bir bilanço neye göre iyidir ben bunu merak ettim. Ama galiba forum yeni kisi dolu ve bunu bir ben merak ettim heralde .
     Alıntı Originally Posted by galinse Yazıyı Oku
    Esen dandik bir firmami sen hisseyi almadiysan bu yorumu niye yapiyorsun

"Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

Yoo Esen dandik demedim ben. Bilanço iyi diyenler neye göre diyor acaba ben onu merak ettim. Yani firma iki senedir duran varlik alirken bu varlik alimindan 80-90 mn TL kar ekliyor(tabi aslinda nakit kar degil bu. 33. Kalem) ve diger sirketler bu tür alimlari bilancolarinda kar olarak gostermezken neden bu gosteriyor. Belki bilen veya merak edip soran vardir ben de bu birinden ögrenirim diye yazdim. Zira bu kalem olmasa 10 mn zarar yazacakti, gecen sene de 18 mn zarar olurdu. Zira 66 mn brüt kar yapip 92 mn TL finansal gider yazilan bir bilanço neye göre iyidir ben bunu merak ettim. Ama galiba forum yeni kisi dolu ve bunu bir ben merak ettim heralde .

Sevgili neva91 bir muhasebeci gibi kalem kalem fikirlerini yazmişsin belki haklisin bilanco okumayo bilmiyorum. Bu bilancoyu bircok araci kurum inceliyor ve müştetilerini bilgilendiriyor ayrica srnin bu gordugun tezati maliye gòrmezmi

4. Bu bir tezat degil ki. Muhasebe de sana bu sekilde de gosterebilecegin izni verilmiş zaten. Ama mesela nakit akis tablosuna bakarsaniz faaliyetlerden 60 milyon getiri elde etmiş ama kredi,faiz ödemeleri cok daha fazla. Yani unutmayin bilanço da ne gostermek isterseni onu gosterirsiniz ama kalemlerde dibe inerseniz gercegi görür sunuz.Yani sonucta sirketin mali belli; borç ile kurulmus 50 MW lik guneş santrali. Peki bunu siz kurmak isteseydiniz ne kadara kurardiniz? 50-60 mn dolara mi ? Peki bu sirketin şu anki degeri kaç ? 300 mn dolar, peki net borcu ne kadar? 30 mn dolar. Eee bu daha da degerlenecek diyenler neye göre değerlenecek diyorlar ? Diger konu ESEN ile ilgili herhangi bir kurum hedef fiyat falan mi vermiş? Kim incelemiş ki ? Neyse para sizin, benimki sadece burada bilinçli bir kisi bulup neden aldigini merak etmemden dolayi bir yaziydi. Belliki yok oyle biri. YTD.
     Alıntı Originally Posted by galinse Yazıyı Oku
    Sevgili neva91 bir muhasebeci gibi kalem kalem fikirlerini yazmişsin belki haklisin bilanco okumayo bilmiyorum. Bu bilancoyu bircok araci kurum inceliyor ve müştetilerini bilgilendiriyor ayrica srnin bu gordugun tezati maliye gòrmezmi

"Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

5. Bu şirketi sadece 30 mw santrali varken(ki oda yarisindan fazlasi borçla alınmış) 80-90 milyon$ piyasa değeri ile halka arzına izin veren spk'ya hesap sormak lazım. Firma sahipleride büyük ihtimalle yandaş takımındandır.
    Bu bir tezat degil ki. Muhasebe de sana bu sekilde de gosterebilecegin izni verilmiş zaten. Ama mesela nakit akis tablosuna bakarsaniz faaliyetlerden 60 milyon getiri elde etmiş ama kredi,faiz ödemeleri cok daha fazla. Yani unutmayin bilanço da ne gostermek isterseni onu gosterirsiniz ama kalemlerde dibe inerseniz gercegi görür sunuz.Yani sonucta sirketin mali belli; borç ile kurulmus 50 MW lik guneş santrali. Peki bunu siz kurmak isteseydiniz ne kadara kurardiniz? 50-60 mn dolara mi ? Peki bu sirketin şu anki degeri kaç ? 300 mn dolar, peki net borcu ne kadar? 30 mn dolar. Eee bu daha da degerlenecek diyenler neye göre değerlenecek diyorlar ? Diger konu ESEN ile ilgili herhangi bir kurum hedef fiyat falan mi vermiş? Kim incelemiş ki ? Neyse para sizin, benimki sadece burada bilinçli bir kisi bulup neden aldigini merak etmemden dolayi bir yaziydi. Belliki yok oyle biri. YTD.

6. 34 senelik borsacıyım 2020 yılındaki gibi kumar sahneleri görmedim senelerdim alıp sattıgım hisseler bir baktımki 20 kat 30 kat 40 kat artmışlar hele 2020 yılında halka acılan hisseler en az 5 kat artmışlar borsamızı spk tam bir kumarhaneye dönüşmesine göz yumdu tam terside fiatının maydonoz fiyatı haline gelen şirketlerimizde var gencler artık bu düzen böyle gitmez siz siz olun biloncosu iyi gelen beklentileri olan geleecek vaat eden hisselere yönelin burası enerji sayfası olduguna göre en az 10 yıldır 1o kat büyüyen ama fiati aynı kalan gelecekleri parlak olan yenilebilir enerji alanında büyüyen hatta yenilebilir enerji alanındaki şirketini halka arz etmeye hazırlanan bedavadan ucuz hisseler var araştırın 5 liralık şirketleri doyurdugunuz yeter yorum yapan arkadaşın fikirlerine aynen katılıyorum ama bana derseniz tüm şirketlerde araştırılması gereken cok iyi vede ucuz hissseler var araştırmacı olun hayırlı kaznclar iyi geceler.ytd.

Alıntı Originally Posted by üstad aslan Yazıyı Oku
    34 senelik borsacıyım 2020 yılındaki gibi kumar sahneleri görmedim senelerdim alıp sattıgım hisseler bir baktımki 20 kat 30 kat 40 kat artmışlar hele 2020 yılında halka acılan hisseler en az 5 kat artmışlar borsamızı spk tam bir kumarhaneye dönüşmesine göz yumdu tam terside fiatının maydonoz fiyatı haline gelen şirketlerimizde var gencler artık bu düzen böyle gitmez siz siz olun biloncosu iyi gelen beklentileri olan geleecek vaat eden hisselere yönelin burası enerji sayfası olduguna göre en az 10 yıldır 1o kat büyüyen ama fiati aynı kalan gelecekleri parlak olan yenilebilir enerji alanında büyüyen hatta yenilebilir enerji alanındaki şirketini halka arz etmeye hazırlanan bedavadan ucuz hisseler var araştırın 5 liralık şirketleri doyurdugunuz yeter yorum yapan arkadaşın fikirlerine aynen katılıyorum ama bana derseniz tüm şirketlerde araştırılması gereken cok iyi vede ucuz hissseler var araştırmacı olun hayırlı kaznclar iyi geceler.ytd.
    Üstad aslan sormasi ayip kaç yaşindasiniz

8. Bazen sessiz kalmak en iyisidir. Yok fk si yok pddd si yok karı şöyle gideri böyle adamlar büyüyor hemde ciddi rakamda büyüyor gerisi hikaye

Sayfa 143/165 İlkİlk ... 4393133141142143144145153 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •