Sayfa 2/173 İlkİlk 12341252102 ... SonSon
Arama sonucu : 1380 madde; 9 - 16 arası.

Konu: SKBNK - Şekerbank

1.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Bedelli sermaye artırımlarında 1 TL ile yeni senet verilir örneğin 1000 lota 600 TL ile 600 lot alırsınız bu alınan rüchan olur para yatar lot gelir rüchan hakkı bir kaç gün açıkta bekler bir süre sonra 1600 lot tek kalem işleme başlar bedel ödenmiş ve yeni adet ile senet normal fiyata ulaşmıştır ondan sonrada senet kendi dinamikleri ile hareket eder. Bu işlem tahminen 15 gün sürer ama önce bu sürecin başlaması İçin SPK onayı gerekli. Ancak senet fiyatı 1,6 olduğu İçin bedelliye katılacak insanlar ya para bulacak yada bir miktar senet satacak. Bunu bilmek zor, satacak mı bulacakmı. O zamanda hissenin tekniğine bakmak gerekir . Teknik 1,61 üstü kapanışların faydalı olacağını ifade ediyor. Sanırım onay süreci 21 gün geçti, çok fazla bekletmezler kısa sürede SPK onayı gelir diye düşünüyorum.
    AKBNK takibinizdeydi. Bİr süreliğine buradan uzaklaştınız mı kıpraşmadan bekliyecek misiniz? Syn. KIZILDAG

meizu X8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Akbank uzun sürecek, şeker de %20-30 gibi ama Akbank ne kadar sürer bilmiyorum. Onu normal bir senet gibi düşünmedim. Şeker bedelli sermaye Şuan sosyal medyanın bildiği bir beklenti. İlalki sabır eden faydalanacaktır.

3.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Bedelli sermaye artırımlarında 1 TL ile yeni senet verilir örneğin 1000 lota 600 TL ile 600 lot alırsınız bu alınan rüchan olur para yatar lot gelir rüchan hakkı bir kaç gün açıkta bekler bir süre sonra 1600 lot tek kalem işleme başlar bedel ödenmiş ve yeni adet ile senet normal fiyata ulaşmıştır ondan sonrada senet kendi dinamikleri ile hareket eder. Bu işlem tahminen 15 gün sürer ama önce bu sürecin başlaması İçin SPK onayı gerekli. Ancak senet fiyatı 1,6 olduğu İçin bedelliye katılacak insanlar ya para bulacak yada bir miktar senet satacak. Bunu bilmek zor, satacak mı bulacakmı. O zamanda hissenin tekniğine bakmak gerekir . Teknik 1,61 üstü kapanışların faydalı olacağını ifade ediyor. Sanırım onay süreci 21 gün geçti, çok fazla bekletmezler kısa sürede SPK onayı gelir diye düşünüyorum.
    "Senet fiyatı 1.60 olduğu için bedelliye katılmak insanlar ya para bulacak ya da senet satacak" cümlenizden senet fiyatı neden etkili oluyor anlayamadım. Netice de bedelliye katılmak isteyen parasını yatırır katılır istemeyen de satar çıkar. Senet fiyatı bunda etkili mi?

4. Bedelli açıklandığında 1000 lotu olanın kenarda 600 lirası bellemiyor genellikle fiyatı nominal değere yakın olanlarda onay sonrası para bulmak İçin senet satabilirler .

5. Bu arada taze kurunun %900 bedelli sermaye talebi SPK tarafından kabul edilmemiş. İlginç bir gelişme.

6.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Bedelli açıklandığında 1000 lotu olanın kenarda 600 lirası bellemiyor genellikle fiyatı nominal değere yakın olanlarda onay sonrası para bulmak İçin senet satabilirler .
    Doğru, benim gibi ky için bu geçerli tabi. PEGYO da kaptırdığım malları da muhtemelen yarın aşağıda bekler olacağım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
     Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Bu arada taze kurunun %900 bedelli sermaye talebi SPK tarafından kabul edilmemiş. İlginç bir gelişme.
    Sn Kızıldağ; SPK, bu hafta yeni bülten yayınlar mı, sizce.?.

8.  Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Sn Kızıldağ; SPK, bu hafta yeni bülten yayınlar mı, sizce.?.
    Taze kuru kendisine gelen cevabı kap da paylaşmış, SPK perşembe bülten yayınlar ve taze kuru reddi netleşir. Taze kuru 1000 liradan 200 liraya gelir o sırada tekrar yeni müracaat başlar senet tekrar hareketlenir. Amatörce bir müracaat. Ama 1 TL nominal ile senet talep etmek şaibe uyandıracaktı, SPK yerinde bir karar vermiş.

Sayfa 2/173 İlkİlk 12341252102 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •