Sayfa 13/173 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon
Arama sonucu : 1380 madde; 97 - 104 arası.

Konu: SKBNK - Şekerbank

1. 2 geçer borsa ne olursa olsun hedef bedellinin nerde yapılacagini bilmek

2. İyi akşamlar, 20 yıldır borsadayım ama bu bedelli muhabbeti olan hisselerden hep korktum ve kaçtım. Genelde rüçhana katılacak param olmadığından ve hesaplamaları, rüçhan vb. bilmediğimden, şimdi ise hissedeyim (rüçhan için biraz nakitte var)ve şimdilerde bedelli/bedelsiz açıklamaları genelde hisseleri primlendiriyor.
    Biliyorum bu sorular sevilmiyor, onun için cevaplamasanız da sağ olun.
    1.Şirketin rüçhanları piyasaya süreceğini bildirmek için maksimum ne kadar süresi var?
    2. Şirket bildirdikten sonra hisseyi satarsam yine de Rüçhanlar bana gelecek mi ?
    3. Beddelliye girmeye karar verdiğimde 1000 lot için kaç lira yatırmam gerekecek?
    4.Bedelliye girmek için istenilen bu miktar yoksa hissemi veya rüçhanları satabilir miyim, satabilirsem hangi fiyatlara denk geleceğini [(diyelim hisse 2,4 tl o gün (umarım)] nasıl hesaplayabilirm?
    5. Bir şirketin bedellisine girmek neden karlıdır, yani ben hissedarım diye bana rüçhanları daha mı ucuza verecekler, hissedar olmayıp şirketin rüçhanlarını almak isteyen diğer yatırımcılara göre?

3.  Alıntı Originally Posted by HİSSEKİRACI Yazıyı Oku
    İyi akşamlar, 20 yıldır borsadayım ama bu bedelli muhabbeti olan hisselerden hep korktum ve kaçtım. Genelde rüçhana katılacak param olmadığından ve hesaplamaları, rüçhan vb. bilmediğimden, şimdi ise hissedeyim (rüçhan için biraz nakitte var)ve şimdilerde bedelli/bedelsiz açıklamaları genelde hisseleri primlendiriyor.
    Biliyorum bu sorular sevilmiyor, onun için cevaplamasanız da sağ olun.
    1.Şirketin rüçhanları piyasaya süreceğini bildirmek için maksimum ne kadar süresi var?
    2. Şirket bildirdikten sonra hisseyi satarsam yine de Rüçhanlar bana gelecek mi ?
    3. Beddelliye girmeye karar verdiğimde 1000 lot için kaç lira yatırmam gerekecek?
    4.Bedelliye girmek için istenilen bu miktar yoksa hissemi veya rüçhanları satabilir miyim, satabilirsem hangi fiyatlara denk geleceğini [(diyelim hisse 2,4 tl o gün (umarım)] nasıl hesaplayabilirm?
    5. Bir şirketin bedellisine girmek neden karlıdır, yani ben hissedarım diye bana rüçhanları daha mı ucuza verecekler, hissedar olmayıp şirketin rüçhanlarını almak isteyen diğer yatırımcılara göre?
    burada güzel bir anlatım ve örnek hesaplama var. bizde bedelli oranını yaklaşık %62 olarak alabilirsin.

https://www.youtube.com/watch?v=VwI7WcwoObY

4. 13 milyon kar buda iyi zarar yazmaktansa.

5.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    global sattığı için 1,97 den verdim. global alırsa tekrar alırım. şekerleri.
    1,93 den aldım ama piyasa yani endeks iyi değil, endeks için eski hesap 100 bin altı ihtimali var. salıya kadar her şey belli olur, salıdan sonra piyasa rahatlar.

6. 1,96 veya 1,95 stop olma yeri gibi duruyor. Şekerin bugün ve pazartesi sınavı var, geçer mi geçmez mi bilmek zor. Bedelli parasını ayarlayamayanlar satmak isteyebilir.

7. cuma günü 360 k yı satarken yazdıklarım oluyor. 1,96 stop yeri, ama endeks 1090 dan dönecek gibi orayı takip etmek faydalı olur.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
    Bedelli onayı Tüm Şekercilere hayırlı olsun..
    Şimdi,den Paraları hazırlayın..Tahmin ediyorum,2.00 TL den dağıtım başlar..
    Piyasalar çökmese idi 2.20 TL + Civarını görebilirdik...Tüm Borsalar,Maalesef Amerikalı Kovboyların seçim kurbanı oldu...

Sayfa 13/173 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •