Sayfa 15/153 İlkİlk ... 513141516172565115 ... SonSon
Arama sonucu : 1219 madde; 113 - 120 arası.

Konu: Abd'de seçimler yapılmayacak...

1. Abi burda oturup caartlak kebabı yenir. Güzelmiş be ya.
    Son düzenleme : ayvagobeknuri; 11-10-2020 saat: 18:55.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

2. Fotoğraflar bir müddet sonra siliniyor, ben göremiyorum.

Pandeminin en kötü vurduğu kesimler derken, sanatçıları unutmayalım.

Pek çok müzisyen konserlerle geçiniyordu, konserler yapılamıyor. Tiyatrolara yardım etmek yeni akıllarına geldi. Sinemalar kapalı.

Yazarlar çok önemlidir abi. Hele ki sadece yazdıklarıyla geçimini sağlayabilenler, bu ülkenin en önemli şahsiyetleridir. Yazı yazmak dünyanın en zor işidir.

Sanatçılar bu ülkenin en önemli değerleridir. Bu insanlar pek seslerini de çıkarmazlar.

Devletin sıkıntıda olan sanatçılara ulaşması gerekir. Nette görüyorum, ürettikleri eserleri ucuza satmaya çalışıyorlar.

3. https://www.vatandasliktemelgeliri.org/

Almanya'da çekilişle insanlara bir yıl boyunca ayda 1000 euro verip, bu insanların hayatlarındaki değişiklikleri gözleyen dernekler var.

İnsanlar parayı çok farklı şekillerde kullanmışlar. Fakat bu parayı kullananların pek çoğu başkalarına para hediye etmişler. İlk göze çarpan bu olmuş.Kimi çalışanlarına zam yapmış, kimi torunlarına, epey miktarda evsizlere para hediye edilmiş.

Para koşulsuz olarak verilince, parayı kullananların sokakta kalmak, aç kalmak, işsiz kalmak gibi korkuları olmuyor. Çalışılarak kazanılan paradan farklı etkisi oluyor. İnsanlara değişik bir özgürlük duygusu kazandırdığı gibi, çevrelerine karşı da daha iyi davranıyorlar.

İnsanlar çalışmaz, tembelleşir düşüncesi de yanlış. Tam tersi daha da çalışkanlaşıyorlar, daha pozitif düşünüyorlar, daha yaratıcı oluyorlar.

Zaman kavramı değişiyor. İnsanlar daha az ama çok daha verimli çalışıyorlar. Kendilerine ve sevdiklerine daha çok zaman ayırıyorlar. Daha çok dinleniyorlar, evhamlarından kurtuluyorlar, daha sağlıklı oluyorlar.

Önümüzdeki dönemde çok tartışılacak bir konu bu.

4. Vatandaşlık temel geliri sol ya da sağ değildir.

5. Kıbrıs seçimlerinde Tatar ve Akıncı ikinci tura kalıyorlar. Katılım çok düşük %52 civarı.

Tatar'a Akp desteği vardı. İkinci turda Akıncı'nın kazanması muhtemel.

6. Hakan Bayrakçı
    @ahakanbayrakci
    ·
    1 sa
    Kaftancıoğlu, 3 tweetinde bana tam 5 kez hayvan demiş.
    Ne kadar dokunmuş sözlerim! İnsanı gerçek kızdırır. Bu 5 hayvan konusunda cevabım:
    1.Hayvanları küçümsemeyelim
    2.Onları hakaret için kullanmayalım.
    3.Bazen öyle “insanlar” vardır ki, hayvanlar bile ondan daha terbiyelidir.
    Kaftancıoğlu'nu destekliyorum.

7. ANKARA KUŞU
    @ankara_kusu
    ·
    11d
    Yeni ittifakları açıklıyorum. Bildirimleri açın..
    Hesabından takip edebilirsiniz.

8. ANKARA KUŞU
    @ankara_kusu
    ·
    51d
    AK Parti - MHP - VP - BBP
    CHP - Deva - HDP
    İyi Parti - Gelecek - SP - DP

İttifaklar bu şekilde olacak..
    Ömer Turan da benzer yazmış...

Ömer Turan
    @omerturantv72
    Türkiye'de iktidara talip olanların yaptıkları ilk şey Batıda çok yankı uyandıracak Diyarbakır ziyareti ve Diyarbakır konuşmasıdır. Babacan bugün Diyarbakırda Kürt sorunu büyüyor diyerek bunu yaptı.Türk milleti sandıkta Türkiye'nin Diyarbakır'dan ibaret olmadığını gösterecektir.
    Ömer Turan
    @omerturantv72
    ·
    10 Eki
    Meral Akşener tüm Türkiye'yi geziyor, gittiği her yerde umut olarak karşılanıyor,AK Partiden çıkan gelecek ve deva partisi ise sadece Diyarbakır ve Kürt meselesine yoğunlaşıyor. Birileri bu iki partiye sandıkta sadece Diyarbakırın degil tüm Türkiyenin oy kullanacağını hatırlatsın
    Ömer Turan
    @omerturantv72
    ·
    18d
    Babacan'ın Diyarbakır konuşması sadece sıradan siyasi bir konuşma değil aynı zamanda Önümüzdeki ittifaklar hakkında ipucu veren bir konuşma. CHP-Deva-HDP ittifakı ihtimali çok güçlendi. Deva safını seçti. Deva-İYİ parti ittifak ihtimali de bitti.
    Akp-Mhp-İyi Parti ittifakı olursa ve Akşener CB olursa şaşırmamak gerekir.
    Son düzenleme : ayvagobeknuri; 11-10-2020 saat: 22:54.

Sayfa 15/153 İlkİlk ... 513141516172565115 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •