Sayfa 5/153 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon
Arama sonucu : 1219 madde; 33 - 40 arası.

Konu: Abd'de seçimler yapılmayacak...

1. Cpt.Ghost
    @31GhostMossad
    Trump’un solunum cihazına bağlandığı iddia ediliyor
    Haberler çoğaldı. Twitter işte.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

2. Mete Sohtaoğlu
    @metesohtaoglu
    Füzuli də işğaldan azad edildi.
    Azad edildi de harekat yavaş yürüyor. İki aşamalı harekat planlaması yapıldığı söyleniyordu.

1-Aşamada haritadaki kent merkezleri alınacak. Çünkü, Ermeni Ordusunun Karargahları bu şehirlerde. Bu aşamanın 10 gün sürmesi planlanmış. Doğruysa Fuzuli biraz önce kurtarıldı.

2-Aşamada ise koyu bölgenin daha batısındaki pkk kampları yok edilecek.

Kırmızı Flamanın olduğu yere ise İran, 82.tugayını yerleştirdi.

Nahcivan ve Dağlık Karabağ Misak-ı Milli sınırlarına dahil. Ermenistan, 1990'larda buraları işgal ederken Kars Anlaşmasını çiğneyerek işgal etti. Karabağ'da pkk kampları varsa, Tsk'nın müdahale hakkı vardır. Kuzey Irak'a, Suriye'ye nasıl müdahale ediyorsa, buraya da eder.

Atladığımız başka haberler olmuş.

Ermenistan'ın en önemli ticari partneri Almanya.

Ermenistan, İsrail'deki büyükelçisini geri çağırmış.

3. Bir harita da Adel Rothschild 27 eylülde eklemiş.

Ciddiye alınacak bir şey değil. BOP sürdürülebilseydi, yapmak istedikleri buydu. Ama Putin, Trump sonrasında Brexit ve Boris Johnson ve Tayyip Erdoğan ve tabii ki Merkel sayesinde çöpe atıldı.

Bence Bop kadük oldu. Fakat bir başka proje yürüyor: Euresia Projesi. Bence bu projeye göre Suud 5 parça olabilir. İran da toprak kaybedecek.
    Son düzenleme : ayvagobeknuri; 04-10-2020 saat: 18:39.

4. Gülgün Türkoğlu Pagy
    @gulguntp
    ·
    6d
    Allodoksafobi olarak adlandırılan bir fobi var. Ben, buna, “Türk’ün fobisi” diyorum. Başkalarının düşüncelerini duymaktan nefret etmek olarak geçiyor. Kendimizden farklı olanı, seksörlerin civcivleri fırlattığından da hızlı ve ziyâdesiyle hoyrat bir tutumla kenara atıyoruz.

5. Ahmet Akgül
    @rpydaneogrendim
    Zaman serilerinin kümelendirilmesi (hiyerarşik) üzerine #BIST30 hisselerini kullanarak bir uygulama yapalım. Öncesinde konu ile ilgisi olan kavramları kısaca açıklayayım.

1) Kümeleme: Basitçe, benzer alt kümelerdir.
    2) Hiyerarşik kümeleme: Ayrı ayrı ele alınan kümelerin aşamalı olarak birleştirilmesi (tüme varım) ya da bir ana küme olarak ele alınarak aşamalı olarak alt kümelere ayrılması (tümden gelim) ile oluşturulur. İlki birleştirici, ikincisi bölücüdür.
    3) Dendrogram: Bununla birlikte bir ağaç yapısı oluşturulur. Ülkeleri uzaklıklarına göre kümelediğimiz bir örnek yaptığımızı düşünelim. Her biri aslında bir küme. Örneğin, Canada ile USA birbirine benzer ülkeler.
    Faydalı bir tweet dizisi, ilgilenenler hesaptan devamına bakabilirler.

6. https://odatv4.com/pariste-bir-kusku...-04102010.html

"Benim için şarkı söylemek: Sevincimi, kederimi, öfkemi, sevgimi, tüm duygularımı dinleyicinin önüne sermek…

Bin çeşit renkle nakış işlemek… Yiğidin alıyla, kederin karasıyla, acının sarısıyla, umudun mavisiyle… Bir çeşit haykırış, ağlatı, özgürlük, coşkunluk… Sonu sınırı olmayan bir zevk. Sesim ise, beni "güzel"e, "mut"a götüren bir araç, bir armağan.

İtalyan sesi güneş gibi sıcaktır. Rus sesi etkili. İspanyol sesi yakıcı. Alman sesi keskin. Fransız sesi zarif… Anadilinden başka bir dilde şarkı söylendiğinde, felaket başlar. Tabii sesi kullanmaktan yoksun, kaçınılmaz bir biçimde taklitçi olmaya mahkûm olunur. Oysa şarkı söylemek öylesine tabi bir şey ki…"

Paris, 1970

7. Tülay German'ın şarkılarını, açtığım başlıklara defalarca kopyaladım. Sebebini Oda tv haberini okuyana kadar bilmiyordum.
    Zannımca sebebi budur:

6 Mayıs’ta daha önce Erdem Buri ve Yaşar Kemal’in hayatını kurtarmış olan Deniz Gezmiş’le birlikte Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan idam edilir. O gece Erdem Buri’nin ilk kez ağladığını söyler.
    1991’e gelindiğinde evleri yine misafirlerle dolup taşarken Tülay German, Erdem Buri’nin unutkanlığını fark etmeye başlar. 17 Şubat 1992’de baş başa geçirdikleri bir gecenin ilerleyen saatlerinde Buri rahatsızlanır ve hastaneye kaldırılır. Durumu gün geçtikçe ağırlaşır; iki kez uzun süre komada kalır ve bir kez de kalbi durur ama on buçuk ay boyunca direnir. 2 Ocak 1993 günü hayata veda eder.

8. Dünya Gazetesi
    @dunya_gazetesi
    ·
    31d
    Trump'ın doktorundan açıklama: Yarın taburcu edebiliriz
    Taburcu olsa da fikrimi değiştirmem. Başka bir şey olur.

Sayfa 5/153 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •