Sayfa 2/72 İlkİlk 12341252 ... SonSon
Arama sonucu : 575 madde; 9 - 16 arası.

Konu: FONARŞİ ( hellistheothers )

Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Normal fon topiğini zaman zaman fazla meşgul ettiğimi düşündüğüm için fon seçimi ( benchmark başarısı), portföy yönetimi, yatırım risk değerlendirmesi, varlık yönetimi gibi hususlarda kişisel fikirlerimi paylaşmak için oluşturduğum bu topicten yürümenin daha anlamlı olabileceği kararını aldım.
    Herkese bol kazançlar.
    Çok iyi düşünmüşsün dostum, başarılar diliyorum...

2.  Alıntı Originally Posted by coltrane Yazıyı Oku
    Selamlar, hayirli olsun. Yanlis anlamazsaniz, baska bir is yapiyor musunuz yoksa full time olarak piyasa takibi ve traderlik ile mi ugrasiyorsunuz?
    Hocam hazır siz sormuşken bunu da belirteyim biraz. Kabaca kendimi tanıtayım. Çoğu insan tanıyor forumdan ama çok genel gir resimle bahsedeyim.

Ben 1977 doğumluyum. Ankara'da doğup Ankara'da büyüdüm hep. Odtü makina muh. okuduktan sonra, çok da istediğim bir alan olmadığını düşünüp ekonomi masteri yaptım aynı okulda. Ancak masteri tamamlamadım. Sonrasında yaklaşık 6 ay kadar mühendislik yaptıktan sonra para piyasalarına geçiş yaptım. Yaklaşık 17-18 yıldır sadece trader olarak ve kendi portföyümü yöneterek hayatımı idame ettirmekte/etmeye çalışmaktayım. İlk 5-6 yıl pek kazanmadım açıkçası. Ancak insan sevmiyordum, rakamları seviyordum, benim için en uygun iş buydu. Sonrasında yavaş yavaş performansım arttı ve artık sırf bu işler sayesinde geçinebiliyor hale geldim. Bekarım, hiç evlenmedim. Yalnızlığı seviyorum. Kitaplar, satranç ve akvaryum balıkları en yoğun ilgilendiğim hobiler.

Sizin sorunuza özet cevap ise, evet full-time ekran başında trade ediyorum.
    Son düzenleme : hellistheothers; 04-10-2020 saat: 20:39.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by Safsata06 Yazıyı Oku
    Yeni topik hayırlı olsun sn. hellistheothers

Paylaşımlarınızı keyifle takip ediyorum ve notlar çıkartıyorum. Özellikle portföy stratejinizi son derece mantıklı ve uygulanabilir buluyorum. Burda aklıma takılan bölümlerde yok değil. İzninizle zaman içinde bunlar hakkında da bilginize başvurmak isterim.

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Çok teşekkürler, her zaman yardımcı olmak isterim.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun sn. hellistheothers. Bildiklerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.
    Çok sağolun, selamlar Sn. Tradestop

5.  Alıntı Originally Posted by ~YTA~ Yazıyı Oku
    Çok iyi düşünmüşsün dostum, başarılar diliyorum...
    Teşekkür ederim , çok sağolun.

6. Kısa vadede üstüne konuşacağımız bir kaç başlık şunlar olacak.

Fon Seçimi Risk /Getiri Analizi- Benchmark Yaklaşımı

Fon Portföylerinde Varlık Biriktirme Metotları.

Fon Portföylerinde İdeal Kategoriler Dağılımı Üzerine

Değişken Fonlarda Başarı Değerlendirme Kriteri

Endeks Fonlarında Relatif Getiri ve Yaşamsal Önemi

Teorik ve Pratik Benchmark Farkı Üzerine. ( İzahname Benchmark Reddi )

Fonlarda Trade ( Neden Olmamalı Üzerine Bir Deneme )

Fon Portföyünden Hayat İdamesi Üzerine Matematiksel Bir Model.

Ayrıca İşlem günlerinde kısa ve genel bir piyasa değerlendirmesi yapacağım.

7.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Kısa vadede üstüne konuşacağımız bir kaç başlık şunlar olacak.

Fon Seçimi Risk /Getiri Analizi- Benchmark Yaklaşımı

Fon Portföylerinde Varlık Biriktirme Metotları.

Fon Portföylerinde İdeal Kategoriler Dağılımı Üzerine

Değişken Fonlarda Başarı Değerlendirme Kriteri

Endeks Fonlarında Relatif Getiri ve Yaşamsal Önemi

Teorik ve Pratik Benchmark Farkı Üzerine. ( İzahname Benchmark Reddi )

Fonlarda Trade ( Neden Olmamalı Üzerine Bir Deneme )

Fon Portföyünden Hayat İdamesi Üzerine Matematiksel Bir Model.

Ayrıca İşlem günlerinde kısa ve genel bir piyasa değerlendirmesi yapacağım.
    Hocam başlığınız hayırlı olsun, hepimizin kendimizce faydalanacağı hususlar olacaktır. Değerlendirmelerinizde serbest fonları da hesaba katmanız dileğiyle.

8.  Alıntı Originally Posted by Batakçı Yazıyı Oku
    Hocam başlığınız hayırlı olsun, hepimizin kendimizce faydalanacağı hususlar olacaktır. Değerlendirmelerinizde serbest fonları da hesaba katmanız dileğiyle.
    Teşekkür ederim, mümkün olduğu kadar değineceğim zaman içinde, sağolun.

Sayfa 2/72 İlkİlk 12341252 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •