Sayfa 26/72 İlkİlk ... 16242526272836 ... SonSon
Arama sonucu : 575 madde; 201 - 208 arası.

Konu: FONARŞİ ( hellistheothers )

1. Sattigimiz bir fonda zarar etmissek stopaj vergi iade edilir mi?
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

2.  Alıntı Originally Posted by fon_fan Yazıyı Oku
    Sattigimiz bir fonda zarar etmissek stopaj vergi iade edilir mi?
    Yanıltmak istemem hocam bildiğim bir durum değil, ancak forumda daha önce iade edildiği yazmıştı yanlış hatırlamıyorsam.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Yahu hisse fon işte ne farkeder, ne relatifi, endeks kadar artsın, endeks kadar düşsün yeter diyenler için.

Endeksin aylık ortalama %1 ortalama getirdiği bir periyotta,

100,000 tl'si olan biri.

sadece 3 yılda endeksi yansıtan hisse fonu ile, 143,076
    Endeksi aylık %2 geçebilen, benchmark başarısı olan bir fon ile, 289,827 rakamına ulaşıyor.

5-10 yılı hiç yazmıyorum, çünkü fark dudak uçuklatıcı hale geliyor.

Fark çok açık, ne relatifi, ne benchmarkı diye düşünenler için minicik fikir versin diye yazıyorum.

O yüzden getiri değil, endekse relatif getiri.Yani ne getirdiği değil, bist100'ü ne kadar geçtiği önemli.
    O yüzden sadece getiriye baktığınızda yıllık %200 getiren bazı teknoloji fonlar çöp iken ( çünkü kendi benchmarklarının getirisinin yarısını getirmediler ), çok daha azını getirip uzun vadede hep getirecek olan hisse fonlar var.
    Hocam çok tebrik ederim. Bilgi paylaştıkça büyür ve siz çok değerli bilgilerinizi ve araştırmalarınızı karşılıksız yansıtıyorsunuz.

Yukarıda yazdığınıza örnek hangi fonlandır.

4.  Alıntı Originally Posted by paravarhuzurvar Yazıyı Oku
    Hocam çok tebrik ederim. Bilgi paylaştıkça büyür ve siz çok değerli bilgilerinizi ve araştırmalarınızı karşılıksız yansıtıyorsunuz.

Yukarıda yazdığınıza örnek hangi fonlandır.
    Hocam birebir isim vermem çok etik olmayabilir, ama üç aşağı beş yukarı tahmin ediliyor bizdeki teknoloji fonları. Umarım iyi ve teknoloji benchmarklarını yenen bir teknoloji fonumuz da olur bir gün.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Hocam birebir isim vermem çok etik olmayabilir, ama üç aşağı beş yukarı tahmin ediliyor bizdeki teknoloji fonları. Umarım iyi ve teknoloji benchmarklarını yenen bir teknoloji fonumuz da olur bir gün.
    Üstad afedersiniz teknoloji fonunu demek istemedim. Endeksi geçen bencmarkı başarısı olan fonlar demek istedim. Kolaylıklar dilerim.

6.  Alıntı Originally Posted by fon_fan Yazıyı Oku
    Sattigimiz bir fonda zarar etmissek stopaj vergi iade edilir mi?
    Evet iade oluyor.

Ustad Tesekkurler cok guzel bir yazi olmus ben 4 sene biraz tte deneyecegim endeksle orantili goturmeye calisiyorlar kisitlamali endekstede beklentim var acikcasi
    Yahu hisse fon işte ne farkeder, ne relatifi, endeks kadar artsın, endeks kadar düşsün yeter diyenler için.

Endeksin aylık ortalama %1 ortalama getirdiği bir periyotta,

100,000 tl'si olan biri.

sadece 3 yılda endeksi yansıtan hisse fonu ile, 143,076
    Endeksi aylık %2 geçebilen, benchmark başarısı olan bir fon ile, 289,827 rakamına ulaşıyor.

5-10 yılı hiç yazmıyorum, çünkü fark dudak uçuklatıcı hale geliyor.

Fark çok açık, ne relatifi, ne benchmarkı diye düşünenler için minicik fikir versin diye yazıyorum.

O yüzden getiri değil, endekse relatif getiri.Yani ne getirdiği değil, bist100'ü ne kadar geçtiği önemli.
    O yüzden sadece getiriye baktığınızda yıllık %200 getiren bazı teknoloji fonlar çöp iken ( çünkü kendi benchmarklarının getirisinin yarısını getirmediler ), çok daha azını getirip uzun vadede hep getirecek olan hisse fonlar var.
    M2003J15SC cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    “Sağlam bir para birimi, zengin bir toplumun olmazsa olmazıdır.”

8.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    20.10 / Kısa Piyasa Yorumu

Endeks tarafında 3-4 haftadır, 1120 başlangıcından itibaren bahsettiğim hedef 1245'e yürüyüş sürüyor. Ancak bir ihtimal , ondan önce 1170 ara desteğe tekrar bir geri çekilme ve güçlenme isteği görülecek. Sonrasında hedefe tekrar odaklanacaktır.

usdtry Kısa vadeli olarak 8.00'i direnç yaptı. Ancak bu seviyenin altında zayıflıkları bile, teknik olarak dinlenme ve hazırlanma olduğunu çok açık gösteriyor. Yine teknikten ziyade, politika faizi belirleyici olacak. 7.50'ye olası gevşemeler çok ciddi alım fırsatı yaratır kanımca. 7.50-8.00 arası muhtemeldir ki yıl sonuna kadar, en azından kasım sonuna kadar bandımız olacak.

fon tarafında sabit getirili fonları (eib ve ıdy ) ve çok hafif hafif eurobond fonalrı biriktirmeye başladım tekrar. Hisse yoğunlara hala dokunmuyorum.

Bol kazançlar.
    22.10 Kısa Piyasa Yorumu

endeks , bugün bir miktar geri çekildik kısmen beklediğim gibi. En kötü ihtimal şimdilik 1,170'e kadar sürebilir çekilme, bunu bile zor görüyorum. 1,245 hedefine devam edecektir. 1,120'den başlayarak yarı yoldan fazlasını aldı. TL tarihi zirve testi yapacaktır diye düşünüyorum.

usdtry , 7.50-8.00 arasında devam edecek gibi görünüyor bir süre daha. 7.50 altı bence neredeyse artık imkansız iken, genel dolar endeksi de destek verirse, 8 üstüne kısa zaman içinde atabilir maalesef kendini.

fon tarafında, endeks çekilmesinden dolayı yarın cüzi bir miktar yerli hisse fon ilave edeceğim.

bol kazançlar.

Sayfa 26/72 İlkİlk ... 16242526272836 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •