Sayfa 62/72 İlkİlk ... 12526061626364 ... SonSon
Arama sonucu : 575 madde; 489 - 496 arası.

Konu: FONARŞİ ( hellistheothers )

1.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Maalesef, elim gitmiyor, her sene kıyaslarına karşı açık ara geride kalıyorlar, dünya endeksleri gerilerse onların iki misli gerileyecekler muhtemelen ama bir yol bulamıyorum başka.
    Haklısınız sayın Hellistheothers üstadım. Ben de AFT, YAY, AFS, AFV gibi fonları uzun süre taşıdım ve uzun vadede üzmediklerini gördüm. Bu arada son zamanlarda porföye neler eklediğinizi tekrar bizimle paylaşabilecek misiniz?

2.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Haklısınız sayın Hellistheothers üstadım. Ben de AFT, YAY, AFS, AFV gibi fonları uzun süre taşıdım ve uzun vadede üzmediklerini gördüm. Bu arada son zamanlarda porföye neler eklediğinizi tekrar bizimle paylaşabilecek misiniz?
    Evet son düzenlemeleri yaptıktan sonra yine günlük takip yapıp güncelleyeceğim. Ancak döviz sepetimdeki oluşumu tamamlamayı bekliyorum.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Evet son düzenlemeleri yaptıktan sonra yine günlük takip yapıp güncelleyeceğim. Ancak döviz sepetimdeki oluşumu tamamlamayı bekliyorum.
    Üstad fon dağılımını takip ettiğiniz tablo, Excel vb çalışmayı paylaşabilir misiniz

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by ozgur7481 Yazıyı Oku
    Üstad fon dağılımını takip ettiğiniz tablo, Excel vb çalışmayı paylaşabilir misiniz

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Hocam biraz rakam takıntılı ve analitik baktığım için oldukça detaylı ve karmaşık bir tablom var, bir başkası için çok da bir şey ifade etmeyebilecek ölçümler var ve ayrıca çokça kişisel veri, notları da içeriyor bana dair. Üzgünüm.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Hocam biraz rakam takıntılı ve analitik baktığım için oldukça detaylı ve karmaşık bir tablom var, bir başkası için çok da bir şey ifade etmeyebilecek ölçümler var ve ayrıca çokça kişisel veri, notları da içeriyor bana dair. Üzgünüm.
    Hocam puanlama sisteminizde gbc gibi içeriği karmaşık bir fonu hangi dayanak varlık veya endeksle kıyaslıyorsunuz?

Gidişatının olumlu/olumsuz/nötr olduğunu takip edebilmek için soruyorum.

Selamlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Hocam puanlama sisteminizde gbc gibi içeriği karmaşık bir fonu hangi dayanak varlık veya endeksle kıyaslıyorsunuz?

Gidişatının olumlu/olumsuz/nötr olduğunu takip edebilmek için soruyorum.

Selamlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    döviz bazlı fonların uzun vadede aylık 0.80 usdtry 'ye göre relatif getirmesi ölçüsüne göre bakıyorum. Uzun zamandır taşıdığım için o değerin çok üstünde. Ama takip için kullandığım bu yaklaşık

7. Gedik Yatırım'dan GBG (G-20 ülkeleri yabancı hisse senedi fonu ) fonu ile ilgili Serdar Bey ile görüştüm. Biraz uzun , detaylı ve çok bilgilendirici bir görüşme oldu. Benim de sık sık rahatsız olduğum pasif yabancı hisse senedi fonları , yatırımcının benchmark başarısı üzerinde durmaması hakkında benzer şeyleri düşündüğümüzü anladım konuştukça. GBG fonu yapısı gereği çok fazla aktif olamasa da ( 20 ülkenin hisselerini taşımak zorunda olduğu için tanımı gereği ), Serdar Bey'in donanımı, birikimi, iştahı ve en azından fonun umurlarında olduğu çok açık. Geçmiş getirileri, benchmark başarısı ve fonun stabilitesi de kötü değil.
    Daha önceki portföyleri, getirileri, sapmaları vs gibi faktörleri açısından bir süre daha incelemeye devam edeceğim. Benim için GBC yanına koyabileceğim ikinci bir yabancı hisse fonu olacak mı GBG, bakacağım.
    Topiğin de bilgilenmesi açısından paylaşmak istedim.

8.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Gedik Yatırım'dan GBG (G-20 ülkeleri yabancı hisse senedi fonu ) fonu ile ilgili Serdar Bey ile görüştüm. Biraz uzun , detaylı ve çok bilgilendirici bir görüşme oldu. Benim de sık sık rahatsız olduğum pasif yabancı hisse senedi fonları , yatırımcının benchmark başarısı üzerinde durmaması hakkında benzer şeyleri düşündüğümüzü anladım konuştukça. GBG fonu yapısı gereği çok fazla aktif olamasa da ( 20 ülkenin hisselerini taşımak zorunda olduğu için tanımı gereği ), Serdar Bey'in donanımı, birikimi, iştahı ve en azından fonun umurlarında olduğu çok açık. Geçmiş getirileri, benchmark başarısı ve fonun stabilitesi de kötü değil.
    Daha önceki portföyleri, getirileri, sapmaları vs gibi faktörleri açısından bir süre daha incelemeye devam edeceğim. Benim için GBC yanına koyabileceğim ikinci bir yabancı hisse fonu olacak mı GBG, bakacağım.
    Topiğin de bilgilenmesi açısından paylaşmak istedim.
    Paylaşım için teşekkürler sayın hellistheothers.
    İçeriğindeki hisselerin ismi çok güçlü.Fakat bu getiri sağlar mı bilmiyorum.
    Saygılar.
    Sevgiler.

Sayfa 62/72 İlkİlk ... 12526061626364 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •