Sayfa 61/72 İlkİlk ... 1151596061626371 ... SonSon
Arama sonucu : 575 madde; 481 - 488 arası.

Konu: FONARŞİ ( hellistheothers )

1. Eurobond fonlarının hiçbirinin -getirilerinden stopajı düştükten sonra- doğrudan eurobond alımından daha karlı olmadıklarına inanıyorum bende.

Tefas'ta bir yıllık kıyaslamada dolar getirisi %35, eurobond fonları ise %35-%45 getirmiş.
    Doğrudan eurobond alsak %35 üzerine %5-%7 kupon getirisini koyduğumuzda %40-%42'ye ulaşıyoruz. fonlarda stopajı düştüğümüzde %32-%41'deyiz.

Üç ve beş yıllık ta da sonuçlar benzer.

Doğrudan eurobond alımı, 49.000TL stopaj sınırı aşılmıyorsa eğer, vade sonunu beklemeyi kabul edenler için daha avantajlı görünüyor.

2. Hocam buraya yazmıştım da

"
    Benim eurobond bizzat fiyat sebebi ile satış fiyatı 91.025 den 99.93 e (%9.7) doların artışı ile 5.85 den 7.85 e (%34) ve iki adet de kupon ödemesi 1000 $ başına 60 $ (%6) almışım. Ayrıca 100 den düşük aldığım için 2041 de (ölmez sağ kalırsak) geri ödemesi 100 üzerinden yapılacak.
    "
    dolar fiyatının bir önemi yok benim için. Eurobond un fiyatı 91 den 99 a gelmiş. (Satmayacağım için o fiyatla ilgilenmiyorum. 91 den aldığımı 20 yıl sonra 100 den ödeyecek bana). yıllık %6 da dolar olarak faiz ödüyor.

eurobond mevzusu hakkında sohbet te ayrıntılı açıklmalar var. Ben çok da anlatacak kapasitede değilim. Ama kesin olan şu CDS in düşeceğini düşünüyorsanız Eurobond almak karlı. Eğer CDS düşerse dolar da düşer diyorsanız aynı zamanda Eurobond un fiyatı da artıyor. Yani çok müthiş karlı bir iş değil ama ev almaktan iyidir
    Nil Satis Nisi Optimum

3.  Alıntı Originally Posted by oguz90tr Yazıyı Oku
    Hocam buraya yazmıştım da

"
    Benim eurobond bizzat fiyat sebebi ile satış fiyatı 91.025 den 99.93 e (%9.7) doların artışı ile 5.85 den 7.85 e (%34) ve iki adet de kupon ödemesi 1000 $ başına 60 $ (%6) almışım. Ayrıca 100 den düşük aldığım için 2041 de (ölmez sağ kalırsak) geri ödemesi 100 üzerinden yapılacak.
    "
    dolar fiyatının bir önemi yok benim için. Eurobond un fiyatı 91 den 99 a gelmiş. (Satmayacağım için o fiyatla ilgilenmiyorum. 91 den aldığımı 20 yıl sonra 100 den ödeyecek bana). yıllık %6 da dolar olarak faiz ödüyor.

eurobond mevzusu hakkında sohbet te ayrıntılı açıklmalar var. Ben çok da anlatacak kapasitede değilim. Ama kesin olan şu CDS in düşeceğini düşünüyorsanız Eurobond almak karlı. Eğer CDS düşerse dolar da düşer diyorsanız aynı zamanda Eurobond un fiyatı da artıyor. Yani çok müthiş karlı bir iş değil ama ev almaktan iyidir
    Hocam teknik tarafını anlıyorum, kısmen bilgim var tabii. Ama çok kabaca, belli bir periyotta, eurobond taşıyanların o evrede usdtry getirisinin ne kadar üstüne çıkabileceğini bilmek için sormuştum. Sağolun bilgi için.
    Derdim trade etmek, piyasa tahmin etmek değil. Zaten doların döneceği yeri bilebilsem vadeli kontratlarla misliyle para kazanılır. Trade etmeden olası bir şeyler peşindeyim açıkçası.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

4. Döviz sepetinde usdtry bazında getiri elde edebilmek için, kıyas kriterlerine göre oldukça başarısız olmalarında ragmen önümüzdeki 5 yılda yine en azından dayanakları coşar ,bunlar da kırıntılardan nasiplenir diye, pasif de yönetilse, başarısız da olsa yabancı hisse fonlarından alacağım sanırım.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5. Ya da bir şekilde direk yabancı fonları almanın bir yolunu bulmamız gerekecek, hesap kitapla uğraşmamak için.

https://www.franklintempleton.com/in...2YWw9RXF1aXR5/

6.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Döviz sepetinde usdtry bazında getiri elde edebilmek için, kıyas kriterlerine göre oldukça başarısız olmalarında ragmen önümüzdeki 5 yılda yine en azından dayanakları coşar ,bunlar da kırıntılardan nasiplenir diye, pasif de yönetilse, başarısız da olsa yabancı hisse fonlarından alacağım sanırım.
    Üstadım bu fonlardan kastınız AFT, YAY, AFS gibi fonlar mı acaba?

7.  Alıntı Originally Posted by meesut Yazıyı Oku
    Ya da bir şekilde direk yabancı fonları almanın bir yolunu bulmamız gerekecek, hesap kitapla uğraşmamak için.

https://www.franklintempleton.com/in...2YWw9RXF1aXR5/
    Yıllık %10 üstünde düzenli usd bazında getiri sağlayan o kadar çok mutual fon var ki yurtdışında. Bizdeki yabancı hisse fonlar etf ve indice fonları almak yerine 4 tane iyi mutual fondan oluşan bir paket yapsa değişecek her şey aslında.

8.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Üstadım bu fonlardan kastınız AFT, YAY, AFS gibi fonlar mı acaba?
    Maalesef, elim gitmiyor, her sene kıyaslarına karşı açık ara geride kalıyorlar, dünya endeksleri gerilerse onların iki misli gerileyecekler muhtemelen ama bir yol bulamıyorum başka.

Sayfa 61/72 İlkİlk ... 1151596061626371 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •