Sayfa 50/72 İlkİlk ... 40484950515260 ... SonSon
Arama sonucu : 575 madde; 393 - 400 arası.

Konu: FONARŞİ ( hellistheothers )

1.  Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
    Konuyu zevkle takip ediyorum sn hellistheothers.
    Yakın zamanda yüzde 12 karla aft den yüzde 8 karla tdg den çıktım. Bunlar portfoyumun yüzde 60 iydi. Sonra dolar hızla yeniden 8 e yükseldi bakakaldim. Hisse fonlarda düştükçe alıp yüzde on kar gördükçe çıktım. Şu an elimde hsyf da kalmadı. Yani portföyumun büyük çoğunluğu ppf şu anda. Değişken olarak gbc miktarı =ipb+tcd+fno miktarı var. Ve bunları siZden ilham alarak düştükçe biriktiriyorum.
    Sağolun hocam. Gayet iyi fonlar , düştüğünde biriktirdikçe orta vadede iyi olacaktır. ipb'yi hala izliyorum ben. tcd yapısında bir fon olursa uzun vadede muhteşem olur.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2. Teşekkürler, size de
     Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Bol kazançlar.
    SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Yani o aslında çok kişisel bir değer. Ortalama bir ppf'nin günlük getirisi kadar. Elbette mevduat, enflasyon vs. gibi herkes için farklı eşik olabilir.
    Zaten çoğu zaman eşik üstünde gittiği için satış kararı verilecek eşiği makul tutmayı tercih ettim ben.
    Üstadım burada 0,07 değerini baz alırsak ve yılda ortalama 251 iş gününden 17,57 olmuş oluyor? Doğru mu hesapladım, öyleyse bu da şu anki mevduat eşdeğerine yakın bir değer.

4.  Alıntı Originally Posted by alpermete Yazıyı Oku
    Üstadım burada 0,07 değerini baz alırsak ve yılda ortalama 251 iş gününden 17,57 olmuş oluyor? Doğru mu hesapladım, öyleyse bu da şu anki mevduat eşdeğerine yakın bir değer.
    Evet ama direk çarparsak basit faiz oluyor. Bileşikte yıllıkta daha yüksek bir değer çıkar hocam.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5. Bu eşik değer mevzusu belli ki biraz üstüne konuşulası hale gelmiş. Burada tabi değişkenler için bunu alırken, bahsettiğimiz değişkenler, olası piyasa göçüşlerinde de çok çökmeyecek, hisse içerikleri %10'u geçmeyen son derece defansif değişkenler.
    Zaten genel portföy kurgusunda bu değeri korumak anlamlı olmaz. O zaman paramızı mevduata yatırsak üç aşağı beş yukarı aynı olur. Sadece defansif değişken sepetinden beklentimiz bu.

6. Hocam; NNF ile ilgili bana ilginç gelen bir hususu danışmak isterim. 4o adet hisse fonu için (+TCD) sizin formülasyonunuza göre (0,2 günlük relativ hedef) rating çalışması yaptım. Aralarında en yeni fon NNF olduğu için, NNF'nin ilk işlem gününü başlangıç alarak (10 ağustos) hesap yaptığımda NNF; 41 fon içinde 40. oluyor. (Detaylar şekilde)
    resim_2020-11-26_221802.jpg
    Başlangıcı 25 ağustos yaptığımda ise; NNF 5.liğe yükseliyor. Onun dışında bütün fonların hareketleri mutedil. Nedenine baktığımda NNF fiyatı 1 ->0,85 -> 1,20 hareketi yapmış. Düşüş kısmı ilk altı/yedi günde olmak üzere. Düştüğü kısmı atlamazsak, rating puanlarına göre NNF'nin bu dönem içinde endekse göre relativ başarı sıralaması 40/41. Atladığım bir şey olabilir mi?

İkinci nokta ise,yeni fon olarak OPH seçiminizin matematiksel nedenini görmüş oldum.

İyi akşamlar

7.  Alıntı Originally Posted by eusebio Yazıyı Oku
    Hocam; NNF ile ilgili bana ilginç gelen bir hususu danışmak isterim. 4o adet hisse fonu için (+TCD) sizin formülasyonunuza göre (0,2 günlük relativ hedef) rating çalışması yaptım. Aralarında en yeni fon NNF olduğu için, NNF'nin ilk işlem gününü başlangıç alarak (10 ağustos) hesap yaptığımda NNF; 41 fon içinde 40. oluyor. (Detaylar şekilde)
    resim_2020-11-26_221802.jpg
    Başlangıcı 25 ağustos yaptığımda ise; NNF 5.liğe yükseliyor. Onun dışında bütün fonların hareketleri mutedil. Nedenine baktığımda NNF fiyatı 1 ->0,85 -> 1,20 hareketi yapmış. Düşüş kısmı ilk altı/yedi günde olmak üzere. Düştüğü kısmı atlamazsak, rating puanlarına göre NNF'nin bu dönem içinde endekse göre relativ başarı sıralaması 40/41. Atladığım bir şey olabilir mi?

İkinci nokta ise,yeni fon olarak OPH seçiminizin matematiksel nedenini görmüş oldum.

İyi akşamlar
    Hocam iki eksik var. Birincisi günlük değer, yani benim belirlediğim relatif 0.20 değil 0.10 iş günü başına. İkincisi siz verileri öyle çekiyorsunuz haklı olarak ancak. İlk 10-15 gün testte idi fon. 1 liradan 0.85'e düşerken yönetilmiyor, sadece repo, para yatır çek vs. gibi işler yapılıyordu, tefaş ile entegrasyon sürecindeydi, yatırımcı kabul etmiyordu. Yani 1'den 0.85'e düşmedi aslında.
    Yani tefaşta görünen başlangıcı asıl pratik başlangıcı değil.

8. Bir de ratingi şu tarihten alsam, bu tarihten alsam diye hesaplandığında rating mantığı ile uyuşmazlık oluyor. Çünkü rating aslında taşıdığım fon '' belirlediğim kriterleri sağlıyor mu, taşımaya devam etmeli miyim, yoksa artık başarısız mı ?'' sorusu için bir cevap niteliği taşıyor, ''hangi fonu almalıyım '' sorusuna bir cevap değil.
    Fonların başlangıç tarihleri aynı olmadığında maruz kaldıkları piyasa koşulları da farklılaştığı için çok adil bir değerlendirme olmayabilir.
    Ben bir fonu aldığımda ratingini 10'dan başlatıyorum. her gün endeks kadar getirirse 100 gün içinde başarısız olduysa anlaşılıyor. Ancak değer sıfır üstünde kaldıkça kriterleri yerine getiriyor anlamına geliyor diye düşünüyorum.
    Fonu alırken matematiksel kriterlerle birlikte başka kriterlere de bakıyorum çoğu zaman. Sözgelimi gmr'nin özel bir durumu var. başarılı görünse de başka nedenleri var. Gediğin yan kagıt fonu. xtum yürüdüğü için başarılı olmuş olabilir, her piyasada olmaz diyorum. Çünkü gediğin aynı ekibin yönettiği başka bir hisse fon var büyük kagıtlar için vs. gibi.
    Bunun gibi bir çok fon için bu tür durumlar sözkonusu.

Sayfa 50/72 İlkİlk ... 40484950515260 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •