Sayfa 24/72 İlkİlk ... 14222324252634 ... SonSon
Arama sonucu : 575 madde; 185 - 192 arası.

Konu: FONARŞİ ( hellistheothers )

1.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Araya girmiş gibi oldum, kusura bakmayın, Sn. hellistheothers.

Fonun İsminde "Döviz" yazmadığı için bazen, Ktm gibi bir fonla karıştırılabiliyor.

Rbk; Zpf, Tpz(Teb Portföy) ve Kis(Qinvest) ile aynı tip bir fon. Bende Ziraat portföy'ün Zpf var. Bireysel emeklilik portföyümde de Kes(Qinvest) var.

Faiz hassasiyeti olanlar için, uzun vadede Direkt dolar almak yerine, Döviz kira fonlarını tavsiye ederim. Tabiki Portföy'ünün döviz kısmını çeşitlendirmek için de kullanılabilirler. Tpz'nin alım alt limiti, biriktirmek için pek müsait değil.

Döviz kira fonlarında, pek alternatifte yok, Kuveyt Portföy'e mail atmıştım, "Döviz kira sertifikası fonu çıkartmayacak mısınız?" diye sordum, telefonla arayalım sizi diye geri dönmüşler ama görüşemedik.

Döviz kira sertifikası 2. el piyasası biraz sığ, henüz tam derinliği yok. Bu yüzden pek ürün çeşitliliği oluşmuyor sanırım.

Faiz hassasiyetim olmasaydı Döviz fonları olarak, Ipv, Tdg ve Fpe'yi radarıma alırdım.
    Sn. hellistheothers'ın affına sığınarak araya girmekle çok iyi yaptınız sn. tradestop

Neye niyet neye kısmet oldu benim için RBK ve döviz katılım fonları hakkında detay bilgi sahibi olmuş oldum sayenizde. Bilgiler için teşekkürler.
    Bilgi paylaştıkça artar... Yazdıklarım, yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by Saf_sata Yazıyı Oku
    Sn. hellistheothers'ın affına sığınarak araya girmekle çok iyi yaptınız sn. tradestop

Neye niyet neye kısmet oldu benim için RBK ve döviz katılım fonları hakkında detay bilgi sahibi olmuş oldum sayenizde. Bilgiler için teşekkürler.
    Birşey değil, Sn. Saf_sata

Rbh Fonun karşılaştırma ölçütü %90 BIST Katılım Getiri 30 Endeksi + %10 BIST - KYD
    Kamu Kira Sertifikaları Endeksi’dir.

Katılım 30 endeksi şirketlerinin hangileri olduğu aşağıdaki siteden görülebilir. 3 ayda bir endeks şirketleri gözden geçirilir.(Ayrıntılı bilgiler ilgili sitede mevcuttur.)

http://www.katilimendeksi.org/subpag...eks_sirketleri

Rbh Fon'da bu endeks şirketlerinden bir portföy oluşturuyor.

3.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Araya girmiş gibi oldum, kusura bakmayın, Sn. hellistheothers.

Fonun İsminde "Döviz" yazmadığı için bazen, Ktm gibi bir fonla karıştırılabiliyor.

Rbk; Zpf, Tpz(Teb Portföy) ve Kis(Qinvest) ile aynı tip bir fon. Bende Ziraat portföy'ün Zpf var. Bireysel emeklilik portföyümde de Kes(Qinvest) var.

Faiz hassasiyeti olanlar için, uzun vadede Direkt dolar almak yerine, Döviz kira fonlarını tavsiye ederim. Tabiki Portföy'ünün döviz kısmını çeşitlendirmek için de kullanılabilirler. Tpz'nin alım alt limiti, biriktirmek için pek müsait değil.

Döviz kira fonlarında, pek alternatifte yok, Kuveyt Portföy'e mail atmıştım, "Döviz kira sertifikası fonu çıkartmayacak mısınız?" diye sordum, telefonla arayalım sizi diye geri dönmüşler ama görüşemedik.

Döviz kira sertifikası 2. el piyasası biraz sığ, henüz tam derinliği yok. Bu yüzden pek ürün çeşitliliği oluşmuyor sanırım.

Faiz hassasiyetim olmasaydı Döviz fonları olarak, Ipv, Tdg ve Fpe'yi radarıma alırdım.
    Olur mu hocam rica ederim. Son derece faydalanıyoruz. Selamlar.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    16.10 / Kısa piyasa yorumu

Endeks tarafında dünkü sınırlı ve hacimsiz satışlar beklendiği gibi karşılandı. Trend içi düzeltme boyutunda kaldı. 1.245 tl bazlı zirveye yönlenmeye devam ediyor. Yurtdışına görece güçlülüğümüz de kısmi iştahın göstergesi. Ancak artık stopları 1.170'e çekmek gerekiyor. 1.170 altı günlük kapanış olmamalı. Dünkü düşüğün altında kapanış trendi bozar.

usdtry/ 8.00 kısa vadeli dirence dönüşmüş gibi, ppk öncesinde hemen altında toplantı sonucunu bekliyor. Ancak ben ppk'da ne önden yüklemeli yüksek bir faiz artışı ne de pas geçmesini beklemiyorum. 200bps civarı yaklaşık bir artış olacaktır. 7.50 civarları alım fırsatı olacakken, kısa vadede 8.00 üstü zor.

fonlar / dünkü düzeltme kaynaklı ufak bir miktar hisse yogun fon ekledim.

viop / bahsettiğim uzunları o gün akşam seansında kapadım bir miktar kar ile. bu tarafta endeks uzun için tekrar fırsatları yokluyorum hala.

Bol kazançlar.
    20.10 / Kısa Piyasa Yorumu

Endeks tarafında 3-4 haftadır, 1120 başlangıcından itibaren bahsettiğim hedef 1245'e yürüyüş sürüyor. Ancak bir ihtimal , ondan önce 1170 ara desteğe tekrar bir geri çekilme ve güçlenme isteği görülecek. Sonrasında hedefe tekrar odaklanacaktır.

usdtry Kısa vadeli olarak 8.00'i direnç yaptı. Ancak bu seviyenin altında zayıflıkları bile, teknik olarak dinlenme ve hazırlanma olduğunu çok açık gösteriyor. Yine teknikten ziyade, politika faizi belirleyici olacak. 7.50'ye olası gevşemeler çok ciddi alım fırsatı yaratır kanımca. 7.50-8.00 arası muhtemeldir ki yıl sonuna kadar, en azından kasım sonuna kadar bandımız olacak.

fon tarafında sabit getirili fonları (eib ve ıdy ) ve çok hafif hafif eurobond fonalrı biriktirmeye başladım tekrar. Hisse yoğunlara hala dokunmuyorum.

Bol kazançlar.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5. Bir portföy yönetim firması twitinde sayfalarca anlatmaya çalıştığımı tek seferde anlatmış. Birebir endeksi yansıtan fonlar seçilmemeli bence. Getiriye değil. Benchmarkına, kıyas kriterine göre getiriye bakılmalı. Getiri ilüzyondur, yarını garanti etmez. Yarınlarda da kazanacağı kesin olan fonlar benchmarkını geçenlerdir. Geçen seneki portföy dağılımı ile bu seneki portföy dağılımı aynı olan fonlar olmamalı hedef. Aktif değişen, kıyaslarını geçen fonlar olmalı. Bunu talep etmeliyiz. Yıllıkta %500 getirip, sadece endeksini kopyaladığı için bunu getiren fonlar var. Kopyaladığı endeks yarıya düşünce, bunlar da yarıya düşecek. Her endeks eninde sonunda aynı yere dönecek. Endeksi geçen fonlar, farkı yaratacak. Getiri değil, relatif getiri.

Başlığı ben de yeni gördüm, sonuna kadar da okudum.
    Gayet başarılı teşekkürler.
    Veri konusunda destek olurum fırsat buldukça, çorbada tuzumuz bulunsun

7.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Başlığı ben de yeni gördüm, sonuna kadar da okudum.
    Gayet başarılı teşekkürler.
    Veri konusunda destek olurum fırsat buldukça, çorbada tuzumuz bulunsun
    Çok teşekkür ederim ilginize, veri konusunda yeterince ve muazzam desteğiniz oldu hepimize tablolar ile, sağolun Sn. Yuji.

8.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Bir portföy yönetim firması twitinde sayfalarca anlatmaya çalıştığımı tek seferde anlatmış. Birebir endeksi yansıtan fonlar seçilmemeli bence. Getiriye değil. Benchmarkına, kıyas kriterine göre getiriye bakılmalı. Getiri ilüzyondur, yarını garanti etmez. Yarınlarda da kazanacağı kesin olan fonlar benchmarkını geçenlerdir. Geçen seneki portföy dağılımı ile bu seneki portföy dağılımı aynı olan fonlar olmamalı hedef. Aktif değişen, kıyaslarını geçen fonlar olmalı. Bunu talep etmeliyiz. Yıllıkta %500 getirip, sadece endeksini kopyaladığı için bunu getiren fonlar var. Kopyaladığı endeks yarıya düşünce, bunlar da yarıya düşecek. Her endeks eninde sonunda aynı yere dönecek. Endeksi geçen fonlar, farkı yaratacak. Getiri değil, relatif getiri.

O portföy yönetim şirketinin bahsettiğiniz twitini görmemle başladı fonlara olan ilgim ve merakım. Sonra web sitelerini ziyaret ettim ve fon yöneticisini araştırdım biraz. Bugüne kadar başarılı bir yatırım hakkındaki tüm okuduklarımın özetiydi yazılanlar. Gerçekten sayfalarca hatta kitaplarla anlatılan o uzun uzun konuları çok güzel özetlemişler.

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bilgi paylaştıkça artar... Yazdıklarım, yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 24/72 İlkİlk ... 14222324252634 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •