Sayfa 59/72 İlkİlk ... 949575859606169 ... SonSon
Arama sonucu : 575 madde; 465 - 472 arası.

Konu: FONARŞİ ( hellistheothers )

1.  Alıntı Originally Posted by eusebio Yazıyı Oku
    Arkadaşın kastettiği serbest döviz fonlar değil sanırım. İyigelir youtube kanalında yayınlanan Eurobond Fonları konulu videoda dolar üzerinden de alınabilen iki eurobond fonu olduğundan bahsedildi. O fonları sormakta yanlış anlamıyorsam.

Bir tanesi YOA:Yapı Kredi Portföy PY Borçlanma Araçları (Döviz) Özel Fonu
    Sitesine bakarsanız günlük hem TL hem de dolar birim fiyatı açıklıyor, aynı serbest döziv fonlarında olduğu gibi. İkinciyi bilmiyorum maalesef.
    Bahsettiğiniz fon tefasda var fakat sadece yapı kredi satıyor. Dolar ile alınıp satılan fonları Denizbank ve kare yatırımın almak istedim. Sadece nitelikli yatırımcılar alabilir dediler. TL bazlı Dbh vb. var bende bunu aldım.

2. hellistheothers hocam ratingler ne durumda fonlarda bakabiliyor musunuz?

3.  Alıntı Originally Posted by alpermete Yazıyı Oku
    hellistheothers hocam ratingler ne durumda fonlarda bakabiliyor musunuz?
    Döviz bazlı sepetimden ıpv dbh gibi eurobond fonlarını çıkararak 3 lü başka bir sepete dönüştürdüm. Uzun vadede kuru geçemeyen, döviz bazlı fonları taşımanın anlamsızlaştığını düşünüyorum. Yeni sepeti de usdtry ile karşılaştırabilecek relatif bir rating sistemi ile birleştirip toplu halde genel bir günlük görünüm ile tekrar başlayacağım hocam bir süre sonra. Şu hastalık bir geçsin. Selamlar.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

4. Tez zamanda inşallah hocam geçmiş olsun tekrar...

Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Selamlar, sağolun.
    döviz bazlı eurobond fonları var neredeyse çok yakın derecede kur ile korele. Aralarında iyi kötü ayrımı yapmak zor, hemen hemen aynı mantalitedeler. ( Ben dbh + ıpv taşıyorum ) Ayrıca yabancı hisse fonları da kurdan oldukça etkilenen fonlar. Ben o tarafta gerçekten aktif yönetildiği için gbc taşıyorum. Ayrıca döviz ödemeli tahvil fonlarından taşıyan kub gibi dövize daha baglı başarılı değişkenler var.
     Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Döviz bazlı sepetimden ıpv dbh gibi eurobond fonlarını çıkararak 3 lü başka bir sepete dönüştürdüm. Uzun vadede kuru geçemeyen, döviz bazlı fonları taşımanın anlamsızlaştığını düşünüyorum. Yeni sepeti de usdtry ile karşılaştırabilecek relatif bir rating sistemi ile birleştirip toplu halde genel bir günlük görünüm ile tekrar başlayacağım hocam bir süre sonra. Şu hastalık bir geçsin. Selamlar.
    döviz bazlı sepetinizde başka ne vardı? onları sattınız o halde.

6.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    . Yeni sepeti de usdtry ile karşılaştırabilecek relatif bir rating sistemi ile birleştirip toplu halde genel bir günlük görünüm ile tekrar başlayacağım hocam bir süre sonra. Şu hastalık bir geçsin. Selamlar.

Hocam tekrar geçmiş olsun;
    iyileşmenizi dört gözle bekliyorum
    daha çok fon alıp satacağız siz kendinize iyi bakın
    Nil Satis Nisi Optimum

7.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Geçmiş olsun.Allahtan acil şifalar dilerim.

8. Uzun süredir taşıdığım ıpv ve dbh gibi eurobond fonlarımı stopaj vs. düşüldüğünde, uzun vadede neredeyse usdtry kur kadar getirdiğini iyiden iyiye gördüğüm için satmaya karar verdim. Çünkü dolar bazında aynı yerde durmak, reel olarak hiç bir katkı sağlamaz portföye korunmadan başka. Döviz bazlı sepette köklü değişiklikler yapacağım. Sepetin yıllık 6-7 % dolar bazında kazanacağı şekilde kurgulamak lazım en azından. Bunu ancak yabancı hisse fonları ile yapabiliriz diye düşünüyorum. Ancak fikirlere, katkılara da açığım.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Sayfa 59/72 İlkİlk ... 949575859606169 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •