Special Days Image
Sayfa 52/72 İlkİlk ... 242505152535462 ... SonSon
Arama sonucu : 575 madde; 409 - 416 arası.

Konu: FONARŞİ ( hellistheothers )

1.  Alıntı Originally Posted by oguz90tr Yazıyı Oku
    bir gün de şuraya gireyim yeni bir şey öğrenmeyeyim.
    amaaan bir şey de yokmuş diyeyim ..
    her gün yeni fikirler ve ufak tefek de değiller.

Ne kadar teşekkür etsem az
    Sağolasın hocam selamlar
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Bahsettiğim gibi ve tekrar altını çizmek isterim ki benim kendimce uyguladığım bu rating ya da değerlendirme alım kararım için değil, elimde tuttuğum hsyf performansını gözlemlemek için kullanıyorum.
    Peki hangi hsyf'yi almalıyım ? Bunun için şöyle bir değerlendirmem oluyor. sektörel ve endeks fonları hariç

6 aylık getirilerde 1.fon 5 , 2.fon 4 , 3.fon 3 puan, 4.fon 2 puan 5.fon 1 puan
    3 aylık getirilerde 1.fon 4, 2.fon 3, 3.fon 2 puan 4. fon 1 puan
    1 aylık getirilerde 1.fon 3, 2.fon 2, 3.fon 1 puan

Zaman dilimi büyüdükçe başarıya daha fazla puan verirken, istikrar ödüllendirirken, 1 aylık bile değerlendirmeye sokularak, olası bir parlama ve değişen bir fon yapısı da gözlemlenebiliyor.

Neden 1 yıl ve sonrası yok. Sıkça yönetimleri değişen bazı fonlarda yanıltıcı olabiliyor maalesef.

Bu şekilde puan alan fonları sıraladığımda, almaya aday en fazla 2-3 hsyf çıkıyor. eğer yeni bir fona gireceksem, bahsettiğm başka kurumsal yönetici, vs kriterleri ile de degerlendirip giriyorum.

Son 6-7 yıldır 2 kez hsyf değiştirdim. EID fonu NNF'ye çevirdim. MPS fonu OPH'ye çevirdim. Bunun dışında bir değişiklik yapmadım zaten.

Ancak altını çiziyorum bu listelerde endeks fonları teknoloji fonları vs. de çıkıyor. Onlar benim radarım dışında aktif yönetilmedikleri için.
    Yine ve yine çok faydalı para ile alınamıyacak öğretiler. Ne kadar teşekkür etsek az hocam.

Saygılarımla,
    Bilgi paylaştıkça artar... Yazdıklarım, yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Sağolasın hocam selamlar
    hocam fon reytinglerini paylaşmadınız. acaba zaten hepi topu iki üç fon var, nesini yayınlayayım mı demek istediniz

4.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    26.11.2020

hsyf rating :

TKF rating 28,37 ( devam )
    MAC rating 16,71 ( devam )
    NNF rating 14,97 ( devam )
    OPH rating 14,23 ( devam )

Portföy ekleme : 30 lot suc, 700 lot kub ekledim.

Değişken paketin fon çeşitliliğini artırıyorum bahsettiğim gibi, artık döviz bazlı değişken Kub da ekliyorum

Nnf'de zayıflama hızla sürüyor. Çok ilginç

Değişken sepet

EIB/SUC/IDY = Günlük ortalama = 0.04 % - 100 günlük ortalama (0.07%) (eşik değer üstü devam)

Not : Ratingi ''0'' olan hsyf o gün itibarı ile başka hisse fonla değiştirilecektir, benim gözümde yeteri kadar başarısızdır.
    Not 2 : Değişkenlerin 100 günlük ortalaması , iyi bir ppf günlüğünden yüksek oldukça devam ( Eşik değer 0,05%)

27.11.2020

hsyf rating :

TKF rating 28,28 ( devam )
    MAC rating 16,41 ( devam )
    NNF rating 14,00 ( devam )
    OPH rating 13,70 ( devam )

Portföy ekleme : 1600 lot dbh , 700 lot kub ekledim.

Değişken paketin fon çeşitliliğini artırıyorum bahsettiğim gibi, artık döviz bazlı değişken Kub da ekliyorum

Tüm hsyflerde zayıflama var bugün. Ancak NNF'de kronik zayıflama sürüyor. Hızla değişim değeri sıfır ratinge gidiyor freni patlamış kamyon gibi maalesef.

Değişken sepet

EIB/SUC/IDY/KUB = Günlük ortalama = 0.08 % - 100 günlük ortalama (0.07%) (eşik değer üstü devam)

Not : Ratingi ''0'' olan hsyf o gün itibarı ile başka hisse fonla değiştirilecektir, benim gözümde yeteri kadar başarısızdır.
    Not 2 : Değişkenlerin 100 günlük ortalaması , iyi bir ppf günlüğünden yüksek oldukça devam ( Eşik değer 0,05%)[/QUOTE]
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5. Piyasa xtum bazlı değil, daha büyük kağıt bazlı harekete yöneldi. MAc genel oalrak bu tür kagıtları taşıyordu. Belli ki tkf ve oph de ayak uydurmuş.
    Ancak nnf sonuçta 2 aylık bir fon. Hızlı manevra , piyasayı hareketlendirecek sektörleri eklemek de ciddi ve zor işlerden biri. Belli ki bu konuda eksikleri var. Umarım geliştirirler.
    Ama önce bu ay kötü olduklarını kabul ederek başlamalılar işe. Sürekli o sektörden arındırdık bundan arındırdık diye bahaneler bulmak yerine.
    Aslında elbette istediği ve güvendiği hisselere girer, bunda da sorun yok. Ancak %20'lik hareketin %4'ünü alırsan birileri de hayırdır der.

6.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Piyasa xtum bazlı değil, daha büyük kağıt bazlı harekete yöneldi. MAc genel oalrak bu tür kagıtları taşıyordu. Belli ki tkf ve oph de ayak uydurmuş.
    Ancak nnf sonuçta 2 aylık bir fon. Hızlı manevra , piyasayı hareketlendirecek sektörleri eklemek de ciddi ve zor işlerden biri. Belli ki bu konuda eksikleri var. Umarım geliştirirler.
    Ama önce bu ay kötü olduklarını kabul ederek başlamalılar işe. Sürekli o sektörden arındırdık bundan arındırdık diye bahaneler bulmak yerine.
    Aslında elbette istediği ve güvendiği hisselere girer, bunda da sorun yok. Ancak %20'lik hareketin %4'ünü alırsan birileri de hayırdır der.
    Üstat portfoyenüzün yüzde kaçı hsyf de yüzde kaçı diğer fonlar da ve hsyfinin dağılımı kaçar.altına yatırım yapıyormusunuz.yapmıyorsanız neden.

7.  Alıntı Originally Posted by aliserpil2005 Yazıyı Oku
    Üstat portfoyenüzün yüzde kaçı hsyf de yüzde kaçı diğer fonlar da ve hsyfinin dağılımı kaçar.altına yatırım yapıyormusunuz.yapmıyorsanız neden.
    %40 faiz bazlı (defansif değişkenler )
    %30 döviz bazlı
    %30 hsyf şeklinde hocam.

hayır altın için ayrıca bir yatırım yapmıyorum. portföyüm kabaca bu şekilde. ama gbc gibi bolca altın içeren fonu taşıyorum.

8. Değişken fonları kendi içinde risk/getiri anlamında 1'den 10'a kadar notlandıran bir çok kriterden oluşan bir çalışma yaptım, belli bir süre uyguladıkları stratejilerine göre ( 1 en az riskli- 10 en riskli )
    Buna göre bazı değişkenlerin riski ;

ıpb 10
    tcd 9
    opb 6
    gma 5
    ıbb 4
    suc 3
    eib sua 2
    ıdy 1

Sayfa 52/72 İlkİlk ... 242505152535462 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •