Sayfa 53/72 İlkİlk ... 343515253545563 ... SonSon
Arama sonucu : 575 madde; 417 - 424 arası.

Konu: FONARŞİ ( hellistheothers )

1. Kolay gelsin. Bu tarz çalışmalar gerçekten faydalılar. Teşekkür ederiz. Değerleme kriterlerini de açıklarsanız müthiş olur.

Daha sürdürülebilir olduğu için kendi fon portföyüm içinde aslan payını başarılı ve aktif olduğunu düşündüğüm değişken fonlarda değerlendirmeye çalışıyorum. Herkes HSYF'lere odaklanıyor ama her sene 2020 gibi güzel olmayacaktır.

Değişken fonlar gerçekten ele avuca sığdırması zor kalıba sokması oldukça zahmetli HSYF'lere göre. Ama bu puanlara kimse itiraz etmez herhalde.

Ben geçmiş çalkantılı dönemlerde varlık dağılımlarını nasıl değiştirirek aksiyon aldıklarına da bakma taraftarıyım. Bu da taşıdıkları portfoy riskli görünse de risk kat sayısını düşürüyor. Ama genel olarak belli kalıpların dışına çıkmıyorlar. Yani çoğunlukla belirlenmiş risk düzeyine göre pazarda konumlandırılmış oluyor çoğu.
     Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Değişken fonları kendi içinde risk/getiri anlamında 1'den 10'a kadar notlandıran bir çok kriterden oluşan bir çalışma yaptım

2.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Kolay gelsin. Bu tarz çalışmalar gerçekten faydalılar. Teşekkür ederiz. Değerleme kriterlerini de açıklarsanız müthiş olur.

Daha sürdürülebilir olduğu için kendi fon portföyüm içinde aslan payını başarılı ve aktif olduğunu düşündüğüm değişken fonlarda değerlendirmeye çalışıyorum. Herkes HSYF'lere odaklanıyor ama her sene 2020 gibi güzel olmayacaktır.

Değişken fonlar gerçekten ele avuca sığdırması zor kalıba sokması oldukça zahmetli HSYF'lere göre. Ama bu puanlara kimse itiraz etmez herhalde.

Ben geçmiş çalkantılı dönemlerde varlık dağılımlarını nasıl değiştirirek aksiyon aldıklarına da bakma taraftarıyım. Bu da taşıdıkları portfoy riskli görünse de risk kat sayısını düşürüyor. Ama genel olarak belli kalıpların dışına çıkmıyorlar. Yani çoğunlukla belirlenmiş risk düzeyine göre pazarda konumlandırılmış oluyor çoğu.
    İçerdikleri hisse oranı, eurobond oranı ve diğerleri ile, ve günlük betası yani dalga miktarına göre çıkardığım bir şey. Açıklaması zor ve tuhaf bir matematiği var.
    Ama haklısınız aslında değişebiliyorlar. Atıyorum ıpb 2-3 civarında iken 6 ay önce şu anda bambaşka bir profilde . Ama çok büyük çoğunluğu genel olarak belli bir mantaliteyi takip ediyorlar.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    İçerdikleri hisse oranı, eurobond oranı ve diğerleri ile, ve günlük betası yani dalga miktarına göre çıkardığım bir şey. Açıklaması zor ve tuhaf bir matematiği var.
    Ama haklısınız aslında değişebiliyorlar. Atıyorum ıpb 2-3 civarında iken 6 ay önce şu anda bambaşka bir profilde . Ama çok büyük çoğunluğu genel olarak belli bir mantaliteyi takip ediyorlar.
    hocam sizden bir endeks yorumu rica etsek. 1300 tutar mı yoksa 1270 1250'lere doğru çekilme devam eder mi?

4. Bir de üstadım bugün alım yapmadınız galiba, genellikle buradan paylaşıyorsunuz o gün neye ekleme yaptığınızı. Lütfen paylaşmaya devam edin hocam, yorumlarsınız buradaki pekçok arkadaşımız için ufuk açıcı, çok kıymetli. Şimdiden kendi adıma teşekkür ederim.

5. bugün sabah bir testim vardı. akşamüstü öğrendim, covid-19 pozitif çıkmışım, evde izole ettim kendimi ( gerçi zaten hiç bir yere çıktığım yoktu) , epey yorgun ve bir miktar kötü hissediyorum açıkçası, tüm eklemlerim ağrıyor. o yüzden güncellemeleri yapmadım. marketten başka yere de gitmedim, maskeyi de çıkarmadım, hiç ama maalesef bir yere kadar korunabiliyoruz sanırım.
    Herkes kendine dikkat etsin, selamlar, sevgiler.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    bugün sabah bir testim vardı. covid-19 pozitif çıktım, evde izole ettim kendimi ( gerçi zaten hiç bir yere çıktığım yoktu) , epey yorgun ve bir miktar kötü hissediyorum açıkçası, tüm eklemlerim ağrıyor. o yüzden güncellemeleri yapmadım. marketten başka yere de gitmedim, maskeyi de çıkarmadım hiç ama maalesef bir yere kadar korunabiliyoruz sanırım.
    Geçmiş olsun, aman dikkat edin kendinize.
    En kısa sürede sağlığınıza kavuşmanızı dilerim.

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Geçmiş olsun, aman dikkat edin kendinize.
    En kısa sürede sağlığınıza kavuşmanızı dilerim.
    Çok sağol hocam, selamlar.

8.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    bugün sabah bir testim vardı. akşamüstü öğrendim, covid-19 pozitif çıkmışım, evde izole ettim kendimi ( gerçi zaten hiç bir yere çıktığım yoktu) , epey yorgun ve bir miktar kötü hissediyorum açıkçası, tüm eklemlerim ağrıyor. o yüzden güncellemeleri yapmadım. marketten başka yere de gitmedim, maskeyi de çıkarmadım, hiç ama maalesef bir yere kadar korunabiliyoruz sanırım.
    Geçmiş olsun. en kısa sürede atlatır sınız İnşallah

Sayfa 53/72 İlkİlk ... 343515253545563 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •