Sayfa 25/72 İlkİlk ... 15232425262735 ... SonSon
Arama sonucu : 575 madde; 193 - 200 arası.

Konu: FONARŞİ ( hellistheothers )

1. teşekkürler, fonlar konusunda aklım hiç bu kadar açılmamıştı. ellerinize ve fikirlerinize sağlık

2.  Alıntı Originally Posted by brea Yazıyı Oku
    teşekkürler, fonlar konusunda aklım hiç bu kadar açılmamıştı. ellerinize ve fikirlerinize sağlık
    teşekkürler hocam sağolun.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Bir portföy yönetim firması twitinde sayfalarca anlatmaya çalıştığımı tek seferde anlatmış. Birebir endeksi yansıtan fonlar seçilmemeli bence. Getiriye değil. Benchmarkına, kıyas kriterine göre getiriye bakılmalı. Getiri ilüzyondur, yarını garanti etmez. Yarınlarda da kazanacağı kesin olan fonlar benchmarkını geçenlerdir. Geçen seneki portföy dağılımı ile bu seneki portföy dağılımı aynı olan fonlar olmamalı hedef. Aktif değişen, kıyaslarını geçen fonlar olmalı. Bunu talep etmeliyiz. Yıllıkta %500 getirip, sadece endeksini kopyaladığı için bunu getiren fonlar var. Kopyaladığı endeks yarıya düşünce, bunlar da yarıya düşecek. Her endeks eninde sonunda aynı yere dönecek. Endeksi geçen fonlar, farkı yaratacak. Getiri değil, relatif getiri.

Tek sıkıntı, benchmark yapacağımız verileri nasıl toplayacagiz.acikcasi Osmanlı yatırımın sitesinde Bench testleri var ve ben her zaman üstüne basa basa söylediğin kıstas olayını şimdi kavradım.o zaman TTE benim için başarılı bir fondan olmaktan çıktı

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Günaydın sayın Hellistheothers. Burada yazılanları baştan sona dikkatle okudum. Müthiş bir topic olmuş ve muhteşem tespitleriniz var. Sizi zaten diğer forumda tanıyor ve takdir ediyordum ama buradaki teorik paylaşımlar tek kelime ile harika. Başarınızın devamını diliyorum üstadım.

5.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Günaydın sayın Hellistheothers. Burada yazılanları baştan sona dikkatle okudum. Müthiş bir topic olmuş ve muhteşem tespitleriniz var. Sizi zaten diğer forumda tanıyor ve takdir ediyordum ama buradaki teorik paylaşımlar tek kelime ile harika. Başarınızın devamını diliyorum üstadım.
    Çok teşekkürler hocam, selamlar.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

6. Merhaba,

Bu başlığı çok sevdim, teşekkürler.

7.  Alıntı Originally Posted by debo Yazıyı Oku
    Merhaba,

Bu başlığı çok sevdim, teşekkürler.
    Çok teşekkür ederim, selamlar.

8. Yahu hisse fon işte ne farkeder, ne relatifi, endeks kadar artsın, endeks kadar düşsün yeter diyenler için.

Endeksin aylık ortalama %1 ortalama getirdiği bir periyotta,

100,000 tl'si olan biri.

sadece 3 yılda endeksi yansıtan hisse fonu ile, 143,076
    Endeksi aylık %2 geçebilen, benchmark başarısı olan bir fon ile, 289,827 rakamına ulaşıyor.

5-10 yılı hiç yazmıyorum, çünkü fark dudak uçuklatıcı hale geliyor.

Fark çok açık, ne relatifi, ne benchmarkı diye düşünenler için minicik fikir versin diye yazıyorum.

O yüzden getiri değil, endekse relatif getiri.Yani ne getirdiği değil, bist100'ü ne kadar geçtiği önemli.
    O yüzden sadece getiriye baktığınızda yıllık %200 getiren bazı teknoloji fonlar çöp iken ( çünkü kendi benchmarklarının getirisinin yarısını getirmediler ), çok daha azını getirip uzun vadede hep getirecek olan hisse fonlar var.

Sayfa 25/72 İlkİlk ... 15232425262735 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •