Sayfa 42/72 İlkİlk ... 32404142434452 ... SonSon
Arama sonucu : 575 madde; 329 - 336 arası.

Konu: FONARŞİ ( hellistheothers )

1.  Alıntı Originally Posted by cakozgur Yazıyı Oku
    Hocam elinde toplu parası olan birine ne tavsiye edersiniz ? Soyle desem elinizde 100 birim nakitiniz olsa fon alım stratejiniz ne şekilde olurdu ? Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Fonlar hakkinda kaynaklar çok sınırlı. her bir yazınız bizim için çok önemli ve değerli. Varolun.
    Hocam topiğin geçmişinde bununla ilgili çok yazı yazdım aslında. Fonarşi notları topiği altında da o yazıları bir arkadaş topladı sağolsun. Benim bir tavsiyem ya da önerim olmaz elbette. Herkesin risk algısı, yatırım periyodu vs. farklıdır. Ancak benim nasıl bir strateji izlediğimi çokça paylaştım o yazılarda.
    Selamlar,
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Son 10 günü hsyf eklemeden, daha çok döviz ve faiz bazlıları artırarak geçirdik. Ancak muhtemelen aralık ayı daha çok hsyf ekleme ile geçebilir.

Bu arada, topiği takip edenlerin elinde hangi değişkenler var, birden fazla mı var, tek mi var, hangi saikle tutuyorlar, beklentileri neler vs. öğrenmek isterdim.
    hocam ben mevduat üstü değişkenleri şimdilik bulundurmuyorum. yüzde on civarı gbc, bunun dışında ortalama yüzde 50 portföyle hsyf, kalanı da ppf'de tutuyorum. borsada büyük düşüşler olursa kalan ppf'ler ile hsyf oranımı yüzde 70 üzerine doğru çıkarıp belli bir kâr elde edince tekrardan yüzde 50 civarına dönebilirim gibi sıtratejiler var aklımda.

3.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    hocam ben mevduat üstü değişkenleri şimdilik bulundurmuyorum. yüzde on civarı gbc, bunun dışında ortalama yüzde 50 portföyle hsyf, kalanı da ppf'de tutuyorum. borsada büyük düşüşler olursa kalan ppf'ler ile hsyf oranımı yüzde 70 üzerine doğru çıkarıp belli bir kâr elde edince tekrardan yüzde 50 civarına dönebilirim gibi sıtratejiler var aklımda.
    Hayrani hocamla benzer durumlardayız. Fark olarak bende %6-7 civarında GMA var. Yaklaşık %15 PPF ve %7 USD'yi muhtemel düşüşlerde HSYF lere ekleyerek %75 HSYF, %15 GBC/IPJ, %10 GMA ortalamasını sağlayınca toplu alım satımlar sona erecek ki bunu 2020 içerisinde tamamlayacağım. 2021 itibariyle sn. hellistheothers'ın stratejisine yakın şekilde kesinlikle satış yapmadan sadece ilavelerle devam edeceğim. HSYF tarafını bu derece yüksek tutmamın sebebi BES'teki fonlarımıda toplam portföy içerisinde değerlendirmem. Aslında genel manada hedefime ulaştığımda Fon+BES portföyüm şu ağırlıklarda olacak;

HSYF (MAC,TKF,NNF); %40
    Yabancı Fon (GBC,IPJ,AZO); %15
    Eurobond Fon (HHG); %15
    Altın Fon (HHF); %15
    D.Tahvili/ppf/; %10
    Değişken Fon (GMA); %5

Böylelikle portföyde TL/YP dengeside 55/45 olacak. GMA daki düşüncemde yaşanabilecek %20 üzeri büyük düşüşlerde HSYF lere alttan alım yaparak maliyeti düşürme. Tabiki GMA da hisse taşıdığından düşecek ama 20/5 oranında düşse bile %75 daha avantajlı olur diye hesaplıyorum. Hemde ailevi vs. acil ihtiyaçlarda kullanmak üzere ihtiyat akçesi olur.
    Bilgi paylaştıkça artar... Yazdıklarım, yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Son 10 günü hsyf eklemeden, daha çok döviz ve faiz bazlıları artırarak geçirdik. Ancak muhtemelen aralık ayı daha çok hsyf ekleme ile geçebilir.

Bu arada, topiği takip edenlerin elinde hangi değişkenler var, birden fazla mı var, tek mi var, hangi saikle tutuyorlar, beklentileri neler vs. öğrenmek isterdim.
    Hocam Aralık ayı ile ilgili genel bekletilerinizi uygun zamanınızda paylaşırsanız çok seviniriz. Bende çok büyük olmasada Bist ve Dünya piyasalarında bir düzeltme hareketi bekleyenlerdenim.
    Bilgi paylaştıkça artar... Yazdıklarım, yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5. Teşekkür ederim katkılar için. Sn. Hayrani. Sn. SafSata
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

6. Ankete bende katılayım.
    %40 Hisse fonları
    %20 yabancı hisse fonları
    %40 Ppf ler

Bu arada Sayın hellistheothers'a paylaşımları için teşekkürü bir borç bilirim. Saygılarımla.

7. %85 isbank robofon, %3 gbc, %5 eurobond fon, %5 altın fonu, %2 elektrikli araçlar fona sahibim.

Robofonlarımı peyderpey sepete dağıtmak niyetindeyim.

8.  Alıntı Originally Posted by rasit Yazıyı Oku
    Ankete bende katılayım.
    %40 Hisse fonları
    %20 yabancı hisse fonları
    %40 Ppf ler

Bu arada Sayın hellistheothers'a paylaşımları için teşekkürü bir borç bilirim. Saygılarımla.
    Ben teşekkür ederim hocam selamlar.

Sayfa 42/72 İlkİlk ... 32404142434452 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •