Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
Araya girmiş gibi oldum, kusura bakmayın, Sn. hellistheothers.

Fonun İsminde "Döviz" yazmadığı için bazen, Ktm gibi bir fonla karıştırılabiliyor.

Rbk; Zpf, Tpz(Teb Portföy) ve Kis(Qinvest) ile aynı tip bir fon. Bende Ziraat portföy'ün Zpf var. Bireysel emeklilik portföyümde de Kes(Qinvest) var.

Faiz hassasiyeti olanlar için, uzun vadede Direkt dolar almak yerine, Döviz kira fonlarını tavsiye ederim. Tabiki Portföy'ünün döviz kısmını çeşitlendirmek için de kullanılabilirler. Tpz'nin alım alt limiti, biriktirmek için pek müsait değil.

Döviz kira fonlarında, pek alternatifte yok, Kuveyt Portföy'e mail atmıştım, "Döviz kira sertifikası fonu çıkartmayacak mısınız?" diye sordum, telefonla arayalım sizi diye geri dönmüşler ama görüşemedik.

Döviz kira sertifikası 2. el piyasası biraz sığ, henüz tam derinliği yok. Bu yüzden pek ürün çeşitliliği oluşmuyor sanırım.

Faiz hassasiyetim olmasaydı Döviz fonları olarak, Ipv, Tdg ve Fpe'yi radarıma alırdım.
Sn. hellistheothers'ın affına sığınarak araya girmekle çok iyi yaptınız sn. tradestop

Neye niyet neye kısmet oldu benim için RBK ve döviz katılım fonları hakkında detay bilgi sahibi olmuş oldum sayenizde. Bilgiler için teşekkürler.