Sayfa 30/72 İlkİlk ... 20282930313240 ... SonSon
Arama sonucu : 575 madde; 233 - 240 arası.

Konu: FONARŞİ ( hellistheothers )

1.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    İlginize teşekkür ederim hocam, sağolun. Portföyünüzü gördüm diğer topicte, fikirlerimi mesajla gönderdim size. Selamlar.
    hocamn, belki diğer başlıktan biliyorsunuzdur, ben görme engelliyim. insanların saç rengini veya kıyafet rengini göremem. ama emin olun, kalp gözüm çoğu zaman iyi görür. ben bu noktada sizin son derece samimi ve dürüst bir insan olduğunuzu, insanlara yardımcı olabilmekten de bırakın bilginizin zekâtını, tamamını dağıtmaktan da mutluluk duyan çok saygıdeğer bir insan ve dost olduğunuzu çoknet şekilde görüyorum. dövizin uzun vadede yatırım aracı olamayacağı, ancak belli dönemlerde güzel getiriler yakalayacağını aklı başında uzmanlar zaten söylüyor. siz de bu noktada bizleri haklı olarak bilgilendiriyorsunuz. rahip kırizinde 7.20'den dolar alanların ancak 2 sene sonra aldıkları fiyatları görebildikleri, ama bu arada 2 yıllık faiz ve enflasyon maliyeti zararı ettikleri ortadayken haksız şekilde eleştirilmenize doğal olarak canınız sıkılmış. bu noktada size şunu söylemek isterim: şu an dürüst insanların kıymetinin bilinmediği, yalan dolan ve her türlü liyakatsız insanların da baş tacı yapıldığı bir dünyada yaşıyoruz. bu ortama rağmen topiğinizi okuyanların yüzde 99'u sizi çok iyi tanıyor. amacınızı, yani hiç bir çıkar beklemeden hepimizi birer yatırım fonu uzmanı yaptığınızın hemen herkes farkında. çok açık ve içtenlikle yazıyorum ve de asla abartmadan söylüyorum: hakkınız ödenmez. aylık ücretlerle yatırım danışmanı dahi tutsak bize bu kadar milyonluk fayda sağlamaz. durum bu kadar net. bir gerçek daha var ki meyve veren ağaç, taşlanır. o yüzden sizin samimiyetinizi gören ve sayenizde adeta fon uzmanı olan forumdaşlar adına ricam şudur: lütfen milyonluk bilgi ve faydalı paylaşımlarınıza atılabilecek taşlara rağmen devam edin. çünkü bilgi, paylaşıldıkça güzeldir. Allah sizden razı olsun ve sizlere bol kazançlar ve güzellikler nasip etsin. Konya'dan gönül dolusu selamlar.

2.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    hocamn, belki diğer başlıktan biliyorsunuzdur, ben görme engelliyim. insanların saç rengini veya kıyafet rengini göremem. ama emin olun, kalp gözüm çoğu zaman iyi görür. ben bu noktada sizin son derece samimi ve dürüst bir insan olduğunuzu, insanlara yardımcı olabilmekten de bırakın bilginizin zekâtını, tamamını dağıtmaktan da mutluluk duyan çok saygıdeğer bir insan ve dost olduğunuzu çoknet şekilde görüyorum. dövizin uzun vadede yatırım aracı olamayacağı, ancak belli dönemlerde güzel getiriler yakalayacağını aklı başında uzmanlar zaten söylüyor. siz de bu noktada bizleri haklı olarak bilgilendiriyorsunuz. rahip kırizinde 7.20'den dolar alanların ancak 2 sene sonra aldıkları fiyatları görebildikleri, ama bu arada 2 yıllık faiz ve enflasyon maliyeti zararı ettikleri ortadayken haksız şekilde eleştirilmenize doğal olarak canınız sıkılmış. bu noktada size şunu söylemek isterim: şu an dürüst insanların kıymetinin bilinmediği, yalan dolan ve her türlü liyakatsız insanların da baş tacı yapıldığı bir dünyada yaşıyoruz. bu ortama rağmen topiğinizi okuyanların yüzde 99'u sizi çok iyi tanıyor. amacınızı, yani hiç bir çıkar beklemeden hepimizi birer yatırım fonu uzmanı yaptığınızın hemen herkes farkında. çok açık ve içtenlikle yazıyorum ve de asla abartmadan söylüyorum: hakkınız ödenmez. aylık ücretlerle yatırım danışmanı dahi tutsak bize bu kadar milyonluk fayda sağlamaz. durum bu kadar net. bir gerçek daha var ki meyve veren ağaç, taşlanır. o yüzden sizin samimiyetinizi gören ve sayenizde adeta fon uzmanı olan forumdaşlar adına ricam şudur: lütfen milyonluk bilgi ve faydalı paylaşımlarınıza atılabilecek taşlara rağmen devam edin. çünkü bilgi, paylaşıldıkça güzeldir. Allah sizden razı olsun ve sizlere bol kazançlar ve güzellikler nasip etsin. Konya'dan gönül dolusu selamlar.
    Hocam çok teşekkür ederim güzel sözlerinize, hayatımın hiç bir döneminde inatçı, kibirli biri olmadım. Kızmadım da, sadece şevkim kırılıyor bazen. Bir bardak suyun içine düşen bir damla mürekkep gibi. Ben buradaki insanların çoğunun iyi ve güzel insanlar olduğunun farkındayım. Ama ufacık bir şey bazen bir çuval inciri berbat ediyor.
    Ama her şekilde, kısa bir süre sonra tekrar motive olup devam edeceğim. Hatırınız çok kıymetli.
    Selamlar Konya'ya.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    sn. hayrani'nin izni olursa yazısının altına imzamı eklemek istiyorum. Ancak bu kadar güzel özetlenebilirdi bu sayfayı takip edenlerin düşünceleri.. Kendisinin gönül gözü çoğumuzdan iyi ve güzel görüyor. Allah, bakıp göremeyen gördüğünü anlamayan ve gönül kıranlardan olmaktansa, gönül gözüyle iyilikleri güzellikleri gören ve bunu paylaşarak çoğaltanlardan eylesin hepimizi. Mevlam hepinizden razı olsun.

Saygılarımla,
    Bilgi paylaştıkça artar... Yazdıklarım, yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by Saf_sata Yazıyı Oku
    sn. hayrani'nin izni olursa yazısının altına imzamı eklemek istiyorum. Ancak bu kadar güzel özetlenebilirdi bu sayfayı takip edenlerin düşünceleri.. Kendisinin gönül gözü çoğumuzdan iyi ve güzel görüyor. Allah, bakıp göremeyen gördüğünü anlamayan ve gönül kıranlardan olmaktansa, gönül gözüyle iyilikleri güzellikleri gören ve bunu paylaşarak çoğaltanlardan eylesin hepimizi. Mevlam hepinizden razı olsun.

Saygılarımla,
    estağfulullah üstadım, tabi ki eklersiniz. yaşanan onca sıkıntı ve kötülüğe rağmen halâ ayaktaysak, SN hellistheothers GİBİ sözde değil, özde ve uygulamada dürüst insanların aramızda olmasından kaynaklanıyor. bu dünyanın ekmeği de aşı da hepimize yeter. yeter ki bizler paylaşmasını bilelim hep bana, Rabbena demeyelim. bunu bir uygulasak bırakın ülkemizi, dünyada hiç bir sorun kalmaz. her şey bizim elimizde. bu vesileyle hepinizin kandilini tebrik eder, sağlıklı ve huzurlu günler dilerim.

5. Bugün yazılan mesajlar karşısında inanın çok duygulandım. 45 yaşındayım ve uzun zamandır görmediğim naifligi, sevgi ve içtenliği bugün alabildiğince hissettim. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Daima sevgi ve dostluk kazanacak. Bu minvalde hepinizin kandilini tebrik ederim. Ayrıca ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyor ve cumhuriyet bayramınizi en içten duygularımla kutluyorum.l 🙏🙏🙏

6.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    Bir kişi bile bana destek olmamış. Çok üzüldüm

Ne laf etmişim be..

Topik sahibi trip üstüne trip atmış.

Ne demişim " doların artışı kontjoktürel değildir. "

Efendim doları 7,20 alan 2 yıl beklemiş argümani ile topic sahibini savunma çabasına girmişsiniz. Ben kur ataklarında tepeden alanlardan bahsetmedim. Böyle örnek olur mu? Genel bir trendden söz ediyorum. Bunun için 10 yıllık genel trende bakmak yeterli.
    Bu da çok tartışalacak bir şey değil.

Bu ülkede her zaman ayşe teyzeler kazanmıştır. Onların da yegane yatırım aracı dolar ve altındır.

Ben topik sahibinin çok ağrına giden "doların artışı kontjoktürel değildir " sözümü ya da itirazımı geri alıyorum.

Siz övgülerinize ve alkışlarınıza devam edin.

7.  Alıntı Originally Posted by wolf1453 Yazıyı Oku
    Bir kişi bile bana destek olmamış. Çok üzüldüm

Ne laf etmişim be..

Topik sahibi trip üstüne trip atmış.

Ne demişim " doların artışı kontjoktürel değildir. "

Efendim doları 7,20 alan 2 yıl beklemiş argümani ile topic sahibini savunma çabasına girmişsiniz. Ben kur ataklarında tepeden alanlardan bahsetmedim. Böyle örnek olur mu? Genel bir trendden söz ediyorum. Bunun için 10 yıllık genel trende bakmak yeterli.
    Bu da çok tartışalacak bir şey değil.

Bu ülkede her zaman ayşe teyzeler kazanmıştır. Onların da yegane yatırım aracı dolar ve altındır.

Ben topik sahibinin çok ağrına giden "doların artışı kontjoktürel değildir " sözümü ya da itirazımı geri alıyorum.

Siz övgülerinize ve alkışlarınıza devam edin.
    övgü alkış yok. samimiyet, nezaket ve dostluk var. dövizin beş on yıl gibi uzun periyotlarda yatırım aracı olamayacağını aklı başında her uzman söylüyor. doğru pozisyon almak şartıyla uzun vadede borsanın döviz ve altından fazla kazandırdığını da belirtiyorlar. belli zamanlar, dövizdeki hareketi yakalayanların da iyi kazanacağına zaten kimse itiraz etmiyor. durum bu. herkesin görüşüne de saygı duyarız, bol kazançlar.

8. SN hellistheothers, öyle görünüyor ki borsamız 113.800 gibi destekleri de kırarak düşüş trendine girdi. diğer yandan dolardaki uçuşun hız kazanmasıyla da mart ayındaki 1.25 cent dibimize yaklaştık. o zamanlar 83 binlere denkgelen bu dip, 8.32 dolar kuruna göre 104 binlere denkgeliyor. dış borsalarda düzeltme yeni başlıyorken bizim pandemi sürecindeki 1.25 cent dibimize şunun şurasında 8 bin puanlık yer kaldı. bu durum, hsyf yatırımcısı açısından ne anlama geliyor. acaba şartlardaki kötüleşmeye göre 1.25 centteki dibimizdedurulur muyuz? yoksa burayı da kırıp 1 dolar ve daha aşağılara doğru çöküş sürer mi? bu konuda neler düşünüyorsunuz? ben yüksek portföyle hsyf tutuyordum ama bazan ters indikatör de dense perşembe günü halil reçberin kısa vadeli yükselişin bittiği ve ilk aşamada 114.500 ila 113.500 seviyelerine doğru düşüş beklediğini belirtmesi üzerine hsyf pozisyonumu yüzde 70'den yüzde 40 altına doğru çektim. sıtrateji olarak iyi zamanlarda hsyf pozisyonumu artırıp, tedirgin olduğumda da hızla azaltma sıtratejisi uyguluyorum. şu an sert düşüşler de olsa uygun yerlerden pozisyon alabilirsem bunu avantaja çevirebilecek durumdayım. şu saatten sonra da dolar ve altın almaya korkuyorum. bir şey ucuzken alınır ve borsamız çöp seviyesinde olduğundan uygun zamanlama şartıyla buralarda kazanç arıyorum. bu noktada genel trent ile alâkalı değerli fikirlerinizi kesinlikle yatırım tavsiyesi olmadan öğrenmek isterim. Konya'dan selamlar.

Sayfa 30/72 İlkİlk ... 20282930313240 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •