Sayfa 829/1001 İlkİlk ... 329729779819827828829830831839879929 ... SonSon
Arama sonucu : 8007 madde; 6,625 - 6,632 arası.

Konu: Yatırım Fonlarına, Borsa Endekslerine ve Hisselere W Bakışı-2

1.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Goruyormusun regal ustadim 1.90 a gelen tekno saldi
    evet üstadım 1,20 ye geliverdi. frekans aktif çocuk gibi

2.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Yilbasindan sonra dusunuyorum
    Arkana yaslan ickini ic vebam
    Film yilbasindan sonra
    Kesinlikle üstadım asıl film yılbaşından sonra

3. Tarihte aşılar ne kadar sürede geliştirildi?

Biraz daha eski tarihli (1996) bir araştırmaya göre aşı çalışmaları, en başından en sonuna kadar ortalama 10 yıl sürüyor. Her aşama için öne sürülen ortalama sürerlerse şöyle:

Laboratuvar çalışmaları: 2,4 yıl
    Faz 1: 2 yıl
    Faz 2: 1,8 yıl
    Faz 3: 1,4 yıl
    Tescil öncesi çalışmalar: 1,1 yıl
    Tescil çalışmaları: 1,3 yıl

https://tr.euronews.com/2020/09/19/t...e-gelistirildi

Daha önceki aşılar ne kadar sürede geliştirildi?
    Bu sorunun da cevabını vermek kolay değil çünkü hangi çalışmaların başlangıç tarihini kesin olarak tespit etmek zor. Ancak araştırmacılar Peter Hurford ve Marcus Davis'in çeşitli kaynaklara dayandırarak ulaştıkları sonuçlara göre bazı aşıların geliştirilme süreleri şöyle:

Kuduz - 4 yıl, 1881-1885
    Kızamıkçık - 7 yıl, 1962-1969
    Boğmaca - 8 yıl, 1906-1914
    Kızamık - 9 yıl, 1954-1963
    Grip - 14 yıl, 1931-1945
    Japonensefaliti - 20 yıl, 1934-1954
    Çocuk felci - 20 yıl, 1935-1955
    Tüberküloz - 21 yıl, 1900-1921
    Kabakulak - 22 yıl, 1945-1967
    İnsan papilloma virüsü - 23 yıl, 1983-2006
    Hepatit A - 24 yıl, 1967-1991
    Rotavirüs - 26 yıl, 1980-2006
    Çiçek hastalığı - 26 yıl, 1770-1796
    Sarıhumma - 27 yıl, 1912-1939
    Kolera - 30 yıl, 1854-1884
    Su çiçeği hastalığı - 34 yıl, 1954-1988
    Hepatit B - 38 yıl, 1943-1981
    Keneyle geçen ensefalit - 39 yıl, 1937-1976
    Difteri - 40 yıl, 1883-1923
    Tetanos - 40 yıl, 1884-1924
    Hemofilus influenza - 44 yıl, 1933-1977
    Tifo - 58 yıl, 1838-1896
    Pnömokok - 66 yıl, 1911-1977
    Menenjit - 68 yıl, 1906-1974

Alıntı Originally Posted by paravarhuzurvar Yazıyı Oku
    Kolaylıklar dilerim...üstad bu aşı konusunda görüşünüz nedir Çin aşısı (sıra gelirse) yapalım mı

4.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    ben %100 her yazdığım doğru demiyorum. Gerçek olan veri şu. Aşını geçmesi gereken fazlar var. Bunlar artık kabul görmüş standartlar. Aşı şayet Faz 5 ten geçince ben de kendime o aşıyı belki yaptırabilirim. Faz 2 de olan aşıyı illa vurdur diye ısrar edene de iyi gözle bakmam. Yaptıran yaptırır yaptırmayan yaptırmaz.

Bu arada güncel bugünkü bilgi. Madem iyi doktorsunuz buyrun açıklayın bu durumu. Hani ÇİN virüsüydü bu. Güya yarasalardan insana geçmişti.

İtalya'da 2019'da rahatsızlanan bir çocuktan alınan örnekte COVID-19 tespit edildi
    https://www.cnnturk.com/dunya/italya...-tespit-edildi
    İyi doktorum demedim, Dr um bile demedim size. Size zorla aşı ol diyende yok, nedir bu havalar? Attığınız linkdeki olgununda cevabı var bende ama sizinle daha fazla vakit kaybetmiycem

5. Zorla aşı ol diyen üst düzey kişiler maalsef var. İlk mesajdaki Mason Bilim Kurulu üyesi Prof Dr olan şahıs bunu demişti, ben de birebir alıntılamıştım mesajını. Okuduğunuzu anlayamıyorsanız bir şey demiyoruz.

Zaten bütün konuşmalar bu zorlama beyanı üzerine çıkmadı mı? Yoksa isteyen deneme aşamasında olan Faz2 aşısını olur, isteyen olmaz. bunu deseler sorun yok. Ama şimdi HES kodu çıkardılar, yakında aşı olmayan otobüse binemez, uçağa binemez, maça giremez diyecekler. Benim tepki verdiğim konu bu zaten.

Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
    İyi doktorum demedim, Dr um bile demedim size. Size zorla aşı ol diyende yok, nedir bu havalar? Attığınız linkdeki olgununda cevabı var bende ama sizinle daha fazla vakit kaybetmiycem

6.  Alıntı Originally Posted by paravarhuzurvar Yazıyı Oku
    Kolaylıklar dilerim...üstad bu aşı konusunda görüşünüz nedir Çin aşısı (sıra gelirse) yapalım mı
    Sizin nezdinizde belki birileri ciddi olarak okur, tiye almaz diye konuyu özetlemek isterim. Bu ilk covid salgını değil. İlk salgın 2003 yılında oldu ve oldukça ölümcüldü. Ölümcül olmasından dolayı korku panik yarattı ve fazla yayilamadi (gene de birçok ülkeye yayıldı) . Ama o zamandan ülkeler salgınlara uyandilar ve hatta birçok senaryoya göre ülke kapatma politikaları bile gelistirdiler. Dün bir süredir coronavirus izole edilmiş ve labaratuar ortamında bulunan bir virüs. Ve üzerinde çalışılıyor. Bu yeni salgınin ölüm oranı düşük yüzde bir bile değil ama işte bu nedenden dolayı da bu forumda da olduğu gibi insanlar sallamiyor ve hızla yayılıyor. Oldurmese de zatürre yapma oranı yüksek. Dünya da ilk defa bir aşıya müthiş para basılıyor, yani kaynak sonsuz. Asi bulan zengin olacak, diğer aşılarda ise hem önce virüs tanınmaya izole edilmeye çalışılıyor ( bunda bu süre yok denecek kadar az) hem de kısıtlı kaynaklarla çalışmalar sürüyor.
    Aşı yaptıralım mi? Kronik hastalığınız yoksa , ben ortamlara girmiyorum virüsten bugüne kadar kaçtım gene kaçarım diyorsanız bekleyin bakalım ne olacak?
    Ama kacamam diyorsanız ben virüse yakalanmaktansa asi olmayi tercih ederim

7.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Zorla aşı ol diyen üst düzey kişiler maalsef var. İlk mesajdaki Mason Bilim Kurulu üyesi Prof Dr olan şahıs bunu demişti, ben de birebir alıntılamıştım mesajını. Okuduğunuzu anlayamıyorsanız bir şey demiyoruz.

Zaten bütün konuşmalar bu zorlama beyanı üzerine çıkmadı mı? Yoksa isteyen deneme aşamasında olan Faz2 aşısını olur, isteyen olmaz. bunu deseler sorun yok. Ama şimdi HES kodu çıkardılar, yakında aşı olmayan otobüse binemez, uçağa binemez, maça giremez diyecekler. Benim tepki verdiğim konu bu zaten.
    aklı başında olan,
    dışarıda işi olmayan ipsizler.
    kıçlarını çaksınlar evlerinde otursunlar.
    aşı da olmasınlar.
    gelen gideni de haremlik selamlık diye evi bölsün.
    cam la da iki bölgeyi ayırsın.
    cezaevindeki ziyaret kabinlerinin evdeki tipi yani...
    açık telefon yayını ile grüşme.
    onlar gittikten sonra biraz daha antifirizle temizlik yapacaksın.
    yanlış oldu antifiriz değildi.
    ama kesin anlaşılmıştır.
    aha ondan işte
    bitti gitti

8.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Zorla aşı ol diyen üst düzey kişiler maalsef var. İlk mesajdaki Mason Bilim Kurulu üyesi Prof Dr olan şahıs bunu demişti, ben de birebir alıntılamıştım mesajını. Okuduğunuzu anlayamıyorsanız bir şey demiyoruz.

Sizinle vakit harcamak istemiyorum ama okuduğunu anlamama hakaretinizi size iade ederim. Siz de Görüyorum ki okumak cahilliği almıyor.

Sayfa 829/1001 İlkİlk ... 329729779819827828829830831839879929 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •