Sayfa 101/1000 İlkİlk ... 519199100101102103111151201601 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 801 - 808 arası.

Konu: Viop - XXVI

1. En kaliteli domates yerlisi ayrılışı bizde o da beş lira İstanbul'da manavda bu 10 dan aşağı olmaz.

2.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Yaz öncesi 5000 TL lik gıda temizlik vs stokladim miyadina göre. En az %50 kar var.
    Ben stok amacıyla değil her zaman toplu alırım alışveriş sevmediğim için. Gittim mi 6 aylık 1 senelik alırım her şeyi 1 kere giderim.

O nedenle her gittiğimde şok geçiriyorum

2018 dolar krizinde 1 kasa viski almıştım baktım hava alanından bile ucuz... Kasiyer abi marketsen fatura keselim filan diyor yok dedim yaa içiciyiz Chivas Regal.. Zula da bitti kaldık AEFES'e o da güzel ama namussuz

Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    kaliteden anlamayanlar sallıyor yine.. kaliteli domatesi 5 tl ye istanbulda bulman zor.. çok zor.. ineklerin yiyeceği meyve artıkları ve domatesleri istanbulda millete sattılar tanzim günlerinde.. adına da ucuzluk dediler..

meyve sebze kaliteli olacak.. kalitesiz mal her yerde var.. gösterge olamaz.. ancak kalitesiz zihinler için gösterge olabilir..
    Markette kalitwli domates Ankarada 7-8 bandına oturdu. 2 hafta önce2,5 tl ye aldığım çankırı domatesinin son demleri artık sulanmadan kızaranları her hafta kamyonetle getiren adam 5 tl den kaktırdı iyi domates ama 2 haftada %100 artmış. Sera domatesi anca çıkmaya başlayacak muhtemelen domatesin bu sene fiyatı 5-8 bandında gidip gelecek.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    En kaliteli domates yerlisi ayrılışı bizde o da beş lira İstanbul'da manavda bu 10 dan aşağı olmaz.
    aynen.. istanbulda 10-15 tl bandında..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

5.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    sallama şimdi. az önce yanımdaki marketten domates aldım: sarmaşık ,kendin seçiyorsun: 5.50 tl.

daha uygun domates fiyatları da vardı.

.
    baktım fişine salkım 8,95TL/kg imiş. 9,95 kalmış aklımda kamuoyundan özür dilerim. fişi mi yapıştırsam ne yapsam?

Herkese tavsiyem evde un kullanan varsa stoklasın. bu sene en az %100 daha artacak.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,398
    Ankara en ucuz şehirdir.genel anlamda.bu bir kaç kez haberlere de konu oldu.

emlak-sağlık-eğitim-gıda-ulaşım vs. de ortalama olarak diğer yerlere göre ucuz sayılır.

özellikle İSTANBULA göre ucuz.hele AVRUPA YAKASI fiyatlar çok pahalı.

yerli muzu Antalya da 9 tl .ye aldığımda, mahalle pazarında 7 liraydı..bu tür olaylara çok sahit oldum.(İNCİR-SUÇUK,KAYMAK VS.)

HALKIN %80 NİN YAŞADIĞI YERLERDE FİYATLAR DİĞER YERLERE GÖRE UCUZDUR.

ÇAY YOLU-ÇUKURAMBAR VS. gibi isitisnalar zaten %20 lik dilimdedir.
    Az ciddiyet, Çok geyik...

8.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Herkese tavsiyem evde un kullanan varsa stoklasın. bu sene en az %100 daha artacak.
    Bur iki çuval koydum. Kilosunu iki liradan aldım indirimli.

Sayfa 101/1000 İlkİlk ... 519199100101102103111151201601 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •