Sayfa 751/1000 İlkİlk ... 251651701741749750751752753761801851 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 6,001 - 6,008 arası.

Konu: Viop - XXVI

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    ilk 1-2 kattakilerin belki şansı olabilir üst katta oturanların kaçmaya çalışması daha tehlikeli...deprem anında merdivenlerden kaçmaya çalışmak normal zamanda başı fırfır dönen birisinin merdivenden inmeye çalışması gibi olur...

bizim ev giriş katın üstü...1. kattayız ama çok riskli her şey zaten 20-30 saniyede olup bitiyor...o an depremi farkedip dışarı kaçmayı hesaplamak kaçabilmek varsa çoluk çocuğu toparlayıp dışarı fırlamak çok zor...tek başına isen belki...

2019 eylül de sanırım 5,5 gibi bir deprem olmuştu istanbul'da gündüz evde salonda oturuyordum avize langır lungur sallanıyor...ama koltukta öylece bekledim...insan kalıyor o an...deprem olduğunu fark ediyorsun sonra şimdi biter durur diye umut ediyorsun v.s.

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Üniversite hocamız. Binadan hızlı çıkabiliyorsanız hiç düşünmeyin çıkın demişti. Hatta tatbikatı yapılabilir.

Ama apartmandasınız merdivenler zaten tehlikeli, elektrikler kesilebilir karanlıkta kalabilirsiniz. Üstün üstlük sokağın güvenli olacağının garantisi yok.
    Diğer yandan hayat evden ibaret değil yıkılan binalardan birinde diş polikliniğini var.
    Bu nedenle covid gibi topyekün mücadele yoksa bireysel çözüm yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by keremalkm Yazıyı Oku
    Prof.Mehmet Çilingiroğlu ,TRUMP'a uygulanan tedavinin kesin iyileştirici olduğunu söylüyor...
    https://www.haberler.com/uzun-zamand...705754-haberi/
    dogru ama 8 doz uygulaniyormus ve her doz 100.000 usd imis !

toplam maliyeti 800.000 usd

Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    dogru ama 8 doz uygulaniyormus ve her doz 100.000 usd imis !

toplam maliyeti 800.000 usd
    Uygun hale gelir..10.000 USD gibi...

4. yerli elektrünklü araç üretilmesi çok akıllıca.
    Gönül isterdi ki, derindere ile koç işbirliğ yapsaydı da tamamen özel olarak üretilse idi,
    devlet de buna sağından solundan katkı verseydi.
    yine de çorbalığa torbalığa dönme ihtimali bile olsa,
    elektrünklü araç akıllı bir seçim,
    benzinli filan yapmaya kalksaydılar nice olurdu halimiz.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    ilk 1-2 kattakilerin belki şansı olabilir üst katta oturanların kaçmaya çalışması daha tehlikeli...deprem anında merdivenlerden kaçmaya çalışmak normal zamanda başı fırfır dönen birisinin merdivenden inmeye çalışması gibi olur...

bizim ev giriş katın üstü...1. kattayız ama çok riskli her şey zaten 20-30 saniyede olup bitiyor...o an depremi farkedip dışarı kaçmayı hesaplamak kaçabilmek varsa çoluk çocuğu toparlayıp dışarı fırlamak çok zor...tek başına isen belki...

2019 eylül de sanırım 5,5 gibi bir deprem olmuştu istanbul'da gündüz evde salonda oturuyordum avize langır lungur sallanıyor...ama koltukta öylece bekledim...insan kalıyor o an...deprem olduğunu fark ediyorsun sonra şimdi biter durur diye umut ediyorsun v.s.
    aynen ... bireysel anlamda imkansız hesaplar bunlar ... öyle 15 saniyede plan yapıp dışarı çıkma şansınız yok... 6.8-6.9 şiddetinde sarsıntıda sadece eşimi yanıma çağırıp sarıldım ... o da göğsümde ağladı bayılmamak için nefes almaya çalıştı... ben de sakin ol demekten başka bi şey yapamadım... ki hayatta her şeyi mükemmel koordine ettiğimi zanneden biriyim... gidip gelen sütuna elimi koydum ve öylece sarılıp bekledik. evin içinde vitrindeki herşey ve kule hoparlörlerim dahil bi çok eşya devrildi kırıldı... böyle bir sarsıntıda kapıyı açıp merdivenden inmek ya da koridorda yürümek mümkün değil. zaten 10 saniye daha sallasa hiçbir yapı dayanamaz.

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

6. SELL
    24232.6
    BUY
    24260.6
    28
    -66.6pts
    (-0.27%)
    High: 24327.2

Low: 24231.3

100% of client accounts are short on this market

cef bezoz yine çinde lönklemiş alayını.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku

Bu depremde oldukça sağlam sallandık. Çok fazla düşünemiyorsun. O sırada sadece telefonla birine ulaşmayı düşündüm. Buna çabalarken odadaki arkadaşım benim saçma sapan yürüdüğümü görmüş ne yapıyorsun dedi.
    Deprem bitti hasarı bile fark etmedim. Eşyalarımı normalde çıkar gibi aldım ne zaman kafayı çevirip duvardaki çatlakları gördüm o zaman ciddiyeti fark ettim.
    Söylemle eylem arasında ciddi fark var. O nedenle tahliye seçeneği zemin kat gibi yerler için geçerli, oda kafanıza bir şey düşmeden ulaşacağanız toplanma alanı güvenli ise işe yarar.

Tatbikat yapın hem yangın hem deprem hatta yaralanma için. Mutfakta yangın çıkarsa ne yaparım. Apartmanda yangın çıkarsa nasıl tahliye ederim. Yanıma ne almalıyım. İlk yardım çantam güncel mi gibi.

Mesela artçılar nedeniyle kapıyı kitlemiyoruz. Olası bir deprem sırasında kapıyı açmayı planlıyorum. Sıkışmasın diye. Özellikle zeminde demir korkuluklar hırsızlık için iyi ama tahliye için kötü seçenek. Bu gibi bir çok detay var.

Aynı gün trafikte artçıya yakalandım araba sabitti zangır zangır sallandı. Arabanın üstüne bir şey düşse nasıl çıkarım diyip emniyet kemerini çıkardım. Hareket haline geçince tekrar taktım
    .
    Bu tedbirlerin belki zararı belki faydası var bilemiyorum ama çok fazla detay var. Kendi durumunuza göre uzmanlarında yönlendirmesi ile ne yapacağınızı fikri olarak değerlendirip tatbikatlarla bunu pekiştirmeniz olay anında düşünerek değil uygulayarak hareket etmeniz gerekiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Burhan KUZU , Medipol'de vefat etmiş..

Covid olursanız aman Fahrettin Koca'nın hastanelerinden uzak durun..
    O'nu kurtaramayan seni hiç kurtaramaz..

Sayfa 751/1000 İlkİlk ... 251651701741749750751752753761801851 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •