Sayfa 304/1000 İlkİlk ... 204254294302303304305306314354404804 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 2,425 - 2,432 arası.

Konu: Viop - XXVI

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Güney Batı Ege Kıyıları...
    Gönderi
    1,663
    Blog Entries
    6
    Ya arkadaş deminden beri yazilanlara okuyorumm yok pala feci aldı yok 300 puan faizi fiyatliyor filan.
    Bende zannettim ki herif gece seansinda çizdi geçti heralde 1.370 e filan getirdi vadeliyi.
    Açtım baktim 1.345

Neyin kafası bu abi?

Abartarak yorum yapmayın hacı dayılar
    Canım Kendim...
    twitter : @borsadan_hisse

2. 100-150 lik artış dolarda 8.20 ye mal olur deniyor..bana en yakın bu..faiz fazla yükselirse yerli yatırımcı tekrar borsadan faize geçerse çarşı karışır..zaten yabancı kaçtığı için çer çöp batık şirketlere operasyon yapmaları için göz yumuldu..
    tek sermayemiz pofpoflanan yerliler..

3.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    ben mb nin riske girmeyeceğini ve 200 belki 250 baz puanlık bi artışa gideceğini düşünüyorum
    bu saatten sonra doalrda sert yükselişler mb yide sıkıntıya sokar 7.40- 7.60 rekabetçi kur gibi
    Başkanım 7,40 - 7,60 arası bile rekabetçi değil. Deniz43'ün verilerine göre ithalat ihracat dengesi bu kura rağmen bozulmuş. Ya doların daha da yükselmesi ya da ana kalem ithalat mallarına ek vergi gelmesi lazım. Araba, bilgisayar gibi yüklü kalemlere zaten yaptılar ek vergi. Geriye bir tek döviz yükselişi kalıyor.

Alıntı Originally Posted by denizen Yazıyı Oku
    Gerçek mi yav bu kim twitterdanmi
    Hayır, sıradan bir yatırımcı.

Redmi 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yol açık Yola çık.

5.  Alıntı Originally Posted by Subjective Yazıyı Oku
    Ya arkadaş deminden beri yazilanlara okuyorumm yok pala feci aldı yok 300 puan faizi fiyatliyor filan.
    Bende zannettim ki herif gece seansinda çizdi geçti heralde 1.370 e filan getirdi vadeliyi.
    Açtım baktim 1.345

Neyin kafası bu abi?

Abartarak yorum yapmayın hacı dayılar
    Bende yazdıklarını yazacaktım da üşendim. Kaldıracı fazla kaçırıyorlar sonra 1 puana hop otur, hop kalk. 1242.50 long pizda oturan bigi olarak yazıyorum.

merkezin faiz artirmasi icin sebeb varmi illa artirmak zorundami artirmazsa ne olur dolar gragiklerde mevcut nereye gidecek gitmesi icin sebeb..abd veya ab veya asyada faizlermi artiyor dunya geneline gore zaten faiz oranlari yuksek..
    artiracak olsalar gecen ay hepsini birden yapar gecerlerdi bu ay pas gecerler dusuncesindeyim.

7.  Alıntı Originally Posted by halis Yazıyı Oku
    merkezin faiz artirmasi icin sebeb varmi illa artirmak zorundami artirmazsa ne olur dolar gragiklerde mevcut nereye gidecek gitmesi icin sebeb..abd veya ab veya asyada faizlermi artiyor dunya geneline gore zaten faiz oranlari yuksek..
    artiracak olsalar gecen ay hepsini birden yapar gecerlerdi bu ay paz gecerler dusuncesindeyim.
    Ekonomistler vs 200 puan diye algi yaratti, genelde ters yaparlar.
    Reis ikinci bi 200 e izin vermez. Dusuk faiz istiyor, 4 puan 2 toplantida nedir?
    Tuzaga gelmemek lazim!
    YTD.

8.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    ben mb nin riske girmeyeceğini ve 200 belki 250 baz puanlık bi artışa gideceğini düşünüyorum
    bu saatten sonra doalrda sert yükselişler mb yide sıkıntıya sokar 7.40- 7.60 rekabetçi kur gibi
    Valla sırf bu yüzden o kadar tantana oldu..eski MB başkanı yolcu edildi, yenisi geldi. Bir ayda 500 bp yapılabiliyorsa o zaman değişen ne oldu..ayrıca değersiz kur o kadar da sorun olmuyordu ya...kaldı ki 2018 kur krizi tam bir krizdi, şu anki durum o kadar da yıkıcı değil.

Özetle, değil 300, 200 bp bile izahı zor olur Reis için..ha diyeceksin ki, taban için bir önemi yok, ne yaparlarsa he diyecek bir taban var...o da doğru...ama böyle bir şey yapılırsa, tabutlarına son çivide çakarlar.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 304/1000 İlkİlk ... 204254294302303304305306314354404804 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •