Sayfa 310/1000 İlkİlk ... 210260300308309310311312320360410810 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 2,473 - 2,480 arası.

Konu: Viop - XXVI

1. tüfe 11,75
    politika faizi 10.25
    mb artışı 100-150 makul reise rağmen 200 azami (bbht bekleenti 175)

pala ekim vade uzunda o yüzden ne kadar yüksek kapatırsa o kadar karda.
    açılış yukarı kısacıları döker sonra uzuncuları yoklar.

faiz kararı tam bir muamma ama ama öncesi yukardaki gibi olur diye 1,360 kısa bakalım gelecek mi?

YTD. tamamen fikir gerçekle alakası yok.

En az 200 puan daha yukarı sürmeli. Belki 500.

Son ayu kalmayana dek. Düşmeyen borsa yapmışlar diye bağırmamız lazım. En yüksek tondan.
    Görüşlerim yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

Son sert düşüşü 127den 1245e yaptı bir daha hiç bir kötü habere çakmadı. Ama herkes eli satışda hazır bekledi.

Eskiden izmir borsasında hacim düşüktü kaybetmek kolaydı. Benden bu kadar. İsterde 2000e gitsin. Endeksle işim kalmadı.
    Görüşlerim yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

4. Belliki borsada bir hedef var ve tahmin edilemeyecek kadar yüksek öyle tahmin ediyorum ki gizliden bir el borsaya para sokuyor acaba paramı basıyoruz fazladan demedende edemiyorum faiz artsada artmasa gidecek neden mi derseniz normalde bizim borsamız yabancı payı azaldıkça düşerdi şimdi gidiyor ee ozamn anladınız siz onu

5. Küçük hesapların peşinden koşmaya bir müddet ara verin. Faiz kararı ne çıkarsa çıksın önemi yok. Orta vadeli pozlar nerede ise tamamlandı (sanırım geçen hafta attığım gönderi gözlerden kaçmış). Mehmet Şimşek'in ağzından düşmeyen "Türkiye'nin yumuşak mı yoksa sert mi iniş yapacağı" söyleminin hangi noktasında olduğumuza odaklanın.

Esen kalın.

6. Corona 2.dalga tsunamisiyle
    sokağa çıkma yasakları, kapanmalar ve ekonomilerinin ciğerlerinin çökme ihtimaliyle
    batı borsaları ve emtialar eksi fiyatlanıyor 3 gündür.
    ABD teşvik hikayesi bile 1 saat ve 200 puan yapabildi dün Dow future. Seansta tınmadı. Seans sonrası yallah aşağı...
    Dow 28bin altına, Ons 1900 altına sarkarsa sabah
    Bizim borsa da eksi açılış ve faiz gerilimiyle gevşeme bekliyorum.
    Faiz 75-175 puan arasında olacak. Benim tahminim 0,75 artış.
    Borsa çalkalanır. Ama bence Cuma günü haftanın en yükseğinden kapatır "tüm hisseler"
    Erdoğan ve Damat "105 milyar dolar rezerve" güveniyor
    Nerede bu rezerv derseniz, 1 doları bile ülkede değil.
    Dolar yükseldikce getirip bozdurcaklar.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    medyan beklenti 200 puan...300 puan bile çok konuşulur oldu...gerçi bu adamlar geçen artışta da bir şey yapmaz demişlerdi..şu aşamadan sonra yapmaması felaket olur..dolar direkt 8 üstüne atar...gerçi 100 puan da yapsa, bir süre oyalanıp atar...ama zaman kazanmış oluruz en azından.

öte yandan, tutarlılık vsvs bunlar zaten şark kafalı siyasetçide pek de bulunan özellikler değil...vatandaş da aynı kafadan zaten, böyle başa böyle tarak diyoruz bu yüzden.

Dostum merkezin faiz artışıda sembolik oldu neden mi ?????? Çünkü banka faizleri yükseldi zaten bir kamu bankası 36 ay vadeli krediyi 1.40 dan veriyor hatırlarsanız 1 veya 1.10 lara kadar düşmüştü..Yani faizler yükseldi zaten ……...Merkezin yaptığı adını koyuyor.
    FAİZLE ALIŞVERİŞ YAPANIN , FAİZLE YATIP KALKANIN BURNU B.....K DAN KURTULMAZ.

8. 75 baz puan artış ile 10,25’den 11’e çıkmasını bekliyorum.
    Arttı mı arttı. Enflasyon rakamının bir tık altı.
    11 düz bir rakam. Mis gibi.
    Tamamdır.

Sayfa 310/1000 İlkİlk ... 210260300308309310311312320360410810 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •