Arama sonucu : 2 madde; 1 - 2 arası.

Konu: Muhasebeci var mı? bu KAP'ın Türkçe anlamı nedir??

1. Muhasebeci var mı? bu KAP'ın Türkçe anlamı nedir??

aşağıdaki KAP'da tam olarak ne anlatılıyor, yardımcı olabilecek kimse var mı? şimdiden teşekkür ederim

Goodyear Lastikleri T.A.Ş. (“Şirket”) ile Şirket ilişkili tarafları Goodyear Dunlop Tires Operations S.A. ve Goodyear Orient Co. Pte. Ltd. arasındaki yaygın ve süreklilik arz eden işlemlerin bir hesap dönemi içerisindeki toplam tutarının, alış işlemlerinde kamuya açıklanan son yıllık finansal tablolara göre oluşan satışların maliyetine olan oranının, satış işlemlerinde ise kamuya açıklanan son yıllık finansal tablolara göre oluşan hasılat tutarına olan oranının %10’unu aşabileceği öngörülmektedir. Bu nedenle, Şirket Yönetim Kurulu tarafından, Sermaye Piyasası Kurulu’nun 03.01.2014 tarih ve 28871 sayılı Resmi Gazete'de yayımladığı (II-17.1) sayılı Kurumsal Yönetim Tebliği’nin 10’uncu maddesi uyarınca, “2020 Faaliyet Yılı Yaygın ve Süreklilik Arz Eden İlişkili Taraf İşlemlerine İlişkin Yönetim Kurulu Raporu” hazırlanmıştır. Söz konusu Rapor uyarınca, anılan işlemlerin şartları, Şirket menfaatleri doğrultusunda piyasa koşulları çerçevesinde tespit edilecek ve uygulanan kar marjları, Şirket’in faaliyet alanı dikkate alınarak gerçekleştirilen “emsal karşılaştırma analiz çalışmaları” ile karşılaştırılacak ve işlemler, emsal fiyat aralığına uygun olarak gerçekleştirilecektir.

Birbiriyle ilişkili şirketlerle yapılan işlemlerde yüzde 10 sınırı var bunu gecmedik diyor benim anladığım
    Bu kamuoyu Aydınlatma platformu aciklamasindan

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •