Sayfa 107/652 İlkİlk ... 75797105106107108109117157207607 ... SonSon
Arama sonucu : 5215 madde; 849 - 856 arası.

Konu: ALGYO - Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by reis69 Yazıyı Oku
    he he tamam sensin. Milleti amma bunalttın. Çok biliyordun alcarı satıp neden Algyo aldın. Millet burnundan soluyor bak kötü kötü yazmadan git işine Allahümmessabirin
    Engelle butonu var boşa mı koymuş adam bas engeli görmezsin yazdığımı

2. ALGYO o kadar değerli ve beklentileri yüksek bir şirket ki,kimseyle paylaşmak istemiyorlar.
    Sadece Kanal İstanbul ile ilgili bir start verilse bundan en çok fayda sağlayacak en öne çıkacak olan ALGYO’dur.
    Kanal İstanbul 15 Milyar $ bir proje Yani heralde asrın projesi dense yeridir böyle devasa bir proje ve B.Çekmecede 622 bin metre Arsa.
    Şirketin o kadar pozitif yönü varki finansallları,mal varlıkları,Nakit parası..
    Y.t.d.

3. Yabancı baya sattı bu seviyeye daha önce inmedi. Bundan sonra olursa da yukarı yönlü alım olur. O olmuş bu olmuş farketmez. Bu hisse bam teline dokunur adamın.

4. Bu arada bu kağıt umarım 15lere düşer aylık yüzde 1.16 faizli kredi veriyolar bana. Elimdekine ilave 90binlik kağıt alacağım. Kafaya koydum. Inşallah düşer.

5.  Alıntı Originally Posted by şevketli Yazıyı Oku
    ALGYO o kadar değerli ve beklentileri yüksek bir şirket ki,kimseyle paylaşmak istemiyorlar.
    Sadece Kanal İstanbul ile ilgili bir start verilse bundan en çok fayda sağlayacak en öne çıkacak olan ALGYO’dur.
    Kanal İstanbul 15 Milyar $ bir proje Yani heralde asrın projesi dense yeridir böyle devasa bir proje ve B.Çekmecede 622 bin metre Arsa.
    Şirketin o kadar pozitif yönü varki finansallları,mal varlıkları,Nakit parası..
    Y.t.d.
    Evet haklisiniz her yönü ile hazır proje start aşaması bile bu kâğıdı uçurmaya yeter ama gelgorki mevcut şartlarda bu proje biraz zor hayata geçer kaldiki bırak projeyi faizler yükselmeye devam ederse xgymo endeksi için durgun bir döneme gireceğimize benziyor gerçi bizim hisseyi etkilemiyor ama sektörel olarak aşağiya en önde gitmesse iyi benim dikkatimi çeken hal böyle iken emlak konut endekse direniyor

6.  Alıntı Originally Posted by leon_1188 Yazıyı Oku
    Evet haklisiniz her yönü ile hazır proje start aşaması bile bu kâğıdı uçurmaya yeter ama gelgorki mevcut şartlarda bu proje biraz zor hayata geçer kaldiki bırak projeyi faizler yükselmeye devam ederse xgymo endeksi için durgun bir döneme gireceğimize benziyor gerçi bizim hisseyi etkilemiyor ama sektörel olarak aşağiya en önde gitmesse iyi benim dikkatimi çeken hal böyle iken emlak konut endekse direniyor
    Kanal İstanbul konusunda mevcut iktidar çok kararlı benim kanaatim de bu işin sadece ticari değil ülkemizin ulusal çıkarları için de elzem olduğu yönünde o bakımdan 2019 yılında Start verilmesi düşünülen proje Pandemi ve sınırlarımızda cereyan eden olaylardan dolayı gecikti ama öyle ya da böyle ben bu işe başlanacağını düşünüyorum umarım en kısa zamanda olur biz de ALGYO hissedarları olarak bundan bir fayda sağlarız.

Bu şirket Gyo olarak tanımlandırılsada mevcut standart işlem gören sektör şirketlerinden müspet mânâda çok fazla ayrışan yönleri var o yüzden faizlerin yükselmesi yada $ artması her yönde pozitif yansıyor. ) Gerçekten çok tuhaf bir tablo. Adamlar yıllardır bırak konut yapmayı çivi çakmamış ama gel görki kasasında dünyanın parası birikmiş,mülkleri çok degerli ve gerçek reel değerinin belkide 1/3-4 kadar bir değerleme ile saklanmış bana göre.
    31,5 milyon Hissesi var onunda 2,8 milyonunu geri almış piyasadaki hisse sayısı az derinliği çok fazla değil.Piyasa ne kadar bozarsa bozsun 0,63 dd ile işlem gören böyle bir hissede kimse arkasına bile bakmaz,kaldı ki,bu hissenin gerçek dd bana göre çok daha düşük. (yukarıda bahsettiğim nedenlerden dolayı)

Dikkatimi çeken başka bir şey ise;
    İşlem gören diğer grup şirketleri ile beraber uzun yıllar yatay bir bantta hareket ettikten sonra
    Alarko dd 1,56 f/k 9,15
    Alcar dd 4,63 f/K 39
    ALGYO dd 0,63 f/k 2
    Yani demem o ki Bu hissede diğer grup şirketleri gibi mutlaka en azından defter değerinin epeyce bir üzerine çıkacaktır diye düşünüyorum.
    Yıllık bilanço geldikten sonra ise defter değeri daha da çok düşecektir çünkü çok yüklü bir kar bekleniyor süpriz degil.
    Ben aklıma gelen kabaca ilk göze çarpan şeylerden bahsettim ama bunun dışında söylenecek o kadar çok söz var ki..
    Kendi adıma ihtiyacım olmayan bir parayla al ve unut mantığıyla şimdilik portföymin az bir kısmıyla,fakat daha cazip alım fırsatları sunarsa çok daha fazla bir miktarla gine “Al ve unut” mantığıyla daha güçlü pozisyon almayı düşünüyorum kısa vadede sert bir çıkış yaparsada beklediğim hedeflere gelirsede
    tabiki oda ayrı bir kazanım olur,işte bu kısımda tahtacının yada şirketin belirleyeceği bir durum.

Geçmişe dönük yazıları biraz okudum gerçekten çok bilgilendirici doyurucu kaliteli bir form olduğunu gördüm özellikle Azurit denen arkadaşın gerçekten çok donanımlı ve derinlemesine yaptığı yorumlardan epeyce istifade ettim şirketin bilançosunu iki defa okumuştum eksik kalan bilgileri de burada okuduğum yazılardan tamamlamış oldum.
    (Bu arada; Uzun yıllar önce ALGYO bir kaç defada kısa vade taşımıştım.)

Herkese selamlar saygılar,
    Hayırlısı olur inşallah tüm paydaşları için.
    Y.t.d.
    Son düzenleme : şevketli; 18-11-2020 saat: 01:13.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,270
     Alıntı Originally Posted by şevketli Yazıyı Oku
    Kanal İstanbul konusunda mevcut iktidar çok kararlı benim kanaatim de bu işin sadece ticari değil ülkemizin ulusal çıkarları için de elzem olduğu yönünde o bakımdan 2019 yılında Start verilmesi düşünülen proje Pandemi ve sınırlarımızda cereyan eden olaylardan dolayı gecikti ama öyle ya da böyle ben bu işe başlanacağını düşünüyorum umarım en kısa zamanda olur biz de ALGYO hissedarları olarak bundan bir fayda sağlarız.

Y.t.d.
    aman deyim hemşerim ayran ve tahterevalli bağlantısını unutmayalım... halkımıza pandemi parası dağıtmak bir yana onlardan isterken bunları da elzem falan diyerek gömmeyelim... ben bu kanal için felaket olan çok yönü sayabilirim ve yapılabilitesi de pek var gibi görünmüyor en azından ekonomik olarak...

8. Cok haklisiniz bu projeye start verilene kadar basacaklar sonra bi bakacağız 150 olmus
    Ay Pardon Allah mi soyletti ne
     Alıntı Originally Posted by şevketli Yazıyı Oku

Bu şirket Gyo olarak tanımlandırılsada mevcut standart işlem gören sektör şirketlerinden müspet mânâda çok fazla ayrışan yönleri var o yüzden faizlerin yükselmesi yada $ artması her yönde pozitif yansıyor. ) Gerçekten çok tuhaf bir tablo. Adamlar yıllardır bırak konut yapmayı çivi çakmamış ama gel görki kasasında dünyanın parası birikmiş,mülkleri çok degerli ve gerçek reel değerinin belkide 1/3-4 kadar bir değerleme ile saklanmış bana göre.
    31,5 milyon Hissesi var onunda 2,8 milyonunu geri almış piyasadaki hisse sayısı az derinliği çok fazla değil.Piyasa ne kadar bozarsa bozsun 0,63 dd ile işlem gören böyle bir hissede kimse arkasına bile bakmaz,kaldı ki,bu hissenin gerçek dd bana göre çok daha düşük. (yukarıda bahsettiğim nedenlerden dolayı)

Dikkatimi çeken başka bir şey ise;
    İşlem gören diğer grup şirketleri ile beraber uzun yıllar yatay bir bantta hareket ettikten sonra
    Alarko dd 1,56 f/k 9,15
    Alcar dd 4,63 f/K 39
    ALGYO dd 0,63 f/k 2
    Yani demem o ki Bu hissede diğer grup şirketleri gibi mutlaka en azından defter değerinin epeyce bir üzerine çıkacaktır diye düşünüyorum.
    Yıllık bilanço geldikten sonra ise defter değeri daha da çok düşecektir çünkü çok yüklü bir kar bekleniyor süpriz degil.
    Ben aklıma gelen kabaca ilk göze çarpan şeylerden bahsettim ama bunun dışında söylenecek o kadar çok söz var ki..
    Kendi adıma ihtiyacım olmayan bir parayla al ve unut mantığıyla şimdilik portföymin az bir kısmıyla,fakat daha cazip alım fırsatları sunarsa çok daha fazla bir miktarla gine �Al ve unut� mantığıyla daha güçlü pozisyon almayı düşünüyorum kısa vadede sert bir çıkış yaparsada beklediğim hedeflere gelirsede
    tabiki oda ayrı bir kazanım olur,işte bu kısımda tahtacının yada şirketin belirleyeceği bir durum.

Geçmişe dönük yazıları biraz okudum gerçekten çok bilgilendirici doyurucu kaliteli bir form olduğunu gördüm özellikle Azurit denen arkadaşın gerçekten çok donanımlı ve derinlemesine yaptığı yorumlardan epeyce istifade ettim şirketin bilançosunu iki defa okumuştum eksik kalan bilgileri de burada okuduğum yazılardan tamamlamış oldum.
    (Bu arada; Uzun yıllar önce ALGYO bir kaç defada kısa vade taşımıştım.)

Herkese selamlar saygılar,
    Hayırlısı olur inşallah tüm paydaşları için.
    Y.t.d.
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 107/652 İlkİlk ... 75797105106107108109117157207607 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •