Special Days Image
Sayfa 150/652 İlkİlk ... 50100140148149150151152160200250650 ... SonSon
Arama sonucu : 5210 madde; 1,193 - 1,200 arası.

Konu: ALGYO - Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Alıntı Originally Posted by seneka Yazıyı Oku
    Uyuzsun uyuz,
    Bizlere uyuz! Oysa BOFA ve YKB robotlarına göre son derece verimli, bereketli.

Açılışta kararlı bir şekilde budadılar. Fincan-kulp çanak-çömlek formasyonları ancak manipülatörün niyetine göre anlam taşır ve taşıyor. Başka hiçbir değeri yok. Açın bakın geçmiş ALGYO grafiklerini, ne çok kulpu kırık fincan göreceksiniz orada.

Manipülatör bir tek şeye bakıyor : hisseye gelen talebe ve şu soruyu soruyor: gelen talep bu "uyuz"u ne kadar yukarı taşır? Bunun yanıtını verdikten sonrasında iş robotlara kalıyor. Onlar da emir kulu görevlerini ifa ediyorlar. Asansör çalışıyor.

ALGYO'nun son beş yıllık hikayesinin özetidir bu.

Bu hikayede bence manipülatörü giderek sıkıştıracak ve sıkıştıran iki etmen var. Birincisi, likidite bolluğu yaşanıp borsada değerler katlanırken, baskı altında sürekli yükselen defter değerinin bir yerde baskılanamayacak büyüklüğe erişmesi (ki bu yıl sonu değerlemelerle o eşiğin zorlanacağını düşünüyorum). İkincisi, manipülatörün hiç ummadığı büyüklükte bir talep oluşabilir ve robotlarının kolunu bacağını kırıp önüne atabilir. Bu ikincisi de kanımca yabana atılmayacak bir olasılık.

Burada asıl sorulması gereken soru kanımca şudur: Bu baskının nedeni nedir? Bununla kıyaslanmayacak ölçüde daha az değer içeren kağıtlar bunun 3-5 katı iken neden bunun fiyatı maniple edilmektedir?

Hoşçakalın, sağlık ve esenlikle kalın.
    İşte Hendek! İşte Devekuşu!

Çanak çömlekli

Dolar bazlıda koyayım şuraya

2,84 çanak

YTD

Elbet birgün robotlarada koyarlar

Karton'da,, YKB robotuna 700 binlerde bir koydular 1300 lerde zor çıktı.

YTD.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

Alıntı Originally Posted by Egehan09 Yazıyı Oku
    Ahmet hocaya saygımız baki. Yalnız bu Algyo. Ne zaman grafiğe veya trend’e göre hareket etmiş ki.
    Geçen yıl sonunda ben gördüm ve aldım tamda 42 TL'den

Neyin kafasını yaşıyorsunuz.

Elinde yoksa sanane

Git Tuzukuru dakileri uyar.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

4.  Alıntı Originally Posted by Mclark Yazıyı Oku
    6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun Piyasa Dolandırıcılığı başlıklı 107'nci maddesinde işlem bazlı piyasa dolandırıcılığı ve bilgi bazlı piyasa dolandırıcılığı suçları düzenlenmiştir. Anılan düzenlemeler uyarınca, "sermaye piyasası araçlarının fiyatlarına, fiyat değişimlerine, arz ve taleplerine ilişkin olarak yanlış veya yanıltıcı izlenim uyandırmak amacıyla alım veya satım yapanlar, emir verenler, emir iptal edenler, emir değiştirenler veya hesap hareketleri gerçekleştirenler" ile "sermaye piyasası araçlarının fiyatlarını, değerlerini veya yatırımcıların kararlarını etkilemek amacıyla yalan, yanlış veya yanıltıcı bilgi veren, söylenti çıkaran, haber veren, yorum yapan veya rapor hazırlayan ya da bunları yayan ve bu suretle menfaat sağlayan" kişilerin 3 yıldan 5 yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılacağı hükme bağlanmıştır
    Keşke uygulansa,piyasa temizlenir,suni hareketler minimuma iner...

5.  Alıntı Originally Posted by kubilayhan23 Yazıyı Oku
    Geçen yıl sonunda ben gördüm ve aldım tamda 42 TL'den

Neyin kafasını yaşıyorsunuz.

Elinde yoksa sanane

Git Tuzukuru dakileri uyar.
    Portföyümde uzun süredir Algyo mevcut. Dikkatli olmakta fayda var dediğim nokta hissenin bitmek bilmeyen fırıldaklıkları. Alıp kazanç sağlamış yatırımcılar durumdan memnun olabilir. 19’lardan alanlar 1 yıldır nerdeyse daha yeni yeni artıya geçiyor enflasyona göre daha geçmediler bile. Kafam iyi merak etmeyin. Teşekkür ederim.

6. bgc partners ile gel gel yapmamıştır de mi

7.  Alıntı Originally Posted by babacan1905 Yazıyı Oku
    bgc partners ile gel gel yapmamıştır de mi
    Gel gel yapılacak bir hisse değil bu zaten değerinin çok çok altında işlem görüyor yılsonu yeni değerlemelerle defter değeri daha da ucuz olacak bu aralar sıkça dillendirilen kanal İstanbul projesi de İhale aşamasına geldiğini ilgili yetkililer en tepeden açıkladı hisse toplanmak isteniyor,yaklaşık beş yıl bekletilmiş sonrasında bedelsiz verdikten sonra yaptığı çıkış sonrası biraz daha aşağı gelmiş,Yaklaşık bir yılda buralarda milleti süründürmüş,açıkçası ben zamanının geldiğini ve yılsonu yeni değerlemelerle bu hissenin buralarda çok fazla daha tutulmayacağını düşünüyorum.Al unut orta uzun vadeciler için borsadaki nadir şirketlerden birisi benim düşünceme göre.
    HisSenin genel karakteri çok keskin sert çıkışlar yapmıyor,zaten yıllarca süründürürmüş ama bundan sonra Keskin çıkışlar yapmayacagı anlamınada gelmez ama bana göre yavaş yavaş çıkması ve sürdürülebilir bir şekilde devam etmesi hem daha sağlıklı hem daha iyi diye düşünüyorum.
    Bu ŞİRKET gerçekten Çok çok değerli bakalım bunu piyasada işlem gören fiyatına da yansıtacaklarmı.
    Y.t.d.

8.  Alıntı Originally Posted by şevketli Yazıyı Oku
    Gel gel yapılacak bir hisse değil bu zaten değerinin çok çok altında işlem görüyor yılsonu yeni değerlemelerle defter değeri daha da ucuz olacak bu aralar sıkça dillendirilen kanal İstanbul projesi de İhale aşamasına geldiğini ilgili yetkililer en tepeden açıkladı hisse toplanmak isteniyor,yaklaşık beş yıl bekletilmiş sonrasında bedelsiz verdikten sonra yaptığı çıkış sonrası biraz daha aşağı gelmiş,Yaklaşık bir yılda buralarda milleti süründürmüş,açıkçası ben zamanının geldiğini ve yılsonu yeni değerlemelerle bu hissenin buralarda çok fazla daha tutulmayacağını düşünüyorum.Al unut orta uzun vadeciler için borsadaki nadir şirketlerden birisi benim düşünceme göre.
    HisSenin genel karakteri çok keskin sert çıkışlar yapmıyor,zaten yıllarca süründürürmüş ama bundan sonra Keskin çıkışlar yapmayacagı anlamınada gelmez ama bana göre yavaş yavaş çıkması ve sürdürülebilir bir şekilde devam etmesi hem daha sağlıklı hem daha iyi diye düşünüyorum.
    Bu ŞİRKET gerçekten Çok çok değerli bakalım bunu piyasada işlem gören fiyatına da yansıtacaklarmı.
    Y.t.d.
    Tümünde haklısınız da..

Normal şartlar altında ilerleyen hissede değiliz ki.

En azından şimdiye kadar böyle.

Bu yüzden; Sn. Azurit'in, içinde bolca 'asansör formasyonu' geçen ve son gönderisinde, 'robotların kolunu bacağını kesip önüne atan....' geçen yeni yorumunu dört gözle bekleyeyim

Sayfa 150/652 İlkİlk ... 50100140148149150151152160200250650 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •