Sayfa 542/653 İlkİlk ... 42442492532540541542543544552592642 ... SonSon
Arama sonucu : 5224 madde; 4,329 - 4,336 arası.

Konu: ALGYO - Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Alıntı Originally Posted by herboydalan Yazıyı Oku
    Bu şirkete uzun vadeli yatırım yapmış herkesin parasını pul ettiler. Yazıklar olsun !

ALGYO/ALARK grafiğine bakıyordum uzun zamandır. Dipten belki döner diye ama o tezim de kırıldı.
    2018 yılında bir adet ALGYO 4,5 ALARK ediyormuş. Şimdi 0,80 lerin altına düşmek üzere..
    Resmen TL'nin USD karşısında değer kaybı gibi parite yapmış adamlar.

Genel kurullara katılan bir yatırımcı olarak yönetimine, tahtacısına sitem falan etmiyorum artık. En tez zamanda allahınızdan bulun.
    Bunların Allah'ı yok ki, Varsa yoksa dinleri imanları paradır bunların.

2. 6,5 yıldır bu hisseyi taşıyan biri olarak şunu söyleyebilirim; vakit, para, sağlık kaybından başka bir şey değil bu hisse.

Çok değerli varlıkları varmış, çok parası varmış, çok ucuzmuş... Tüm bunlar yatırımcı tokatlamak için birer araç. Bu hissenin maalesef gerçek değerini bulacağına artık inanmıyorum.
    3-5 bol takipçili günlükçü borsa şaklabanı yazınca biraz gidiyor sonra yine tepetaklak. Bunlar içinde uzuncu olanlar da isyan ediyor artık zaten görürsünüz twitterda.

3. Kasasında 100 milyon dolar varmış, kur farkı, faiz geliri varmış. otel çok güzel kar ediyormuş, temettü veriyormuş...
    Değeri niye düşük bunun? çünkü esas faaliyeti düşük.
    O zaman yatırım yapsın, kasasındaki dövizden kur farkı yazmasın da esas faaliyetinden para kazansın.
    Şirket yatırım yapıyor, Devletten teşvik alıyor yine basıyolar aşağı.
    Şirket geri alım yapıyor, halka açıklığın %10 luk kısmını alıyor yine olmuyor. Ayhan Yavrucu tv ye çıkıyor ben olsam alırdım diyor yine çıkmıyor. Niye çıkmıyor diye soruyosun, konjonktür diyor.
    Konjonktür değişiyor piyasa coşuyor, endeks 1.200 iken 32 olan hisse, endeks 3.000 oluyor yine aynı yerlerde kıvranıyor. Yine olmuyor.

4. Bu pisliğe ortak olan sessiz kalan yönetiminde en az bunlar kadar suçlu.En az 15 üzerinde aracı kurum üzerinde manipülasyon yapılıyor. Bunu ben görüyorum spk hiçbir şekilde görmüyor. Satacak değilim, bedavaya verirlerse eklerim. Nasılsa eşek gibi cikaracaklar.

5. Basın aşağı orxspx çocukları, bu yetmez daha asaga basın. Ben neler gördüm bu piyasada ama sizin gibi suzmesini az gördüm.

6. Biz hissemize güvendik.
    Yönetime güvendik.
    Yatırım yaptı.
    Sabırlı olduk, imkanlar dahilinde yatırımımızı arttırdık.
    Kemikleşmiş olan yatırımcı bu olan bitenden sonra bu seviyelerden vazgeçmez.
    Hele ki genel endeks ve grup şirketlerine kıyasla elde avuçta olana bakınca hiç vazgeçmez.
    Durum üzücü elbette.
    Hayal kırıklığı da var mı,var.
    Ama bu saatten sonra aşağı yönlü düşüşün, fiyatın bir önemi yok artık.
    Yeni girenleri bilemem tabi, ama benim gibi yılların yatırımcısı için düşülerin artık bir önemi yok hisse satımı açısından.
    Yukarı anlamlı bir yükseliş olursa azar azar hafifletilebilir bekli.
    Önce bir gördüğü zirvesinin üstüne çıksın hele.
    Oraya kadar benden lot yok.
    Bu da böyle not düşüle.

7. Bilanço'da zarar yok, karını geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 10 arttırmış hatta.
    burada sıkıntı açıklanan diğer genel bilançolara kıyasla artışın çok düşük kalmış olması.
    Piyasa bunu negatif yorumladı doğal olarak.
    Ama şu 2 husu gözden kaçmamalı: Geçen sene 2 çeyrek 1 çeyrekten kötü gelmişti biliyorsunuz bu bir. İkinci ve daha önemli olan husus şudur ki bizim bilanço asıl yılsonu fark yaratır.
    Resmi değerleme raporları neticesinde en az yüzde 100 değerlenecek olan gayrimenkuller ve beklentilerin çok üstünde iyi giden bir turizm sezonu var. Ve bizim tatil köyü dolar bazlı bile geçen seneye göre fiyatların yüksek olmasına rağmen boş yatak yok. Bunlar elbette bilançoda, yıllıkta görünecek. Bir diğer husus Rusya riski azaldı ( Mosalarko ) Bodrum yatırımı iyi bir teşfik ile devam ediyor ve tarih yaklaşıyor.
    Olan oldu, bugune kadar yüzümüz gülmedi, Ama duygusal değil, profesyonel bir uzun vadeli yatırımcı gözüyle bakardsak;
    Beklentiler alınacaksa yeni girecek olsam bu hisseye bu seviyelerden girmez miyim.
    Yatırım tavsiyesi olmamak ile birlikte ben girerdim.
    Ben de eski lotlarımı kilitlemeye devam ederek ( MKK ) yenileri ile sıfırdan başlamış gibi bakarak devam ederim.
    Nasip.
    Biz yatırımcıyız.

8. Etiler Alkent'teki 4.000 m2 taban alanına sahip çarşıda bulunan 39 adet dükkanın değeri sitedeki 150 m2 evle aynı değerlemede.
    Hillside otelinin değerlemesi üzerinden gidersek, bugün otelde 10 gün kalmanın fiyatıyla otel değerlemesindeki odayı satın alabiliyorsun.

Sayfa 542/653 İlkİlk ... 42442492532540541542543544552592642 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •