Sayfa 561/654 İlkİlk ... 61461511551559560561562563571611 ... SonSon
Arama sonucu : 5231 madde; 4,481 - 4,488 arası.

Konu: ALGYO - Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by herboydalan Yazıyı Oku
    Bu gece Büyükçekmece'yi inceliyorum da, eski bir yatırımcı olarak hatırlarım 2016-17 yıllarında 12 tane natamam villamız vardı. O zaman tanesini 2 milyon liradan satıp dövize yatmışlardı. Dövizi 3 liradan alsak, 8 milyon dolar eder. Yani bugünün parasıyla 150 milyon lira falan. Bugün o natamam villaların tanesi yaklaşık 30 milyon lira yani ,1,5 milyon dolar. Toplamda da 18 milyon dolar eder.

Peki nerde bizim 10 milyon dolar? Yada nerde bizim villaların yarısı ?

Neyse mevcutta bulunan Büyükçekmece arsalarının ada parsel numaraları değişmiş. İmarı olmayan M2 fiyatları satılık ilanlarında 1.000-1.500 lira civarlarında geziniyor. Umarım bu sene de değerleme raporlarında 150-175 lira gibi saçma sapan rakamlarla değerleme yapılmaz. Gofret mi bu
    Selam bende bu tahtada her zaman vardım olmayada devam edicem Büyükçekmece sit alanı biliyorum yer olarak satılığa çıkardılar talep veya nasıl değerlenir bilemiyorum esas şirketin vizyonu yeni nesil yöneticiler ile para basan büyük ölçekli turizm şirketine dönüşüyor yavaş yavaş eldeki irili ufaklı mülkleri satıyorlar karaköy vs vs vs GYO larda değerlendirmeden ziyade yatırımcılar proje ,ye bakıyorlar Çalışan Fethiye otel yakında Bodrum dahil olacak esas benim beklediğim Levent arazisi haberi bile yeter (maalt koçun şirketi iki otel biri tadilat antalya falezlerde yıllardır imar sorunları diğeri almanlarda kirada 15 temmuz kalkışmada 9 tl idi ciddi bir malı boşalttım şu an 300 tl bizim yarımız kadar değil ) bizim olmamız gereken fiyat beni heyacanlandırıyor ytd

Alıntı Originally Posted by Ekşioğlu Yazıyı Oku
    Selam bende bu tahtada her zaman vardım olmayada devam edicem Büyükçekmece sit alanı biliyorum yer olarak satılığa çıkardılar talep veya nasıl değerlenir bilemiyorum esas şirketin vizyonu yeni nesil yöneticiler ile para basan büyük ölçekli turizm şirketine dönüşüyor yavaş yavaş eldeki irili ufaklı mülkleri satıyorlar karaköy vs vs vs GYO larda değerlendirmeden ziyade yatırımcılar proje ,ye bakıyorlar Çalışan Fethiye otel yakında Bodrum dahil olacak esas benim beklediğim Levent arazisi haberi bile yeter (maalt koçun şirketi iki otel biri tadilat antalya falezlerde yıllardır imar sorunları diğeri almanlarda kirada 15 temmuz kalkışmada 9 tl idi ciddi bir malı boşalttım şu an 300 tl bizim yarımız kadar değil ) bizim olmamız gereken fiyat beni heyacanlandırıyor ytd
    Aslında GYO ları geçen yıl, özellikle son çeyrek öncesi gayrimenkul fiyatlarının sıçramasında nasıl kaçırdım diye hayıflanmıştım.
    Yani değerlemeler öncesi sıçrama olacağı çok belli idi.

Herkes 9 aylıklara odaklanmışken 12 aylıklar için yine GYO ları gündeme almakta fayda var diye düşündüm hızlıca incelediğimde, daha doğrusu finansalları hızlı tarama yaptığımda değerlemeler ile birlikte daha da ucuz kalacağını düşündüğüm 3 hisse dikkatimi çekti
    OZKGY, TRGYO, ALGYO

Yıl sonu değerlemeler ile birlikte değerlendirildiğinde ucuz kalacağını düşündüğünüz GYO lar hangileri.
    Ben epeydir gyo lardan uzak kaldığım için burada gyo lar konusunda uzman arkadaşların fikrini alayım dedim.

3. Bodrum projesiyle alakalı yönetim bilgi paylaşmıyor ama tahminim bu ilan bizim şantiyeyle alakalı olabilir ;

https://www.kariyer.net/is-ilani/san...s-sefi-3252330

Bu arada arsada ana bina kalmış, haricindeki tüm yapılar yıkılmış molozlar alınmış şekilde bekliyor.

4. ALGYO, ALGYO, ALGYO, ALGYO, ALGYO, altın gibi, durmadan sürekli prim yapıyor, alıp üstüne yattım, her gün para kazanıyorum,tabiki asla yatırım tavsiyesi olmadan benim fikrimdir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,120
    @MatriksB
    ALGYO Konsolide 2022/9 Aylık DÖNEM KARI (ZARARI): 389,361,101 #ALGYO

��03.11.22
    â¡ï¸Piyasa Değ.=3,973,480,000
    â¡ï¸F/K=2.81
    â¡ï¸PD/DD=1.13

Fiyat Değişimleri (%)
    â¡ï¸Aylık:+37.4%
    â¡ï¸Yıllık:+185.2%

90 Günlük
    â¡ï¸Zirveye Uzaklık:-3.7%
    â¡ï¸Dibe Uzaklık:+77.8%

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

7. Otelden alınan kira miktarı bende hep şüphe oluşturuyor.

Alıntı Originally Posted by herboydalan Yazıyı Oku
    Otelden alınan kira miktarı bende hep şüphe oluşturuyor.
    Bende oluşturmuyor.

Alacak kaleminde de 105 milyonluk artış var.

İyi gelen bilançolarda bile realizasyon yaşanıyor ve günlükte bununda bir dip çalışması olabilir.YTD.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

Sayfa 561/654 İlkİlk ... 61461511551559560561562563571611 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •