Sayfa 572/653 İlkİlk ... 72472522562570571572573574582622 ... SonSon
Arama sonucu : 5223 madde; 4,569 - 4,576 arası.

Konu: ALGYO - Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Hissesine güvenen gerçek yatırımcılar sabredenler kazanır

2.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    31.12 de değerleme raporunu göndermişler , 12 aylık kar rakamını hesaplamış şirketin bilançosunu bekliyorduk!!!

Şubat ayının ortasından itibaren Citi mal boşalmaya başlamıştı.

O arada , kap'a duyurmadan yeni rapor hazırlatmışlar. O raporu spk zoruyla iş bittikten sonra mecbur kalıp göndermişlerdi.

Biz bunu 12 aylık bilanço gelince , dipnotlardan bulmuştuk...
    Çok net hatırlıyorum sn.britiş.
    Genel Kuruldaki konuşma, talep ve önerileri de.
    Biliyorum çok emek gerektiriyor ancak konuya hakim olduğunuz için fırsat buldukça '' dip notlara' göz atmanızı rica edeceğim. Bilanço dönemi için diyorum. Değerlemelerle ilgili de dikkatinizi çeken hususları paylaştığınız için kendi adıma bir kez daha teşekkür ederim. Biz bir değerleme ve bir bilançoya göre pozisyonlarımızı değiştirecek durumda değiliz artık, ama yön bulmamız ve ağırlığını ayarlamamız için faydalı oluyor.

3. Şirket ilerleyen dönemde bazı gayrimenkullerini satmaya devam edebilir. atıl varlıkları bu değerlenen dönemde satıp değer üreten varlıklara geçiş dönemi yaşanabilir. Bodrum oteli ile bu süreç başladı.

4. Özak GYO'nun Bodrum Akyarlar'da 4 Aralık 2021 tarihinde 347 milyon liraya aldığı arsanın değeri 2021 yıl sonu itibariyle 602.880.000 TL olmuş. Yani Aralık başında aldığı arsayı Aralık sonunda tekrar değerletmiş ve %80 dolayında bir artış yaşanmış ilginç 2022 sonu itibariyle ise arsanın değeri 1.589.264.000 TL olmuş. Bu arada Özak GYO elindeki mülkleri 2022 yılı içerinde 3 kez değerletmiş. ( Şubat-Ekim-Aralık )

Alarko GYO ise 10 Kasım 2021 tarihinde 422.875.000'ye aldığı arsayı ne 2021 sonunda ne de 2022 sonunda değerletmemiş yada yatırımcılarından saklıyor keza Kalkınma Bankası'ndan alınan kredide Bodrum arsası ipotek edildi dolayısıyla ortada bir yeniden değerleme evrağı var.

Ben şu kanıya varıyorum. 2016'dan beri bu hisseyi taşıyan biri olarak, sistematik bir biçimde şirketin varlıkları düşük gösteriliyor. Hisse yükseliyor mu evet ama hiç bir zaman gerçek değerinden işlem göremedi 7 yıldır. Millet elindeki bakırın altın olmasını ister, bizimkisi elindeki altınları bakır gösteriyor.

5. Bodrum oteli çok özel ve güzel bir lokasyonda, 2023 sonunda tadilat bitip 2024 başına rezervasyon kabul etmeye başlar ise rekor değerlendirme çıkabilir. Ve güzel nakit akışı üreten bir tesis olacak.Syg

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,381
    https://www.ekonomim.com/kose-yazisi...yapiyor/678579

Maliye kar yedekleriyle sermaye artırımında U dönüşü mü yapıyor?
    AT yarışı Gibi borsa dan Tüyo bekleyenlere yatırım tavsiyesi içermez yazdıklarım öngörülerim arkadaş sohbeti düşünmek gereklidir almak satmak size aittir çünkü para sizindir ..

7. Bodrum otel değerlemesi bu hafta içinde KAP yoluyla paylaşılacaktır.

Özgür Bey.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

8.  Alıntı Originally Posted by herboydalan Yazıyı Oku
    Özak GYO'nun Bodrum Akyarlar'da 4 Aralık 2021 tarihinde 347 milyon liraya aldığı arsanın değeri 2021 yıl sonu itibariyle 602.880.000 TL olmuş. Yani Aralık başında aldığı arsayı Aralık sonunda tekrar değerletmiş ve %80 dolayında bir artış yaşanmış ilginç 2022 sonu itibariyle ise arsanın değeri 1.589.264.000 TL olmuş. Bu arada Özak GYO elindeki mülkleri 2022 yılı içerinde 3 kez değerletmiş. ( Şubat-Ekim-Aralık )

Alarko GYO ise 10 Kasım 2021 tarihinde 422.875.000'ye aldığı arsayı ne 2021 sonunda ne de 2022 sonunda değerletmemiş yada yatırımcılarından saklıyor keza Kalkınma Bankası'ndan alınan kredide Bodrum arsası ipotek edildi dolayısıyla ortada bir yeniden değerleme evrağı var.

Ben şu kanıya varıyorum. 2016'dan beri bu hisseyi taşıyan biri olarak, sistematik bir biçimde şirketin varlıkları düşük gösteriliyor. Hisse yükseliyor mu evet ama hiç bir zaman gerçek değerinden işlem göremedi 7 yıldır. Millet elindeki bakırın altın olmasını ister, bizimkisi elindeki altınları bakır gösteriyor.
    Tüm değerli şirketlerde durum bu ve sebebini anlayamıyorum. enka, froto, arçelik, erğeli vb. Neden acaba bu şirketlerin tırnağı etmeyecek şirketler kendilerini değerli göstermek için çırpınırken bu tür çok değerli şirketler boynu bükük dururlar?

Sayfa 572/653 İlkİlk ... 72472522562570571572573574582622 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •